Warszawa, 16 maja 2011, 11:00, 1541/69539Piotr Jakóbik
Świątkowski i Zatorska zwycięzcami biegu na szczyt Rondo 1

LINK 4: WYNIKI MĘŻCZYZN
LINK 5: WYNIKI KOBIET
LINK 6: WYSTAW OCENĘ W RANKINGU
LINK 7: ARCHIWUM: WARSZAWA

W sobotę, 14 maja po raz pierwszy odbył się „Bieg na Szczyt Rondo 1”. W wyścigu na 37. piętro warszawskiego biurowca pierwsze miejsce wśród mężczyzn wywalczył Bartosz Świątkowski z czasem 3:43,92. W grupie kobiet zwyciężyła Izabela Zatorska z czasem 4:46,65.

W biegu uczestniczyło łącznie 171 zawodników i zawodniczek. Wśród startujących znalazło się aż pięciu biegaczy z czołowej „11” Pucharu Świata w bieganiu po schodach. Uczestnicy wyścigu musieli wbiec na szczyt Rondo 1, pokonując 836 stopni. Drugie i trzecie miejsce w grupie mężczyzn zajęli odpowiednio: Tomas Celko (3:44,37) i Viktor Novotny (3:44,84). Spośród kobiet na podium stanęły: Anna Ficner (II miejsce, 4:56,98) i Agnieszka Malinowska-Sypek (III miejsce, 5:14,35).

Kwota zebrana z opłat startowych wyniosła 6000 złotych. Całość środków została przeznaczona na sfinansowanie wyjazdów kolonijnych podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Stowarzyszenie otacza opieką dzieci osierocone i opuszczone.

Pomysłodawcą „Biegu na szczyt Rondo 1” jest MGPA, a jednym ze współorganizatorów biegu – agencja marketingu sportowego Sport Evolution. Wydarzeniu patronuje portal MMWarszawa.pl. Sponsorami imprezy zostały marki: Isostar i Reebok. Więcej informacji na www.biegnaszczyt.pl.

O RONDO 1
RONDO 1 to najnowocześniejszy budynek wysokościowy klasy A+ w Europie Środkowo-Wschodniej. 40-piętrowa wieża znajduje się w centrum warszawskiej dzielnicy biznesowej, przy Rondzie ONZ, w pobliżu dworca Warszawa Centralna. W skład kompleksu RONDO 1 wchodzi także sąsiadujący, 10-kondygnacyjny budynek, w którym oprócz parkingu mieszczą się także lokale usługowe. RONDO 1 oferuje łącznie 64 tys. mkw. powierzchni najmu oraz blisko 500 miejsc parkingowych. Projekt RONDO 1 opracowali specjalizujący się w projektowaniu wysokich budynków architekci z amerykańskiej firmy Skidmore, Owings & Merill przy współpracy polskich pracowni AZO oraz Epstein. Inwestycja została oddana do użytku w 2006 roku. RONDO 1 jest własnością funduszu MGPA Europe Fund II zarządzanego przez firmę private equity MGPA. www.rondo1.pl