redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
23 grudnia 2020, 07:21, 1406/457088Wojciech Kujatt, RunProSport
Herb maratonów i półmaratonów w czasie COVID

LINK 1: STRONA HERB MARATONÓW
LINK 2: PROFIL INICJATYWY NA FB
LINK 3: FORMULARZ HERBU MARATONÓW
LINK 4: FORMULARZ HERBU PÓŁMARATONÓW
LINK 5: WEEKENDOWE BIEGI TOWARZYSKIE      Rok 2020 dla wielu z nas w bardzo dużym stopniu pozmieniał nasze biegowe plany, wyzwania oraz możliwość zdobycia dodatkowych odznaczeń jakim są np. herb maratonów czy herb półmaratonów. Dla całej branży sportu, klubów sportowych, organizatorów imprez biegowych oraz stowarzyszeń takich jak nasze to bardzo trudny okres a wręcz walka o przetrwanie.

Długo zastanawialiśmy się nad wieloma Waszymi sugestiami, propozycjami jak rozwiązać tegoroczne edycje herbu, było dużo rozmów dyskusji oraz konstruktywnych sporów. Zgodnie z naszą decyzją nie chcemy być odznaczeniem komercyjnym i nie mamy zamiaru klasyfikować do herbu jakichkolwiek biegów wirtualnych.

Masa z Was pisze, ale dlaczego, przecież dostałem za niego medal, jest klasyfikacja. Tak to prawda, ale niemniej jednak każdy z uczestników takich biegów rozgrywał go w innych warunkach atmosferycznych, w innych godzinach, w innych warunkach terenowych. Jedni realizowali ten plan bardzo ambitnie, niejednokrotnie starając przebiec się ten bieg na jego pierwotnej trasie, inni wybierali drogę nieco bardziej z górki. Herb to coś co tworzą biegacze, nie jesteśmy nastawieni na komercje, ale na rywalizację biegową na dystansach maratonu lub półmaratonu.

Zmiany w regulaminach

I tak aby zdobyć Herb Półmaratonów 2020/2021 trzeba nie jak dotąd w ciągu roku, lecz w ciągu dwóch lat 2020/2021 ukończyć 6 półmaratonów rozgrywanych na zasadach standardowych nie wydarzenia wirtualne.

Podobna zasada dotyczy Herbu maratonów 2020/2021, dotychczas trzeba było ukończyć 6 biegów na dystansie maratonu lub dłuższym w ciągu dwóch lat, teraz dokładamy trzeci rok na zdobycie herbu.

Szczegóły znajdziecie oczywiście na naszej stronie internetowej www.herbmaratonow.pl gdzie znajduje się dokładny regulamin oraz formularze zgłoszeniowe. Aktualnie pracujemy nad szata graficzną nowych herbów a osoby którym udało się złożyć wniosek jeszcze na starych zasadach otrzymają pamiątkowe herby w pierwszych tygodniach lutego 2021.

Jednocześnie informujemy, że wszystkie dotychczas nadesłane wnioski na herb 2020 zostaną rozpatrzone w styczniu 2021.

Weekendowe Biegi Towarzyskie

Dodatkowo w roku 2021 ruszamy z nową inicjatywą weekendowych biegów organizowanych w formule towarzyskiej. O szczegółach naszej inicjatywy już niedługo puki co jak jesteście zainteresowani organizacją imprez non profit w swoim mieście zapraszamy na stronę www.sorun.eu

Na nowy nadchodzący rok, życzymy Wam realizacji planów zarówno tych życiowych jak i biegowych oraz wszelkiej pomyślności.

Komentarze czytelników - brakskomentuj informację
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768