Warszawa, 16 stycznia 2012, 03:13, 1792/191361
XXIX Bieg Chomiczówki: wyniki, zdjęcia, filmy...

LINK 1: WYNIKI XXIX Biegu CHOMICZÓWKI - PDF
LINK 4: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 5: GALERIA ZDJĘĆ - BIEG CHOMICZÓWKI
LINK 6: GALERIA ZDJĘĆ - BIEG O PUCHAR BIELAN
LINK 7: ARCHIWUM: WARSZAWA

Na zdjęciu: Bartosz Mazerski i Kamil Poczwardowski walczą do ostatnich metrów o 3 miejsce w Biegu Chomiczówki (zbiory własne)

Dwa dni temu zapowiadaliśmy pogodną i ciepłą 29 edycję warszawskiego Biegu Chomiczówki. Jak się okazało byliśmy w błędzie - było zimno i wilgotno, a zawodnicy tonęli na trasie w topniejącej, śniegowej brej. Jednym słowem - Ci, który lubią się chlapać byli wniebowzięci :-)

Trudne warunki nie odstraszyły biegaczy, którzy stawili się na starcie w rekordowej liczbie. Bieg na dystansie 5 km ukończyło 590 osób, a dystans główny - 15 km - aż 1020. Oczywiście są to wciąż wyniki nieoficjalne, i mogą jeszcze ulec zmianie.

Jako pierwsi na trasę tradycyjnie ruszyli sprinterzy uczestniczący w VII Biegu o Puchar Bielan rozgrywanym na dystansie 5 km. Zwyciężył Radosław Kłeczek z zespołu Sklepbiegacza.pl, który wyprzedził specjalizującego się w tego typu krótkich biegach Michała Bernardellego z Run4Fun.PL. Trzecie miejsce zajął Michał Breszka z WSOSP Dęblin. Kategoria kobiet należała do Marioli Ślusarczyk z UKS WIR Łopuszno, która niezagrożona, z blisko minutową przewagą nad drugą zawodniczką - Ewą Chreścionko z Centirion MBT Team - spokojnie osiągnęła metę z czasem 18:37.

7. WIŚNIEWSKA MARTYN - 00:21:24

Godzinę po biegu towarzyszącym wystartowała główna impreza - XXIX Bieg Chomiczówki. Jak już wspomnieliśmy, na starcie stanęło ponad 1000 uczestników, w tym wielu liczących się zawodników z szerokiej czołówki. Było także wielu biegaczy, którzy dopiero co ukończyli bieg na krótszym z dystansów.

Obecność szerokiej elity skutkowała widowiskową walką, której mogli być świadkami zgromadzeni na trasie kibice. Bieg rozgrywany na trzech 5-km okrążeniach "dał się obejrzeć". Pierwsze 10 km prowadziła kilkuosobowa czołówka, a decydujące ataki odbyły się na ostatniej pętli. Na atak jako pierwszy zdecydował się Kamil Poczwardowski, który następnie został mocno skontrowany przez Michała Smalca i Jarka Shegumo. Doszło do dwóch fascynujących finiszy, w których rozegrała się dwójkowa walka pomiędzy zawodnikami. Na metę jako pierwszy wbiegł Jarek Shegumo, przed Michałem Smalcem.

Walka o trzecie miejsce toczyła się do ostatnich centymetrów - jeszcze na metr przed metą prowadził Kamil Poczwardowski, ale rzutem na taśmę, o przysłowiowy włos wyprzedził do Bartosz Mazerski, i to on ostatecznie zajął trzecie miejsce.

Nie mniej interesująca była walka o zwycięstwo wśród kobiet. Przez dwa okrążenia prowadziła Dominika Stelmach (Stawczyk) z Entre.PL TEAM, a w ślad za nią podążała z kilkunasto- sekundową stratą Izabela Zaniewska z KS Podlasie Białystok. Ostatecznie tej drugiej udało się zniwelować stratę na ostatnich kilometrach, i zgubić Dominikę tak, by samotnie i niezagrożenie wbiec jako pierwszej na metę z ponad pół minutową przewagą.