redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Sanok, 19 lutego 2021, 09:30, 1593/926246
JGrzywaczewska
Justyna
Grzywaczewska
Zimowy Chudy Wawrzyniec: biegowy obóz w Beskidach zamiast rywalizacji

LINK 1: STRONA INTERNETOWA BIEGU
LINK 2: ZOBACZ PROFIL NA FB
LINK 3: ARCHIWUM: SANOK      

I edycja zimowej odsłony legendarnego biegu górskiego Chudy Wawrzyniec miała odbyć się w lutym tego roku. Niestety przedłużenie rządowego zakazu organizacji amatorskich zawodów sportowych zmusiło organizatorów do przeniesienia imprezy na przyszły rok. W zamian proponują weekendowy (26-28 lutego 2021) obóz w Sopotni Wielkiej – Posiady Biegowe z Chudym.

Posiady Biegowe z Chudym – to nazwa zaczerpnięta z beskidzkiej gwary: – Przyzwyczailiśmy się już, że wszystko, co związane z Chudym Wawrzyńcem nawiązuje do lokalnej tradycji. Dlatego i w przypadku obozu wymyśliliśmy nietypową nazwę – wyjaśnia Justyna Grzywaczewska z ekipy organizacyjnej – Posiady to po prostu towarzyskie spotkanie, podczas którego górale gawędzili, opowiadali różne – mniej lub bardziej realne historie.

Posiady Biegowe z Chudym rozpoczną się właśnie od piątkowego (26 lutego) spotkania i opowieści o historii Chudego Wawrzyńca. Wezmą w nim udział aktualni organizatorzy Chudego, a także Krzysztof Dołęgowski – pomysłodawca imprezy oraz znakomity fotograf - Piotr Dymus – autor zdjęć z pierwszej edycji, która odbyła się w 2012 roku oraz z kilku kolejnych lat.

Na sobotę (27 lutego) zaplanowany jest biegowy trening trasą Zimowego Chudego Wawrzyńca (19 km, +1250 m), który zostanie uwieczniony na zdjęciach przez Piotra Dymusa oraz seria ćwiczeń uzupełniających. W niedzielę (28 lutego) – kolejna biegowa wycieczka lub – dla chętnych - trening na skiturach.

Cena obozu to 599 zł (w cenie są noclegi oraz całodzienne wyżywienie – w wersji mięsnej lub wegetariańskiej), a limit miejsc – 18 osób. Bazą obozu jest Ośrodek Górski „Kordon” w Sopotni Wielkiej, przy którym planowany był start i meta zimowej edycji Chudego Wawrzyńca.

Chudy Wawrzyniec to jeden z najstarszych ultramaratonów w Polsce, rozgrywany od 2012 roku na szlakach Beskidu Żywieckiego (start w Rajczy, meta w Ujsołach). Dziesiąta już edycja zawodów zapalnowana jest na 7 sierpnia 2021. Dzień później organizatorzy proponują start w 20-kilometrowej Małej Rycerzowej, a także w tegorocznej nowości – Parszywej Bendoszce na dystansie 60 km.

Więcej szczegółów i zapisy znajdują się na stronie www.chudywawrzyniec.pl

Informacje dotyczące biegu oraz ciekawostki pojawiają się także na profilu imprezy na Facebooku

Komentarze czytelników - brakskomentuj informację
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768