Obliwice, 27 maja 2008, 12:08, 1593/32419Krzysztof Pruszak
Relacja z Biegu o Puchar Leśny pamięci T.Hopfera - Obliwice

LINK 2: STARTOWAŁEŚ? WYSTAW OCENĘ W RANKINGU
LINK 3: STRONA INTERNETOWA ORGANIZATORA
LINK 4: ARCHIWUM: OBLIWICE

Na zdjęciu: Uczestnicy biegu na trasie

Ogólnopolski Otwarty Bieg Przełajowy o Puchar Leśny pamięci Tomasza Hopfera w Obliwicach zakończył się zwycięstwem Piotra Pobłockiego.

Na leśnej trasie wokół jeziorka najlepiej czuli się znakomici długodystansowcy, którzy znani są z sukcesów w imprezach krajowych i międzynarodowych. Przez trzy okrążenia tempo biegu nadawali dwaj faworyci. Byli to: Piotr Pobłocki (UKS Ekonomik - Maratończyk Lębork) i Leszek Zblewski (Remus Kościerzyna).

Obaj razem zameldowali się na mecie i zmierzono im ten sam czas 17.35 min. Sędziowie orzekli, że triumfatorem został lęborczanin. Pobłocki otrzymał 500 zł, a Zblewski - 300 zł. Na trzecim miejscu uplasował się Adam Thiel (Tęcza Hryn-Bud Nowa Wieś Lęborska) - 17.38 min.

Ze stawki kobiet najlepszym finiszem popisała się Kamila Pobłocka (UKS Ekonomik-Maratończyk) - 22.54 min. Druga była Lucyna Kuklińska-Nurkowska (Lęborski Klub Biegacza Braci Petk) - 22.59 min.

Przeprowadzono także biegi młodzieżowe. Pierwsze miejsca wywalczyli: roczniki 1992-1994 (1200 m) - chłopcy: Damian Zagulak (Tęcza Hryn -Bud), dziewczęta: Malwina Krakowiak (LKB Braci Petk); rocznik 1995 i młodsi (600 m) - chłopcy: Mateusz Boryło (Leśnice), dziewczęta: Monika Gwoździańska (LKB Braci Petk).

VII Ogólnopolski Bieg Sołtysów pamięci Jana Pawła II odbył się na dystansie 600 m i wygrał go Łukasz Korthals, przedstawiciel ziemi puckiej. Z kobiet zwyciężyła Anna Bieganowska (Darżewo). Dziesięciu biegaczy uczestniczyło w I Międzynarodowej Mili Rol Land Obliwice, która poświęcona była pamięci olimpijczyka Piotra Gładkiego. W tej rywalizacji na 1609 m triumfował Zblewski - 4.39 min. Za to otrzymał nagrodę w wysokości 3000 zł. Drugi był P. Pobłocki - 4.43 min, a trzeci - Sebastian Wąsicki (LKB Braci Petk) - 4.45 min. Tutaj nagrodzono tylko pierwszego biegacza.

Pamiętali o Piotrze Gładkim

Wczoraj, przy okazji biegów odsłonięty został obelisk pamięci Piotra Gładkiego, który został triumfatorem biegu w Obliwicach w 2004 roku. W uroczystości uczestniczyły władze gminy Nowa Wieś Lęborska, powiatu lęborskiego i Lęborka. Obecni byli także olimpijczycy oraz biegacze. Pomysłodawcą przedsięwzięcia był Krzysztof Pruszak, popularyzator biegania po ziemi lęborskiej.

Gładki reprezentował barwy Polski na igrzyskach olimpijskich w Sydney. Zginął tragicznie 27 maja 2005 r. około godziny 20 w czołowym zderzeniu dwóch samochodów w miejscowości Wyczechowo na Kaszubach.