redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Blachownia k.Częstochowy, 06 sierpnia 2020, 08:45, 390/168561Organizator
Przełajowa Ósemka w Blachowni została odwołana. Organizatory zapraszają za rok

LINK 1: ARCHIWUM: BLACHOWNIA K.CZęSTOCHOWY      

XIX Ogólnopolski Bieg Przełajowy Przełajowa Ósemka, a także towarzyszące mu Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego w Nordic Walking w Blachowni planowane były na niedzielę 30 sierpnia br. Impreza została jednak odwołana decyzją współorganizatorów - Burmistrz Blachowni Sylwii Szymańskiej i prezesa Ośrodka Sportu i Rekreacji w Blachowni, a jednocześnie dyrektora biegu Jacka Chudego.

- Powodem jest lawinowy wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce, a zwłaszcza w województwie śląskim - tłumaczy Burmistrz Sylwia Szymańska - Jako gospodarze imprezy, która od lat przyciąga setki uczestników z całego kraju, musimy być odpowiedzialni. Jest nam bardzo przykro, ale nie możemy narażać zawodników i widzów na niebezpieczeństwo.

Dyrektor biegu Jacek Chudy podkreśla: - Przełajowa Ósemka to niewątpliwie jedna z największych renomowanych imprez sportowych w regionie. Pełna sportowych emocji, pięknej rywalizacji fair-play i radości. Chcielibyśmy, żeby tak zostało, a w obecnej sytuacji i przy istniejących obostrzeniach nie byłoby to możliwe. Przepraszamy i zapraszamy za rok!

Przełajowa Ósemka jest planowana na 29 sierpnia 2021 roku.

Komentarze czytelników - brakskomentuj informację
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768