Będzin, 20 sierpnia 2020, 09:00, 1918/155558Organizator
IX Bieg Nowej Wsi oraz marsz Nordic Walking już za nami

LINK 3: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 4: ZOBACZ WYNIKI - 5 KM
LINK 5: ZOBACZ WYNIKI - NORDIC WALKING
LINK 6: ARCHIWUM: BęDZIN

8 sierpnia 2020 r. zorganizowana została IX edycja Biegu Nowej Wsi oraz marsz Nordic Walking. W tym roku, ze względu na obostrzenia sanitarne związane z pandemią koronawirusa COVID-19, obowiązywał limit osób startujących. W sportowej rywalizacji mogło wziąć udział tylko 150 osób.

Wszyscy startujący musieli także wystartować w maseczkach, które w trakcie biegu mogli ściągnąć pod warunkiem zachowania 1,5 metrowego dystansu społecznego. Cieszymy się, że pomimo różnego rodzaju utrudnień, które ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa startujących musieli wprowadzić Organizatorzy tego wydarzenia sportowego, uczestnicy zarówno biegu jak i marszu zdecydowali się wziąć udział w tej imprezie.

Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach przygotował „ zielone nagrody niespodzianki” w postaci lasu w szkle, dla najlepszych biegaczy i maszerujących w kategoriach OPEN.

Ostatecznie, w biegu na dystansie 5 km wystartowało 100 zawodników i zawodniczek. Dwie osoby nie ukończyły biegu. Zdobywcami trzech kolejnych miejsc na podium w kategorii mężczyzn zostali: Dawid Waloski (I miejsce), Paweł Wylężek (II miejsce) oraz Rafał Wachla (III miejsce), zaś w kategorii kobiet: Aneta Świtaj (I miejsce), Monika Błaszczyk (II miejsce) i Wiola Mieszczak (III miejsce)

Historia frekwencji OPEN

Najlepszy wynik spośród startujących mieszkańców Gminy Mierzęcice uzyskali: Roman Cichoń, Dorian Gawron oraz Paweł Wierzbicki. W kategorii kobiet najlepsze wyniki wśród startujących mieszkanek naszej gminy wywalczyły: Joanna Cichoń, Izabela Wojdas oraz Klaudia Zawodniak.

W marszu nordic walking na dystansie 5 km wystartowało 32 zawodników. Zwycięzcą marszu został Łukasz Dors, II miejsce wywalczył Karol Stiller, zaś III miejsce na podium przypadło w udziale Wiktorowi Pękali. W kategorii kobiet zwyciężyła Julia Treścińska, II wynik osiągnęła Dorota Bagińska, zaś III- Małgorzata Wojdanowska.

Gratulujemy zwycięzcom zarówno biegu, jak i marszu!

Organizatorzy wydarzenia tj. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Lokalnego „ Nowa Wieś i Okolice” składają serdeczne podziękowania Urzędowi Gminy Mierzęcice z wójtem Grzegorzem Podlejskim na czele oraz instytucjom, firmom, partnerom i sponsorom wspierającym organizację IX Biegu Nowej Wsi, którymi byli: