Twoja ocena:brak

K.Przybyła zwycięzca Półmaratonu Żywieckiego
Autor: Mirosław Dziergas
Data : 2005-04-18

Z udziałem 273 zawodników z Polski, Ukrainy, Białorusi i Słowacji odbył się 6 ty półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego o puchar Starosty Żywieckiego Na trudnej trasie biegu rywalizacja wśród mężczyzn od początku przebiegała pod dyktando Aleha Hutnika z Białorusi, Oleksandra Holovnytskiego i Siergieja Fiskovicza z Ukrainy oraz Polaka Krzysztofa Przybyły. Na półmetku lotną premię wygrał Białorusin, który ostatecznie zajął 4 pozycję. Bieg z czasem 1:09:18 wygrał Krzysztof Przybyła, kolejne dwa miejsca zajęli Oleksander Holovnytsky i Siergiej Fiskovicz. Wśród kobiet zwyciężyła Ewa Fliegert przed Iwona Krupą i Anną Wojtowicz. Najlepszymi w rywalizacji w Mistrzostwach Śląska zostali Jerzy Zawierucha oraz Iwona Kurpa. W kategoriach wiekowych pierwsze miejsca zajęli kolejno : Jerzy Zawierucha / 18 – 29 lat/, Jacek Kasprzyk / 30-39 lat/, Walerian Wieczorek/ 40 –49 lat/, Marian Bukowczan / 50 –59 lat/, Jerzy Tomecki / 60 –69/, natomiast wśród kobiet Anna Balbus / 18 –34 lat / i Bogdana Ciepłak /34 lat i powyżej/ Swoją kategorię mieli także samorządowcy. Zwyciężył Borys Budka przed Marianem Bukowczanem i Mirosławem Dziergasem. Najlepszymi zawodnikami powiatu żywieckiego zostali : wśród mężczyzn Witold Bulik przed Bartłomiejem Nikielem i Ryszardem Czulakiem, a wśród kobiet: Małgorzata Piątek przed Bogusławą Dziergas i Anną Mieszczak. Wszyscy zawodnicy biorący udział w biegu otrzymali pamiątkowe medale i koszulki a także wzięli udział w losowaniu nagród niespodzianek. Bieg ten był jednocześnie pierwszym z cyklu biegów Grand Prix Beskidów Złota 50 tka. Kolejnym będzie Bieg Dudka 28 maja w Radziechowych, na który już teraz wraz z komandorem biegu Edwardem Dudkiem serdecznie zapraszamy.