redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Toruń, 02 grudnia 2020, 21:36, 1497/460573Czytelniczka
Burza wokół odwołanego Półmaratonu Świętych Mikołajów w Toruniu

LINK 1: PROFIL BIEGU NA FB
LINK 2: ARCHIWUM: TORUń      Szanowni Państwo, wobec braku reakcji i zerowej komunikacji organizatora z uczestnikami biegu Półmaraton Świętych Mikołajów jestem zmuszona napisać w tej sprawie list otwarty. Piszę w imieniu swoim oraz innych uczestników nie mogących się doczekać odpowiedzi od organizatora.

Uczestnicy zapisani na bieg tradycyjny Półmaraton Świętych Mikołajów, który miał odbyć się 6 grudnia br. w Toruniu wielokrotnie prosili organizatorów o komentarz w sprawie. Nie doczekali się.

W październiku organizator wielokrotnie zapewniał osoby chcące zapisać się na bieg tradycyjny, ale wahające się, że w przypadku jego odwołania będzie możliwość przeniesienia opłaty na rok 2021

Kwota 120,00 zł za udział w biegu 5 km, 10 km czy nawet Półmaratonu nie jest kwotą małą w biegach (zwłaszcza dla osób spoza Torunia, które muszą doliczyć koszty noclegu i dojazdu), stąd osoby, które mają już nieprzyjemne doświadczenia z innymi organizatorami, chciały mieć pewność, że tym razem organizator postąpi uczciwie i wywiąże się z danego słowa. Dużo osób, bez informacji o możliwości przeniesienia opłaty, na ten bieg by się po prostu nie zapisało. Oferta świątecznych biegów wirtualnych jest duża, równie ciekawa i tańsza niż ta obecna opcja.

Niestety biegacze, którzy uwierzyli danemu słowu zawiedli się, zostali oszukani. Organizator zaczął usuwać informacje o możliwości przeniesienia opłaty ze swojej strony oraz informacje z Facebooka. Na szczęście część uczestników zdążyła zrobić screeny ze strony i jest dowód w tej sprawie.

Mam jednak pytanie: czy to ma być teraz standard, że zapisując się na bieg uczestnik będzie robił zdjęcia regulaminu i wszystkich zamieszczanych przez organizatora komunikatów, by w razie potrzeby mieć dowód?

Czy mamy aprobować takie zachowanie, w którym organizator autorytarnie sam podejmuje decyzje o przepisaniu wszystkich uczestników na bieg wirtualny, mimo wcześniej złożonych deklaracji i zapisów o możliwości przeniesienia opłaty? Czy mamy godzić się na brak jakiejkolwiek komunikacji?

Panująca sytuacja epidemiczna nie może być usprawiedliwieniem na zachowania złe moralnie, nie możemy przymknąć oczy na próby manipulacji. Co roku liczba uczestników Półmaratonu Świętych Mikołajów się zmniejsza, nie bez przyczyny. Proszę wejść na stronę Facebooka Półmaraton Świętych Mikołajów i przeczytać zamieszczone tam komentarze. Większość osób czuje się po prostu oszukana. Organizator nie stara się o żadną, najmniejszą nawet próbę komunikacji.

Zastanawiam się, jak to możliwe, że organizator, którego działalność zależy od opinii ludzi może sobie pozwolić na takie lekceważenie wszystkich: biegaczy, partnerów, sponsorów. Naprawdę warto taki bieg reklamować? Czy nie można spróbować dojść do porozumienia z uczestnikami biegu?

Z mojego doświadczenia wynika, że można, tylko organizator musi tego chcieć. W tym roku w sytuacji odwołania biegu miałam możliwości wyboru:

- przeniesienia opłaty,
- zwrotu opłaty,
- dobrowolnego udziału w biegu wirtualnym,
- wsparcia akcji charytatywnej bądź działalności prowadzonej przez organizatora.

Ten organizator nawet się nie wysilił, na takie propozycje.

W przyszłym roku rynek biegowy sam zweryfikuje część organizatorów, niemniej takie postępowanie rzutuje negatywnie na całe środowisko związane z organizacją biegów oraz sam Toruń. Pytanie do Pana Prezydenta Torunia: czy w taki sposób ma być prowadzona promocja Torunia?

Organizator jakiś czas temu informował, że Urząd Torunia jest partnerem tego biegu, w związku z czym, czy możemy liczyć na jakieś działania w tej sprawie? Inne miasta organizujące biegi i organizatorzy umieli stanąć na wysokości zadania.

Przykłady: Wrocław reklamuje się hasłem: „Wrocław wróci silniejszy”; Fundacja Białystok Biega, która ma świetny kontakt z uczestnikami swoich biegów i pięknie promuje Białystok i Podlasie.

Biegacze zapisujący się na bieg byli w regulaminie biegu informowani:

Cyt. z Regulaminu: "Organizator zastrzega prawo do zmiany terminu bądź do odwołania imprezy w przypadku wystąpienia lub prognozy wystąpienia siły wyższej ogłoszonej przez inne instytucje, a wpisowe zostanie przepisane na następną edycję biegu w 2021 r."

Niestety tego zapisu również nie można już zobaczyć w regulaminie, gdyż organizator sam go usunął. (Na szczęście na grupie na Facebooku są osoby posiadające dowody w tej sprawie). Czy takie ingerowanie w zapis regulaminu jest dopuszczalne? Zapisując się na bieg zawieraliśmy przecież swojego rodzaju umowę z organizatorem, która teraz nie jest w żaden sposób respektowana.

Oczekujemy, że organizator złoży publiczne wyjaśnienie i wytłumaczy, dlaczego nie dotrzymuje złożonego słowa i nie przestrzega pierwotnego regulaminu imprezy.

Z poważaniem, Anna,
Uczestniczka biegu

Zapraszamy do zapoznania się i dyskusji na profilu fb wydarzenia - www.facebook.com/biegmikolajow

Komentarze czytelników - 13podyskutuj o tym 
 

Kamus

Autor: Kamus, 2020-12-03, 11:26 napisał/-a:
Dzień dobry,przelew został wysłany. Zapraszamy na Wirtualny Start
O,choinka: https://elektronicznezapisy.pl/event/5330/strona.html
Pozdrawiam
Krzysztof Walczak

Nic TYLKO SIĘ UCZYĆ.

Pozdrawiam

 

Admin

Autor: Admin, 2020-12-03, 12:43 napisał/-a:
Panie Jarku, miałem nie komentować - ale jednak uważam, ze powinienem.

Porównuje Pan dwie zupełnie inne sytuacje, których jedynym wspólnym mianownikiem jest niezadowolenie części klientów. Gdynia - proszę zwrócić uwagę - działała przed wybuchem pandemii, i otrzymała realną wiedzę na temat sytuacji na tydzień (o ile dobrze pamiętam) przed imprezą. Została odwołana - nie sama się odwołała - w sytuacji na którą nikt nie był przygotowany, i nikt się z taką nigdy nie spotkał. W związku z tym przeniosła bieg oraz dała szereg innych możliwości - takich, na jakie było ją stać w danym momencie.

Możemy się szarpać o szczegóły, niemniej wiosenne odwołania były zupełnie czymś innym niż jesienne. Organizatorzy biegów jesiennych działają już w otoczeniu w którym wszyscy od 9 miesięcy żyją w covidowej rzeczywistości. Organizator w Gdyni oszukał Pana gdyż? Gdyż wybuchł covid? Czyli covid Pana oszukał, bo miał nie wybuchnąć?

 

Ryszard N.

Autor: Ryszard N., 2020-12-03, 15:37 napisał/-a:
Michał, zgadzam się z Twoją opinią. Nie wnoszę pretensji do organizatora za pakiet startowy. Przysłali koszulkę, przysłali plecak i medal. Jest ok.
Oczekuję jednak na zwrot za hotel i tu już organizatora nie mogę zrozumieć. Pisałem dosyć dawno z prośbą o zwrot. I nic.

 

M@rlon

Autor: M@rlon, 2020-12-03, 18:13 napisał/-a:
organizator podwyższonego ryzyka, to taki, ktory juz w regulaminie podaje niekorzystne warunki zwrotu za imprezę
Bo jesli rezygnacja pol roku przed startem to zwrot np 50% wartosci i nie można przepisac pakietu na innego uczestnika, to ryzyko spada wyłacznie na startującego.
Jesli decydujemy się na drogą imprezę (w Polsce pełny Ironman Gdynia to obecnie koszt ok 500E, a impreza za 8mcy), to nalezy właczyc wlasny kalkulator:
Ja np probuję najpierw ocenic własne prawdopodobieństwo, ze nie wystartuję z przyczyn losowych w imprezie i dopiero potem sprawdzam ile procent "oszczędzę" przy rejestracji first-minute. To sie nie sprawdza wyłacznie w imprezach o wyjątkowo duzym popycie i szybkiej wyprzedaży

 

Ryszard N.

Autor: Ryszard N., 2020-12-03, 18:25 napisał/-a:
Sprawdziłem ponownie wpływy na konto od 1.10.2020. Nie mam zwrotu za hotel.

 

emka64

Autor: emka64, 2020-12-03, 22:00 napisał/-a:
Trochę z innej beczki.Kontakt z biurem zawodów w Gdyni to jeden wielki skandal i bałagan jakiego nie byłem świadkiem, może dlatego, że nie byłem w Gambii :-)
Pakiet dostałem 1.5 miesiąca po zawodach, nie ma sprawy, od tego się nie umiera, ale po około 15 mailach ktoś raczył odpisać i wysłać.

 

Admin

Autor: Admin, 2020-12-04, 08:24 napisał/-a:
Biuro Zawodów w Gambii - tak, to świetny pomysł na film, bo mam jakieś 12 minut materiału video z tego biura zawodów... Wszyscy będą w szoku i to nie takim jak myślicie :-)

 

Kamus

Autor: Kamus, 2020-12-04, 09:10 napisał/-a:
Jak widzę i czytam podpis Organizatorzy
- przypomina mi to czasy PRON -u

Pozdrawiam

 

gosdar@onet.

Autor: gosdar@onet.eu, 2020-12-04, 12:07 napisał/-a:
Myślę, że organizatorzy starali się tylko "wirtualnie". Proszę sprawdzić, jak poradzili sobie organizatorzy "Ulicznego Biegu o Lampkę Górniczą" e Koninie.
https://www.facebook.com/lampkagornicza
Brawo dla nich !!!

 

Ryszard N.

Autor: Ryszard N., 2020-12-07, 09:33 napisał/-a:
W tym wątku pisałem o tym, że organizator z Gdyni, nie zwrócił mi opłaty za hotel. Muszę to sprostować. otóż, za hotele płaciłem BLIK\iem. W tym przypadku, po roku nie można zwrócić w ten sposób pieniędzy na konto. Aby zrealizować, musiałem dodać numer konta. W tej sprawie, dwukrotnie wysłano do mnie e-maila z firmy DOTPAY, która obsługiwała tą płatność. Niestety, w zalewie e-maili umknęło to mojej uwadze. DOTPAY ponowił prośbę i właśnie ją zauważyłem.
Przepraszam za gapiostwo i oskarżenie organizatora o to że nie zwrócił pieniędzy.

 
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768