redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Olesno, 21 listopada 2020, 13:04, 2699/323561
Admin
Michał
Walczewski
Najmocniejszy maraton w Europie tego roku odbędzie się... w Oleśnie?

LINK 1: ZOBACZ REGULAMIN NA STRONIE PZLA
LINK 2: ARCHIWUM: OLESNO      Tydzień temu informowaliśmy o tym, że tegoroczne Mistrzostwa Polski w maratonie zostały przeniesione z Dębna do Olesna. Zapowiadało się skromnie, tymczasem wiele wskazuje na to, że może to być jeden z najmocniej obsadzonych biegów maratońskich w Europie w tym roku!!

Z dobrze poinformowanego źródła - znajdującego się w kręgach organizacyjnych - dowiedzieliśmy się, że z całego świata spływają do organizatorów maratonu oraz bezpośrednio do PZLA propozycje udziału w imprezie zawodników legitymujących się wynikami na poziomie nawet 02:07:00 - chcących za wszelką cenę wystartować 6 grudnia w Polsce.

Skąd takie zainteresowanie udziałem w niedużym, organizowanym po raz pierwszy maratonie w nikomu nie znanej miejscowości? Okazuje się, że wcale nie chodzi o wielkie pieniądze przeznaczone na wygrane - tych nie będzie zupełnie w Oleśnie. Nie chodzi także o sławę ani o tęsknotę za mocnym ściganiem. Czemu więc czołowi zawodnicy z całego świata, nie tylko z Kenii - chcą tutaj wystartować?

Odpowiedź jest niezwykła - chodzi o... możliwość uzyskania limitów na przyszłoroczne, przesunięte z tego roku Igrzyska Olimpijskie! Start w Oleśnie okazuje się jedyną możliwością wypełnienia narodowych limitów jeszcze w tym roku. Trasa posiada atest oraz spełnia wszystkie wymogi gwarantowane przez PZLA - więc uzyskany 6 grudnia wynik pozwoli zawodnikom ze Szwecji, Francji, USA itd - już teraz uzyskać przepustki na mające miejsce za siedem miesięcy Igrzyska!

Ci zawodnicy elity światowej, którzy szykowali formę na jesień nie mieli gdzie jej wykorzystać. Zaś szykowanie szczytu formy na przełom marca - kwietnia, by uzyskać limity - mając konieczność planowania kolejnego szczytu formy na lipiec, jest bardzo nieekonomiczne...

Czy w związku z tym do Polski, do nieznanego Olesna, przyjadą bossowie światowych maratonów, by na czterech pętlach po osiedlach i okolicznych drogach walczyć o limity? Tego dowiemy się wkrótce. Wszystko teraz w rękach PZLA i rządowych decyzjach, które mogą taką okazję zablokować.

Kto może wystartować w Oleśnie?

Ze względu na rangę maratonu będącego Mistrzostwami Polski w maratonie zarówno kobiet jak i mężczyzn wystartować w nim mogą wyłącznie zawodnicy posiadający licencję PZLA i jednocześnie należący do klubów posiadających klubową licencję PZLA. Obie musza być aktywne na 2020 rok. Limit czasu ustalono na 3:30:00

Opłata startowa wynosi o (zero) złotych, jednak obowiązuje ona wyłącznie do 30 listopada 2020 do godziny 17:00. Po tym terminie opłata wzrasta do wysokości 500 złotych.

Więcej przeczytacie na stronie PZLA

Komentarze czytelników - 14podyskutuj o tym 
 

kryz

Autor: kryz, 2020-11-20, 07:09 napisał/-a:
Biegajac półmaraton we Lwowie na rynku w " Kopalni Kawy " kupowałem zawsze kawiwkę ( też popdobnie robiona jak śmietankówka ). Ale śmietankówka zdecydowanie lepsza ...

 

Krzysiek_bie

Autor: Krzysiek_biega, 2020-11-21, 13:57 napisał/-a:
Nie wiem gdzie to Michał wyczytałeś że startować tutaj mogą obywatele innych krajów i ubiegać się o minima. Według regulaminu:" prawo startu mają wyłącznie obywatele Rzeczypospolitej Polskiej, którzy do dnia 6 grudnia 2020roku ukończą 18 lat, posiadający ważną na sezon 2020 licencję zawodniczą wystawioną przez Polski Związek Lekkiej Atletyki"

 

Admin

Autor: Admin, 2020-11-21, 14:52 napisał/-a:
Doczytaj do końca. Wszystko w rękach PZLA oraz tzw. czynników rządowych.

 

Krzysiek_bie

Autor: Krzysiek_biega, 2020-11-21, 15:33 napisał/-a:
Osobiście w PZLA nie wierze ani w żadne czynniki rządowe:)

 

Admin

Autor: Admin, 2020-11-22, 08:31 napisał/-a:
Właśnie otrzymałem informację od Tadeusza Dziekońskiego - trasa w Oleśnie obecnie nie posiada jeszcze atestu, będzie on wykonany 29 listopada.

 

Krzysiek_bie

Autor: Krzysiek_biega, 2020-12-02, 13:21 napisał/-a:
Jak już wiadomo start bez obcokrajowców. Artykuł mocno naciągany bo już wcześniej niestety przewidywałem że start elity zagranicznej jest niemożliwy..

 

Admin

Autor: Admin, 2020-12-02, 14:36 napisał/-a:
Krzychu, trochę nie ogarniasz. To że coś tam przewidywałeś ma żadne znaczenie do procesu podejmowania decyzji. Widocznie PZLA nikomu się nie chciało nad taką możliwością pochylić i tyle.

 

Krzysiek_bie

Autor: Krzysiek_biega, 2020-12-02, 16:58 napisał/-a:
To jest Twoje zdanie. Znam nie od lat stanowisko PZLa i przewidywałem tak a nie inaczej. Jakbyś trochę głębiej prześledził ich historie co do warunków stwarzanie dla naszych maratończyków to zapewne nie byłoby tego artykułu usłane różami..

 

Krzysiek_bie

Autor: Krzysiek_biega, 2020-12-02, 17:16 napisał/-a:
PS, zapewne jak miałbym wejść na temat polityki naszego rządu to zapewne w większości przypadków miałbyś racje bo zwyczajnie aż TY. Zatem są rzeczy mniej lub bardziej przewidywalne i staram się mieć swoje zdanie jak ktoś za bardzo komuś słodzi..:)

 

kos 88

Autor: kos 88, 2020-12-05, 14:36 napisał/-a:
A ja mam nadzieję że Zawodniczki i Zawodnicy startujący jutro w Mistrzostwach Polski na przekór tzw. działaczom i wszelkiej maści ekspertom zrobią sobie i nam kibicom miłą niespodziankę i uzyskają rezultaty jakich oczekiwali a może nawet znacznie lepsze !!! - dlatego jutro do Olesna pojadę zobaczyć to na żywo , a przy Okazji podelektować się tą słynną już w Świecie Śmietankówką...
Organizatorom , Zawodnikom i nam kibicom życzę dobrej pogody i żeby wszystko zadziałało tak jak ma być !!!

 Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768