Jaworzno, 08 sierpnia 2011, 12:16, 1503/87404Grzegorz Gębski
Henryk Szost zwycięzcą 16 Biegu Ulicznego w Jaworznie

LINK 4: ZOBACZ WYNIKI BIEGU
LINK 5: STRONA INTERNETOWA ORGANIZATORA
LINK 6: ARCHIWUM: JAWORZNO

Na zdjęciu: fot. Wojtek Zimoń

W sobotę 6 sierpnia br., odbył się 16 Międzynarodowy Bieg Uliczny na dystansie 15 kilometrów organizowany przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Na starcie jaworznickiej piętnastki stanęło 669 biegaczy z Polski, Białorusi, Ukrainy i Węgier, a ukończyło ją 661 zawodników. Najlepszy okazał się zawodnik WKS Grunwald Poznań Henryk SZOST uzyskując czas 45 minut i 52 sekundy.

Miejsce drugie zajął Siergiej Okseniuk z Ukrainy z czasem 46 minut i 59 sekund, a na trzecim stopniu podium uplasował się Marcin Błaziński, który dystans 15 kilometrów przebiegł w czasie 47 minut i 16 sekund. Wśród pań najlepsza okazała się Alena BERASINIOVA z Białorusi, która linię mety przekroczyła w czasie 56 minut i dwóch sekund. Tuż za nią przybiegła Ukrainka Swietłana Stanko, przegrywając z Berasiniovą o zaledwie jedną sekundę. Trzecie medalowe miejsce zajęła również Ukrainka Natalia Jakimovych uzyskując czas 57 minut i trzech sekund. Najlepsza Polka Katarzyna Durak linię mety minęła jako siódma i uzyskała wynik 59 minut i 53 sekund. W klasyfikacji generalnej mężczyzn wyróżniono najlepszych sześciu zawodników, w klasyfikacji generalnej kobiet wyróżnione zostały najlepsze cztery zawodniczki.

Organizatorzy przewidzieli również nagrody dla najlepszych zawodników w siedmiu kategoriach wiekowych i najlepszych pań w czterech kategoriach wiekowych. Wyróżnieni zostali również zawodnicy niepełnosprawni z dysfunkcją narządów ruchu. W klasyfikacji mieszkańców naszego miasta najlepszy okazał się Dawid WALOSKI zawodnik KS Energetyk Jaworzno z czasem 56 minut i 39 sekund. Drugi był Mateusz Głowacz z KB MCKiS Jaworzno, który uzyskał wynik 58 minut i 46 sekund, trzecią lokatę zajął kolejny zawodnik KB MCKiS Jaworzno Norbert Jachymczyk uzyskując rezultat 58 minut i 56 sekund. W klasyfikacji generalnej Waloski zajął 32 lokatę.

Historia frekwencji OPEN

Po ceremonii wręczenia nagród najlepszym zawodnikom i zawodniczkom 16 Międzynarodowego Biegu Ulicznego, wśród wszystkich uczestników jaworznickiego biegu rozlosowano czterdzieści atrakcyjnych upominków. Każdy z biegaczy po przekroczeniu linii mety otrzymał okolicznościowy medal i mógł zjeść ciepłą grochówkę.

Uczestnicy biegu w Jaworznie podkreślali jego profesjonalne przygotowanie oraz miłą atmosferę panującą na trasie biegu. W ramach 16. Międzynarodowego Biegu Ulicznego - 15 km odbyła się impreza współtowarzysząca czyli 15. Biegi Dzieci i Młodzieży. Zawody rozegrane zostały w czterech kategoriach wiekowych, osobno dla dziewcząt i chłopców. Do startu w tej imprezie zgłosiło się aż 217 zawodników z południowej Polski oraz czterech zawodników z zaprzyjaźnionego z Jaworznem, węgierskiego miasta Szigethalom.

Dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie przygotowało atrakcyjne nagrody rzeczowe i dyplomy. Natomiast wszyscy uczestnicy biegów otrzymali okolicznościową koszulkę oraz napój.