Rudawa k.Krakowa, 25 wrzesnia 2007, 20:48

LINK 2: ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ - 267 SZTUK
LINK 3: STARTOWAŁEŚ? WYSTAW OCENĘ W RANKINGU
LINK 4: STRONA INTERNETOWA ZAWODÓW
LINK 5: ARCHIWUM: RUDAWA K.KRAKOWA

Na zdjęciu: na trasie biegu...

23 września w Dolinie Będkowskiej k.Krakowa odbył się I Bieg Po Dolinie.

Impreza miała charakter kameralny, wzięło w niej udział 211 biegaczy z Polski i Ukrainy, którzy do pokonania mieli dystans 6 km w urokliwych zakątkach dolinek jurajskich z licznymi podbiegami po ścieżkach leśnych. Zawodnicy nagradzani byli w klasyfikacji generalnej i kategoriach wiekowych. W klasyfikacji generalnej mężczyzn zwyciężył Mariusz Giżyński ( KB Sporting Międzyzdroje ), kobiet Anna Małkiewicz ( Warszawa ). Wszyscy biegacze, którzy ukończyli bieg wzięli udział w losowaniu cennych nagród rzeczowych, w tym skutera, który wylosował Marek Burzyński (Multi Fitness EC Kraków). Pogoda dopisała wyśmienicie.

Po biegu głównym przeprowadzono biegi dla dzieci na dystansach 100,200,400 i 800 metrów. Wzięło w nich udział około 160 dzieci ze szkół poodstawowych i gimnazjów okolicznych gmin. Po południu na tym samym terenie został rozegrany V Jurajski Wyścig w Kolarstwie Górskim, w którym kilkuset zawodników ścigało się o Puchar Starosty Krakowskiego. W wyścigu tym wzięło udział kilkunastu biegaczy z przedpołudniowego biegu. Byli oni oceniani także w klasyfikacji łącznej (duatlon).