redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
19 sierpnia 2020, 09:46, 351/147845Artur Gorzelak
Pod bieguny: ruszyła przedsprzedaż!
      

Ruszyła już przedsprzedaż książki "Pod bieguny" na Allegro. Przedsprzedaż trwa w terminie 15 - 30 sierpnia. Książki zakupione w przedsprzedaży w cenie 40 złotych + koszt wysyłki (8,99 zł) zostaną wysłane 31 sierpnia wraz z drobnym upominkiem - ciastkiem maślanym "Pod bieguny" zaprojektowanym w taki sposób, aby nawiązywać do okładki książki.

Premiera książki odbędzie się 3 września 2020 o godzinie 19:00 w kawiarni Tam i z Powrotem. Premiera będzie także transmitowana online na fan page kawiarni, a także fanpage autora

Po 3 września książka będzie dostępna w formie papierowej oraz w wersji ebook w księgarniach podróżniczych i największych serwisach dystrybuujących ebooki.

Krótka informacja o książce:

W swojej książce Artur Gorzelak zabiera nas na spotkanie z nieujarzmioną przyrodą stref podbiegunowych. Publikacja prezentuje aż cztery wyprawy obfitujące w niespodzianki, jakie płata mieszkańcom umiarkowanej strefy klimatycznej zetknięcie z twardymi realiami Północy (a w jednym przypadku Południa). Pierwsza przygoda to maraton zorganizowany na dalekim Spitsbergenie w bliskim sąsiedztwie niedźwiedzi polarnych, który jednocześnie stanowi okazję do złożenia wizyty na Polskiej Stacji Polarnej Hornsund. Następnie towarzyszymy autorowi w objeździe dookoła Islandii słynną drogą nr 1 (w warunkach niekiedy ekstremalnych), by chwilę później wyruszyć na Półwysep Kolski w pogoń za zorzą polarną. Całość zamykają wędrówki pośród lodowców i parków narodowych odległej Patagonii.

Książka "Pod bieguny" nie przypomina tradycyjnych przeodników, za to stanowi ich doskonałe uzupełnienie - opisuje z "z pierwszej ręki", z jakimi wyzwaniami przyjdzie się zmierzyć podróżującym do tych zakątków świata. Nie brakuje w niej humorystycznych sytuacji i anegdot, a wszystko okraszone jest solidną, ale przystępnie podaną dawką wiedzy przyrodniczno- historycznej ze sporym udziałem wątków polskich.

Poprzednie książki Artura Gorzelaka:

"W judodze na rowerze. Japońsko-koreańska przygoda na dwóch kółkach" - opis rowerowej wyprawy po Japonii i Korei Południowej szlakiem szkół judo.

"Zostawieni na lodzie. Piesza przeprawa przez Bajkał" - relacja z ultramaratonu po zamarzniętej tafli Bajkału.

"Made it in Taiwan, czyli rowerem przez kraj rowerów" przedstawiająca zwiedanie Tajwanu na dwóch kółkach.Komentarze czytelników - brakskomentuj informację
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768