redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
  WIZYTÓWKA   GALERIA   PRZYJAC. [53]   BLOG   STARTY   KIBIC 
 
kokrobite
Pamiętnik internetowy
Widziane z tyłu
BLOG polecany przez redakcję portalu MaratonyPolskie.PL

Leszek Kosiorowski
Urodzony: --------
Miejsce zamieszkania: Jelenia Góra

Liczba wpisów - 297
2020-02-03
Marcialonga z przygodami (czytano: 373 razy)

Czwarty sektor startowy z piętnastu, ja cały zwarty i gotowy, wbiegam z nartami na trasę, próbuję przypiąć narty do butów i… Nie da się! Czy ja nie umiem czy sprzęt zawiódł? Ktoś mi próbuje pomóc, ale nic z tego. Dorota, Michał i Krystian są w pobliżu – także bezsilni.

No tak, to nie może się udać: buty salomona, a narty fischera, pięknie przygotowane przez Mariusza z wypożyczalni P...


2019-10-15
Kraków da się lubić (czytano: 534 razy)

Światowy rozmach, piękna pogoda, spotkania z przyjaciółmi, których dawno nie widziałem, cudowny Kraków z wielką Tauron Areną. Cracovia Półmaraton Królewski był dla mnie sprawdzianem, po udanej dyszce, przed maratonem.

Znowu – jak tydzień wcześniej na Legnickiej Dziesiątce - zapomniałem zegarka i nie mogłem precyzyjnie kontrolować tempa. Ustawiłem się z przodu strefy na 1:50 i starałem si...


2019-09-23
137 km wokół Kotliny Jeleniogórskiej (czytano: 1399 razy)

Na start – prosto z pracy - docieram w ostatniej chwili. Ruszamy. Jestem na końcu, przybijam piątki z kilkoma znajomymi. Niesamowita minuta ciszy dla Daniela i Mateusza. Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej jest ich memoriałem. To jeszcze bardziej mobilizuje i motywuje. Przede mną 137 km. Do tej pory mój rekord na własnych nogach był niemal dwa razy krótszy - wynosił 72 km.

Idziemy ...


2017-06-29
Made in China (czytano: 1363 razy)

20 lat temu nie widziałem w Chinach nikogo biegającego, sam też miałem wtedy co innego w głowie. Tym razem rano w Pekinie, gdy biegliśmy godzinę z kolegami, spotykaliśmy miejscowych biegaczy, całkiem licznych. Przechodnie nie zwracali na nas uwagi, było widać, że przywykli do takich obrazków.

Pekin to dżungla pełna wieżowców i korków oraz ludzi, ale o poranku dość pusta. Za pierwszym razem znal...


2017-04-25
Maraton Łódź - powrót do źródeł (czytano: 902 razy)

Odgłosy w oddali, przy punktach kibicowania i picia, mnóstwo wolnej przestrzeni, jak na autostradzie w niedzielny poranek. Na szczęście rozsądnie rozłożyłem siły i mogłem skorzystać z dobrodziejstw tej doskonałej trasy.
Zawsze, gdy nie jestem pewny formy, biegnę ostrożnie i rozsądnie. Tak było też w Łodzi – obawiałem się, że mogę nie złamać czwórki, co uważam za swój poziom minimalny. Trzy ...


2016-11-25
Refleksje na koniec 2016 (czytano: 1640 razy)

Do końca roku jeszcze kilka tygodni, ale roztrenowanie sprzyja podsumowaniom, więc skoro do głowy przychodzą mi teraz posezonowe refleksje, wyrzucę je z siebie już.

1. Najlepszy bieg organizacyjnie - ZUK, czyli Zimowy Ultramaraton Karkonoski. Mój zachwyt tą imprezą nie mija, choć minęło od marca sporo czasu. Pod każdym względem wspaniałe zawody. Także pewnej nauczki: w biegach górskich ultra, g...


2016-11-08
Porto! (czytano: 1810 razy)

Ustawiam się na końcu strefy B, gdzie mieli startować chętni na czasy 3:15-3:45. Ale tuż przed startem zalewa nas potężna grupa ze strefy C, której pozwolono przesunąć się do przodu. Obok mnie baloniki na 4:30. Zdumiewająca organizacja startu... Ale nic to, damy radę!

Przesuwam się do przodu, jestem za balonami na 4:15. Garmin nie chce się włączyć. Zawsze wariuje w nowym miejscu, choć w sobot...


2016-10-12
Zbrojenia na maraton (czytano: 958 razy)

Znowu nie mogę doczekać się maratonu. Za 26 dni pobiegnę dziewiętnasty płaski atestowany, a bodaj trzydziesty drugi w ogóle. Szykuję się jak na wojnę. Niedziele to trzydziestki, czwartki - biegi ciągłe, wtorki terenowo-pagórkowate, podobnie soboty.

Chcę odwrócić wieloletnią tendencję spadkową moich wyników w maratonach. Po okresie silnych wzrostów po debiucie (co u świeżaków normalne, jeśli t...


2016-01-10
Bieganie na kolacji (czytano: 1272 razy)

Kiedyś mi o tym mówił Darek Kruczkowski, mistrz: - Na śniadanie jemy mało albo wcale, na obiad normalnie, a na kolację ile chcemy. Czyli odwrotnie, niż wszyscy.
To było podczas obozów Biegaj w Karkonoszach, gdy po śniadaniu zawsze jest bieganie.
Tak czy inaczej, ja zawsze biegałem po śniadaniu. Tylko kilka razy zdarzyło mi się na czczo, ale krótko.
W święta ostatnie obżerałem się jednak tak ba...


2015-11-02
Podsumowanie 2015 (czytano: 2764 razy)

Koniec startów, pora na roztrenowanie i kilka refleksji o 2015.

1. Najlepsze zawody: Engadin Ski Marathon w Szwajcarii. Cudowna trasa po zamarzniętych jeziorach wśród alpejskich szczytów, idealna organizacja, wspaniała atmosfera. I jeszcze pogoda dopisała.

2. Najlepsze wykonanie własne: Nocny Maraton Górski w Boguszowie-Gorcach. Wolny początek, a potem ciągle do przodu. Udało się zarządzać ...ARCHIWALNE WPISY DO PAMIĘTNIKA


Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768