redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
04 lutego 2021, 08:15, 2209/720244
Admin
Michał
Walczewski
Ósmy Kontynent - książka dla każdego biegacza




Zapraszam Was do zapoznania się z najnowszą książkową pozycją na biegowym rynku - wspomnieniami Mariusza Szeiba z jego maratońskich podróży po świecie. Autor startował na Antarktydzie, Wyspie Wielkanocnej, USA, Saharze, Australii, Toki itd. Jednak starty i wyprawy są tylko przyczynkiem do szerszego postrzegania świata - zasad nim rządzących oraz historii kryzysów, wojen, triumfów i klęsk.

Oto kilka aktualnych recenzji znalezionych w sieci:

Empik: Książka „ Ósmy kontynent” to podróż przez siedem kontynentów świata oczami maratończyków. Tytułowy ósmy kontynent jawi się jako doświadczenia życiowe zdobyte podczas biegów. Biegacze mają silną wiarę w swoje możliwości. Mają cel, do którego nieustannie dążą. Dzięki bieganiu stają się bardziej świadomi swoich możliwości i mocy sprawczej. Wierzą głęboko w słuszność swoich decyzji.

Podnoszą wciąż coraz wyżej poprzeczki w doskonaleniu swojego stanu emocjonalnego. Wielu z nich pisze książki o swoich przeżyciach, których doświadczyli podczas startów w maratonach. Pragną udokumentować swoje osiągnięte i wypracowane z wielkim trudem umiejętności radzenia sobie w ekstremalnych warunkach. Te przeżycia kształtują ich charaktery. Sprawiają, że stają się silniejsi, mocniejsi.

Są w stanie osiągać wielkie rzeczy. Nie boją się nowych wyzwań, które niekiedy wydają się być poza ich zasięgiem. Każda podjęta próba w bieganiu otwiera przed nimi nowe uduchowione bogactwo, które starają się przekazać zarówno swoim bliskim jak i zupełnie obcym osobą. Liczą się dla nich każde rozpoczęte działania, podjęte próby. Oni nie tylko wierzą w swoje siły, ale realizują plany, marzenia, przekuwają je na konkretne wyniki. Są bardzo uduchowieni.

Otwarci na dobro innych ludzi. Sami również przekazują wiele pozytywnych emocji. Działają dla dobra innych. Są bezinteresowni. Maratony na siedmiu kontynentach to wyzwania logistyczne jak i finansowe. Pochłaniają spore środki. Bieganie otworzyło zawodnikom okno na świat.

Autor stworzył możliwość wypowiedzenia się w książce innym maratończykom o swoich trudach, swoich przeżyciach podczas pokonywania kolejnych kilometrów. Kiedy doskwiera ból należy myśleć o wielkich planach. Czytając książkę mamy możliwość zapoznania się z wieloma przemyśleniami życiowymi, które motywowały biegaczy do pokonywania wyczerpujących tras. Te przemyślenia można wykorzystać we własnym życiu.

To jest piękne, że poprzez dokonania innych zostajemy zmotywowani do osiągania nowych, niesamowitych celów, parcia naprzód, poza ludzkie granice. Osiągając wielkie cele, ludzie stają się wielcy w swoich działaniach. Są ponad wszelkimi prawami przyrody. Stają się zjednoczeni z otaczającym wszystkich ludzi światem. Osiągają większą świadomość. Są bardziej zaangażowani, uczuleni na potrzeby innych obcych ludzi. Biegacze pokonują wszelkie bariery, wszelkie granice, także granice ludzkiej wydajności. Zjawisko biegania przybiera na sile. To już jest prawdziwa gorączka biegowa.

Biegacze promują dość intensywnie swoją dyscyplinę. Przekonują, że bieganie uczy ludzi pokory. Bardzo podobało mi się zakończenie książki napisane przez Michała Walczewskiego . Jego stwierdzenie, że nie biega on dla sławy ani dla kolekcjonowania maratonów. Biega dla siebie, dla tych szczególnych chwil. Każdy maratończyk odnajduje w bieganiu własny sens. To jest najpiękniejsze. Uważam, że książka jest warta uwagi i poświęcenia jej czasu na przeczytanie i zapoznanie się z filozofią życiową maratończyków.


Lubimyczytac.pl: Książka „Ósmy kontynent” jest opowieścią człowieka, który swoją pasją do biegania i uczestnictwa w maratonach postanowił podzielić się z czytelnikami, gotowymi podejmować nowe wyzwania. Bieganie przedstawione zostało tutaj jako sposób poznawania świata. W tym sporcie liczy się nie tylko praca mięśni, ale również stan umysłu. Gdy biegamy, umysł ma więcej czasu na przemyślenia.

Autor przekonuje, że nigdy nie jest za późno aby zacząć działać, poszerzać horyzonty. Stać się otwartym na nowe cele. Rozwój osobisty odgrywa bardzo ważną rolę w dzisiejszych czasach. Aby poznać bardziej swoje możliwości, należy cały czas podążać naprzód. Nie oglądać się za siebie. Wszelkie przeciwności losu przekuwać w wyzwanie i szansę na nowe działanie. Poznajemy wiele historii nie tylko samego autora ale również kilku innych osób, którzy odnaleźli sens życia w uczestnictwu w maratonach. Ludzie ci biegali w ekstremalnych warunkach między innymi na pustyni, na lodowcach jak i w pobliżu najwyższych szczytów górskich.

"Jeśli chcesz biegać przebiegnij kilometr, jeśli chcesz zmienić swoje życie przebiegnij maraton”. Polecam przeczytanie tej lektury wszystkim ciekawym świata, którzy nie boją się nieustannie podążać naprzód, nie oglądając się za siebie.


Ceneo: Autor książki „Ósmy kontynent” przedstawia swoją drogę którą podąża jako maratończyk. Bieganie postrzega jako sposób na życie. Opowiada o swoich przeżyciach, doświadczeniach zdobytych podczas przygotowywania się do biegów jak i samych startów. Książka dostarcza wiele ciekawych informacji dotyczących funkcjonowania ludzkiego organizmu. Po lekturze tej książki mogę stwierdzić, że autor opanował niesamowitą umiejętność pokonywania przeszkód, które pojawiały się na jego drodze.

Dzięki bieganiu organizm ludzki jest w stanie zastosować multitasking – wielozadaniowość. Bieg jako relaks, przygotowywanie publicznych wystąpień, planowanie przyszłych zadań. Każdy powinien odnaleźć swój własny sens życia. Ważne jest, aby podjąć wyzwanie, sprawdzić własne siły, możliwości. Kto wie, może Waszą pasją są również maratony, tylko o tym nie wiecie.



Komentarze czytelników - 2podyskutuj o tym 
 

tatamak

Autor: tatamak, 2021-02-04, 09:08 napisał/-a:
Warto poczytać o ciekawych ludziach.

 

Tom74

Autor: Tom74, 2021-02-09, 20:43 napisał/-a:
Książka już w domu. Pewnie w weekend się za nią zabiorę :-)

 



Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768