09:52

2011-10-26, 20:17
 Wreszcie wygrana Sląska
Po 3 kwartach prowadzimy 71:43, a jak do tego doszło?
Szybko zrobiło się 7:0 dla naszych, a w chwilę pote już 13:4. W pierwszej piątce Graham i Niedźwiedzki.Oby tak dalej, a do końca I kwarty 5,5 minuty.

W 8 minucie kolejny wsad Niedźwiedzian i mamy 17:7, a po trójce Graham świński remis 20:10, ale tym razem dla nas.

Do końca pierwszych 10 minut 1.25 jest 22:11 po akcji2+1 gości, ale zaraz akcja w stylu NBA i po akcji Grahama i Calhouna jest 25:11. Dwia akcje z obu stron i kwartę kończymy 27:13dla NAS!!!

TO BYŁO UDERZENIE, JAKIEGO SIĘ CHYBA NIKT NIE SPODZIEWAŁ. I wracamy do gry. Po rzucie z faulem Wilczka robi się27:16, ale zaraz efektowny wjazd pod kosz rywali Grahama i po celnym jego osobistym robi się 30:16.

Po chwili znów wynik jaki lubimy, czyli 32:16. Mamy za sobą niecałe 13 minut gry i jest czas, aby spojrzeć na statystyki I kwarty., a wchodzi na parkiet Mladenovic i mamy 34:16, a trener gości Mladen Starcevic prosi o czas. W I kwarcie Calhoun rzucił dla nas 12 punktów. Trójka Pełko dla nich i znów Alek wsad i jest 36:18, a on jeszvcze raz i jest 38:18.

Znów Mladenovic - czawrt raz po rząd i mamy 40:19. Dwójka Wilczka i mamy 40:21.

Mateusz Ponitka, który zaczął w pierwszej piątce gości, a pamiętamy tego naszego asa reprezentacyjnych juniorów trafia jednego osobistego zaliczając swoje pierwsze punkty. Po trójkach Grahama i Mokrosa jest 43:25.

W ostatnią minutę wchodzimy z prowadzeniem 50:28 po efektownyej kontrze Skibniewskiego i Grahama: 50:28.

W kontrze frunie na kosz Skiba i równo z syreną kończy I połowę: 50:28 - o czym informuje Was z hali Orbita Maciej Głowacki, sympatyk koszykówki od 40 i kilklu lat przez lata relacjonujący popisy koszykarzy Śląska w nieistniejącym "Słowie Polskim", a na parkiecie w przedmeczu spotkania Śląska z Arisem Saloniki w Hali Ludowej bronił barw dzienniakarzy kontra VIP-y zaproszone przez sponsora PCS.

Jak wyglądają statystyki po pierwszej połowie:

Za 2 punkty my 19/27, a oni 7/17, za 3 - 4/9 i 3/14, a wolne 2/2 i 5/8. Zbiórki 19 (4 w ataku i 15 w obronie) sze nasze prowadzenie to końcowe 52:28. najwyżej wygrany fragment 7 punktów na 7:0, a przegrany 0:4 na na 40:19. Punkty. Goście: Łukasz Wilczek (11) 8 pkt i Patryk Pełka (4) - 6. U nas: Paul Graham 15, Qa"arran Calhoun 14, Mladenović 8, Bogavac 7, Skiba 6 i Niedźwiedź 2.

Co do asyst to my 15 (Skiba 6 i Graham 3), a AZS 7 (3 Wilczka i czterech po 1)

Zaczynamy drugie 20 minut. . Efektownie trójką Calhouna na 55:28.

Kolejna akcja i po dwóch osobistych kapitana Bogavaca jest 57:28, a w szybkiej akcji AZS-u trafia za 2 Wilczek na 57:30. Zaczynamy 24 minutę i po rzucie Skiby jest 61:32.

Po dwójce Michała Nowakowskiego goście zmiejszają stratę do 61:36, a my bierzemy czasw 24.05.

Po krótkim fragmencie słabszwej gry z obu stron z nieywkorzystaneym przez gości nibyniesportowym faulem Niedźwiedzia po dwójkach Bochny i Mladenovica robi się 66:39 i goście ratują sie czasem na 3.22 przed końcem 3.kwarty.

Akademicy wyrźnie czują sięką i akywnością wrocławskich kibiców zaczynając po czasie od kroków, co powtarza z naszej strony Graham i w 28 minucie jest 67:39.

Na 0,9 s przed końcem kwart Mladenovic trafia za 2 na 71:43, ale osobistego pudłuje i tak zostaje.

Wygraliśmy po 3 latach !!!!!
Na 2 minuty przed końcem meczu prowadzimy tylko 77:60. Dlaczego, bo po zejściu Skiby goście trafiają, a z naszej strony przed długie minuty jedyną wartościa dodaną są pierwsze punkty w ekstraklasie Kuby Kolelnera na 73:46 i potem trafiają tylko akademicy. Trójka Calhouna na 76:51 i znowu punkty gości, a na 1.15 przed końcem drugiego oosbistego trafia Jarek Zyskowski Junior na 78:61 - jego pierwsze punkty w ekstraklasie!!!

Ostatnia akcja z naszym niedolotem i wtgrywamy 78:63!!!

Pierwsze zwycięstwo w ekstraklasie jest NASZE!!!

Ostatnia kwarta przegrana przez Śląsk 7:20, ale wygrywamy 78:63 (27:13, 52:28, 71:43). Punkty:

Śląsk: Calhoun 20 (3 za 3), Graham 17 (2), Mladenovic 14 (7/7 za 2), Bogavac 9 (1), Skibniewski 8, Niedźwiedzki 5, Kolelner 2 i Zyskowski 1.

AZS: Michalak 14 (1), Pełka 10 (2). Wilczek 10, Pamuła 9 (1), Mokros 8 (1), Nowakowski 5, Kolowca i Karwowski po 3, Ponitka 1.

Statystyki: za 2 - 27/41 i 17/34, za 3 - 6/19 i 5/25, wolne 6/9 i 14/21, zbiórki 34 (7A i 27O) - 35 (14/21). Asysty: 21 (Skibniewski 7, Graham 4, Calhoun i Bogavac po 3, Buczak i Vairogs po 2) i 13 (Michalak 5, Wilczek 3, Karwowski, Ponitka, Mokros, Popiołek i Nowakowski po 1).

2011-10-26, 22:31

A Trefl w pierwszym meczu w tej rundzie u siebie, w Sopocie w hali Ergo Arena rozgromił przed chwilą Polpharmę Starogard 106:84. Właśnie wróciłem z meczu.