redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
11 stycznia 2021, 12:53, 4214/422612
Admin
Michał
Walczewski
Imprezy masowe zamknięte przez kolejne kilka najbliższych miesięcy.
      Przykro nam poinformować, ale nasze źródła zbliżone do kół rządowych informują, że przez najbliższe kilka miesięcy nie ma szans na odmrożenie branży sportu amatorskiego.

Tę lakoniczną informację podajemy wraz z wyjaśnieniem, że nie możemy zdradzić jej źródła. W przełożeniu na branżę biegową oznacza to, że co najmniej do kwietnia nie będzie możliwości organizacji imprez biegowych w znanych nam formułach masowych. Obowiązywać będą obecnie stosowane obostrzenia - czyli zakazy.

W pierwszej kolejności rozważane będzie "odmrożenie" innych gałęzi gospodarki, takich jak hotele i restauracje. Tylko w przypadku bardzo pozytywnych informacji sport amatorski zostanie odblokowany wraz z nimi.

Dziękujemy Państwu za uwagę.

Komentarze czytelników - 15podyskutuj o tym 
 

Maciej68

Autor: Maciej68, 2021-01-13, 23:43 napisał/-a:
Witam ! To do końca tak nie jest, że nie można a najlepszym przykładem jest Cyborg 01.01.2021 w Parku Śląskim. (Wszystko zgodnie z obowiązującymi przepisami) Jeszcze raz wielki szacun dla organizatorów ! Jeśli tylko chcesz ... Pozdrawiam ! Maciej

 

piotr72gd

Autor: piotr72gd, 2021-01-15, 19:51 napisał/-a:
Kto pierwszy założy Polski Związek Amatorskich Biegów?Chętnych na wstąpienie nie powinno zabraknąć.

 

Jarystar

Autor: Jarystar, 2021-01-15, 21:49 napisał/-a:
Los bywa jednak przewrotny.
Pamiętam jak parę lat temu, po kilku tragicznych przypadkach śmierci biegaczy amatorów na biegowych trasach, zaczęły pojawiać się pomysły wymuszenia na biegaczach wyrabiania licencji PZLA wraz z badaniami lekarskimi. To chyba Robert Korzeniowski głośno wypowiadał się w tej sprawie. Wówczas spotkało się to z falą oburzenia środowiska biegowego, sprzeciwiającego się "atakowi na wolność i swobodę biegania".
Minęło kilka lat i oto te same licencje, które wcześniej "zniewalały", teraz stały się sposobem na ratowanie swobód i wolności uprawiania sportu.

 

Arti

Autor: Arti, 2021-01-16, 11:59 napisał/-a:
Nie można porównywać licencji narciarskiej gdzie trenujesz i dużą korzyścią jest udział w zajęciach na stoku z bieganiem gdzie teren masz ogólnodostępny. Licencja nic Ci nie pomoże gdy biegi się nie odbywają a tych mistrzowskich na ulicy za dużo nie jest. Zakładam,że nie myślisz o rywalizacji na stadionie gdzie poziom jest bardzo wysoki i ambitnego amatora w wieku 30-40 lat na luzie wyprzedzają dzieci.
Dzięki licencji możesz pobiec, raz na 10km, raz na 5 km, raz w półmaratonie (nie odbył się ) i raz w maratonie. Pozostaje dodatkowo kilka górskich ale tutaj typowy amator jeszcze bardziej będzie odstawał poziomem więc pozostanie samotny bieg. Podsumowując licencja nie sprawi ,że pobiegniesz w swoich ulubionych biegach.
Coraz częściej słyszy się,że wielu organizatorów już odpuściło sobie tą branżę i szuka nowego zajęcia a nowi nie przyjdą by organizować bo to już nie te czasy.

 

arrek777

Autor: arrek777, 2021-01-16, 16:58 napisał/-a:
no i h.pięknie zaczyna się NR 2021 sam byłem świadkiem karetka ratowała życie w Poznaniu no ale wszędzie ludzie umierają .Jedni na ławce inni na biegu inni jeszcze w fotelu .Każdego nas to czeka .i to jest walka z tym by pokonać swój strach zmęczenie psychiczne by być silniejszym a nie zamykać i w d,, mamy wszystkich .i co z pieniędzmi czekamy znów następny rok ja p...le ja chce biegać

 

DamianSz

Autor: DamianSz, 2021-01-16, 20:58 napisał/-a:
Arti zawsze byłeś uśmiechnięty , pełen optymizmu i proszę taki pozostań ! Ci którzy chcieli szybko zarobić na popularności biegania odejdą, ale pasjonaci zostaną. Ja patrzę z optymizmem w przyszłość. Możliwe, że przez jakiś czas nie będzie dużych imprez biegowych, ale natura nie znosi próżni i urodzi się pewnie coś innego mam nadzieję w postaci wysypu małych , kameralnych zawodów z rodzinną atmosferą. W dużej mierze przyszłość zależy od nas samych. Wspomagajmy tych , którzy w tym trudnym czasie mają odwagę i próbują coś robić.

 

Arti

Autor: Arti, 2021-01-17, 12:25 napisał/-a:
Damianie znasz mnie;) Nic się nie zmieniło. Uśmiech cały czas, pasja tak samo duża bo płynie z serca a sił do działania jest przynajmniej 10x więcej niż kiedyś;)

 

winnicki

Autor: winnicki, 2021-01-17, 13:08 napisał/-a:
Jeśli tylko chcesz, to możesz sobie samemu zorganizować co najwyżej bieg po parku, i to przy założeniu że finansujesz go samodzielnie lub opłat startowych albo masz bardzo wyrozumiałych sponsorów. Cokolwiek innego co wymaga chociażby akceptacji i pomocy jakiejkolwiek instytucji jest praktycznie niemożliwe do przeprowadzenia. Potrzebujesz hali sportowej, pomocy przy zmianie organizacji ruchu, zabezpieczenia trasy czy czegokolwiek innego - zapomnij.

 

DamianSz

Autor: DamianSz, 2021-01-18, 11:00 napisał/-a:
To prawda, ale może właśnie od takich małych biegów trzeba rozpocząć a za jakiś czas będą pojawiać się coraz większe ?
Ja w sobotę będę brał udział w bardzo fajnych zawodach, których nazwy nie wymieniam bo nie wiem czy organizator. sobie tego życzy.
W tutejszym kalendarzu jest kilka biegów na ten weekend zobaczymy czy się odbędą ?

 

RGT

Autor: RGT, 2021-01-26, 14:59 napisał/-a:
Pandemia niestety zabiera życiowe rekordy wielu sportowcom i nie tylko amatorom. Wielu z nich już pewnie nie osiagnie tego co mogli by osiągnąć.

 Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768