Autor: Jan Stasiczek za pap, data publikacji: 2002-10-06

Dobryński, Fligert na drugich miejscach w Europie

ANONIM

(Jans)

2002-10-07, 10:33
Dodam troszeczkę faktów o maratonie w Koszycach, który jest najstarszym maratonem w Europie (rozgrywany od 1924- wtedy zwyciężył Karol HALLA TCH 3:01:35).
Co ciekawe ... Poznań przebił frekwencją znacznie ten koszycki maraton bo ponad dwukrotnie - ukończyły go w/g NIEoficjalnych danych 382 osoby, w tym 14 kobiet.Zwycięzca KARIUKI David pobił swój zeszłoroczny rekord trasy (2001-2:13.27) i uzyskał 2:12.40. Niestety rekord trasy kobiet 2:31.28 dalej jest od 13 lat do poprawienia.

Wśród maratończyków w pierwszej dziesiątce obok A.Dobrzyńskiego znalazł się także na 8 miejscu A.Błasiński (02:21:27) oraz na 10 miejscu z czasem 02:25:11 Wójcik Janusz z Raby Wyżnej.
Biegu nie ukończył niedawny zwycięzca maratonu we Wrocławiu B.Dziuba (rok 2001-2:19:24).W Koszycach wystąpił także nas znany ultramaratonczyk M.Ciepłak kończąc bieg z czasem 02:42:17 i zajmując 5 miejsce w swej kategorii wiekowej. Wśród wielu startujących tam Polaków (ponad 30-tu) był obecny nasz Pucharowicz - pan KNITTER Ryszard
03:02:16!Gratulacje!

Ciekawostką jest fakt iż Koszycach bardziej od maratonu popularny jest... półmaraton - ukończyło go aż 479 biegaczy i 61 kobiet. To właśnie wśród kobiet drugie miejsce zajęła Bogdana Ciepłak z czasem 1:29.18 ustępując jedynie dwudziestoletniej NOVÁČKOVÁ Zuzanie 1:28:29!