Ultra: Spartathlon - triumf i rekord Patrycji Berezowskiej, brąz Aleksandry Niwińskiej(Kamil Le¶niak, 2017-10-02)

2024-03-01
11:05

2017-09-30, 09:41
 Spartathlon 2017
Kapitalny występ Polaków w legendarnym 246-kilometrowym biegu ze Sparty do Aten!
Patrycja Bereznowska bezapelacyjnie wygrała rywalizację kobiet w czasie 24:47:07. Dało jej to 6 miejsce w klasyfikacji open. Drugą na mecie Zsusannę Maraz z Wegier, polska mistrzyni i rekordzistka świata w biegu 24-godzinnym wyprzedziła o blisko godzinę ( 25.42.33 ).
Patrycja Bereznowska uzyskała najlepszy wynik w historii Spartathlonu! Poprzedni najlepszy wynik wynosił – 25.07.12
Trzecie miejsce zajęła Aleksandra Niwińska, ( 15 open ) brązowa medalistka ostatnich MŚ z Belfastu. Morderczą trasę pokonała w czasie 26:27:52.
Wysokie piąte miejsce open wśród mężczyzn zajął Sebastian Białobrzeski (24:29:29). Siódmy był Łukasz Sagan (24:50:19).

2017-09-30, 10:11

Świetne wyniki Połek i Polaków. Wielkie gratulacje!

Jest kolejny Polak na mecie:
39 miejsce open Andrzej Wereszczak czas 29.29.17 ...

kryz

2024-03-01
11:05

2017-09-30, 13:35

Wynik Aleksandra Sorokina z Litwy jest 5 wynikiem w historii Spertathlonu. Cztery lepsze wyniki od niego posiada tylko legendarny Yiannis Kouros z rekordem trasy 20.25.00.
Drugi zawodnik obecnej edycji biegu Radek Brunner z wynikiem 22:48:39 jest w tabeli wszechczasów na 8 miejscu, Andrzej Radzikowski zwycięzca zawodów w ubiegłym roku ( 23.02.23 ) stracił miejsce w pierwszej dziesiątce i aktualnie jest 12 ...

platat
Tadeusz Plata

2024-03-28
07:43

2017-09-30, 19:04

Zbyszek Malinowski 14 raz z rzędu ukończył Spartathlon (pierwszy w 2004r.)
Wielki wyczyn zwłaszcza, że to rocznik 1954.

Kamus
Kazimierz Musiałowski

2024-03-06
18:05

2017-10-01, 12:40
 Wielki Szacunek
Dla tych wszystkich, którzy ukończyli ten morderczy bieg.Tak się składało,że jak byłem nabiegamy i zdrowy nie mogłem sobie pozwolić na pozostawienie firmy i tam pobiec.Natomiast jak przyszedł czas emerytury i stabilizacji...zdrowie szwankowało - kondycja "poszła sobie" i teraz wyzwaniem i radością jest dla mnie ukończenie zwykłego biegu maratońskiego.
Jeszcze raz składam koleżankom i kolegom z maratońskich tras którzy tam : startowali, startują i będą tam startować wielki szacunek .

Pozdrawiam
P.S.
Wszystkie osoby, które brały udział w ostatnie edycji Spartathlonu (jeżeli zechcą) nagrodzę II wydaniem mojej książki "Bieganie Po Oceanie"
kontakt :kamusss@poczta.fm