Bilard : Akademia po angielsku

LINK 1: PRZECZYTAJ WIĘCEJ NA SNOOKER.PL
LINK 2: ARCHIWUM: WARSZAWA

8 lipca 2006 w Warszawie w klubie Akademia Snookera przy ulicy Jadźwingów 14 odbył się pierwszy po długiej przerwie turniej bilarda angielskiego "Akademia po angielsku". W zawodach wzięło udział pięciu zawodników. Michał Daszczuk, Arkadiusz Domański i Sebastian Biały z Warszawy, Rafał Górecki z Mszczonowa oraz Piotr Murat z Lublina. Na turniej mimo wcześniejszych zapowiedzi nie dotarli m.in. Jarek Kowalski i Michał Adwentowski z Warszawy, których nie sklasyfikowano. Turniej był rozgrywany systemem każdy z każdym do jednego wygranego frejma do 100 punktów. Już od samego początku nie zabrakło emocji. Najwięcej zainteresowania wzbudził mecz pomiędzy Rafałem Góreckim i Piotrem Muratem, zakończony zwycięstwem tego pierwszego 100-98 oraz końcówka meczu pomiędzy Piotrem Muratem i Sebastianem Białym. Przy stanie 99 do 86 Sebastian popełnił pięć fauli/chybień z rzędu, a następnie Piotr wbił czerwoną i bilę Sebastiana, tym samym wygrywając 101-99. Te ostatnie dwie minuty pojedynku skupiły wokół stołu nie tylko wszystkich kibiców i obsługę klubu, ale również grający w tym czasie na drugim stole swój mecz Rafał Górecki i Michał Daszczuk przerwali mecz i śledzili tę emocjonującą końcówkę.