2024-02-08
09:52

2011-10-18, 20:24
 Po 3 latach znowu w Hali Ludowej
Znów w Hali Ludowej, a właściwie już teraz - od kilku lat - Hali Stulecia. Nie sposób nie przypomnieć, że tutaj przed 10 laty Śląsk pokonał jeden z najbardziej utytułowanych zespołów europejskiej koszykówki czyli Maccabi Tel Aviv. Drużyna stolicy Izraela, ale od zawsze zespoły z Izraela grają w Europie, a Maccabi Euroligę wygraŁo do dzisiaj kilka razy.
Hala po modernizacji ma docelowo przyjąć nawet 10 tysięcy widzów, ale wczoraj debiutowała po tym powiększeniu i była gotowa na ok. 7.000.Aż tyle nie było, ale hala po remoncie to zupełnie nowa jakość.
Zaczęliśmy od 2:0 po akcji Aleksandara Mladenovicia, ale goście szybko wyszli na prowadzenie 15:10, a później 23:17 kończąc pierwszą połowę zwycięstwem 23:18.

Trzy lata temu było łatwiej...
... gdy w jednym z ostatnich meczów przed upadłością FIASCO Śląska wrocławianie gładko i wysoko wygrali wtedy z koszalinianami.A teraz po 15 minutach gry przegrywamy 25:30.

Głowacz

2024-02-08
09:52

2011-10-18, 20:54
 Jak wreszcie wygrać....
... kiedy rywal nie kładzie się na parkiecie. Niespełna pół minuty i przewaga gości rośnie do 10 punktów po "trójce" Igora Milicicia i dwóch celnych osobistych Marko Lekicia. Następuje nasz kolejny zryw i mimo dwóch,osobistych pudeł Skiby i jednego Mladenovicia zmniejszamy stratę do 30:35. Znów jednak przewagę zdobywają goście i mimo osobistego pudła Lekicia przegrywamy 30:38. Dwójka Skiby i "trójka" Mateusza Bartosza koszalinian kończą pierwszą połowę rezultatem 32:41, bo ostatnich 5,9 sekundy nasi nie wykorzystują. Po dobrym podaniu Skiby Slavisa Boagavac za "trzy" rzuca obok obręczy. Widać, że mimo zmian w składzie team pod wodzą trenerskiego mistrza kobiecej koszykówki Tomasza Herkta jest dobrze poukładanym teamem.

Głowacz

2024-02-08
09:52

2011-10-18, 20:59
 18 pudeł w 20 minut...
... to nie jest powód do dumy: 12/17 za dwa,1/13!!!za trzy i 5/10 z osobistych. Goście 9/17, 5/10i 8/9 - no comments!

Głowacz

2024-02-08
09:52

2011-10-18, 21:16
 Graham Ty nasza nadziejo
Tak chyba zaczęli niektórzy wrocławscy kibice nucić, gdy przy stanie 40:57 26-letni Paul tuż po pierwszym wejściu na boisko rzuca pod rząd 6 punktów i przegrywamy 46:57. Dwie udane dobitki 35-letniego Rafała Bigusa i mamy 46:61.

Głowacz

2024-02-08
09:52

2011-10-18, 21:22
 Piękny blok Skiby...
... na jednym z Amerykanów, ale jego kolega George Reese trafia za trzy i przegrywamy 46:64, co zmniejsza na koniec trzeciej kwarty do 15 punktów nasz kapitan Bogavac i znów minus 15: 49:64.

Głowacz

2024-02-08
09:52

2011-10-18, 21:49
 Cała Polska w cieniu Śląska...
...zaczęli śpiewać kibice w Hali Ludowej na 45 sekund przed końcem spotkania, gdy wynik na tablicy 73:82 dawał już naszej drużynie tylko teoretyczne szanse na remis i późniejsze ewentualne zwycięstwo. Miodrag Rajković bierze czas i doping się nasila.Dwa osobiste trafione przez Paula Grahama i na 40,1 s do końca jest 75:82. Kolejny czas Miodraga, ale cud się nie zdarza i przegrywamy 76:85.