redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Władysławowo, 03 sierpnia 2020, 08:50, 694/182951Artur Dekiert
Relacja z Pierwszego Kaszubskiego Maratonu o Wschodzie Słońca

LINK 1: WYNIKI - PDF
LINK 2: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 3: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 4: ARCHIWUM: WłADYSłAWOWO      

W sobotę 25 lipca 2020 r. o godz. 5:00 rano wystartowało z Władysławowa 69-u biegaczy w pierwszej edycji Kaszubskiego Maratonu o Wschodzie Słońca. Po pokonaniu malowniczej trasy poprowadzonej głównie ścieżkami pieszo-rowerowymi wśród pól, lasów i miasteczek powiatu puckiego, biegacze finiszowali w Rozewiu, widząc przed sobą panoramę morza.

Ciekawostką było wprowadzenie na 32 kilometrze maratonu, kiedy wszyscy są już doskonale zrelaksowani biegiem 😊 odcinka specjalnego, stumetrowego podbiegu nazwanego „Diabelską Ścianą”, objętego osobną klasyfikacją. Nie zabrakło oczywiście Twardzieli, którzy podjęli to wyzwanie.

Zwyczajowo do najlepszych zawodników trafiły puchary, a wszyscy biegacze, którzy ukończyli maraton zostali nagrodzeni oryginalnymi medalami. Wśród uczestników rozlosowano także nagrody rzeczowe.

Podsumowując – będzie laurka. Z przyjemnością wystartuję w tym biegu w przyszłym roku. Uważam, że Organizatorzy zdali egzamin w trudnym czasie pandemii. Niewielka ilość biegaczy (jestem pewien że za rok będzie komplet) sprawiła, że krótko po starcie, grupa się rozciągnęła, a na dalszych kilometrach pokonywałem kaszubskie ścieżki indywidualnie. Pochwalić należy też oznaczenie trasy, dobrze zaopatrzone punkty żywieniowe ustawione co około 5km i malownicze miejsce mety, z czekającym tam różnorodnym i smacznym poczęstunkiem.

Impreza prawie idealna, szkoda tylko, że za linią mety zabrakło słońca i się rozpadało. Tylko to wymaga poprawki w przyszłym roku!

Artur Dekiert
Poznań

Komentarze czytelników - 2podyskutuj o tym 
 

nikram11

Autor: nikram11, 2020-08-03, 18:09 napisał/-a:
Dodam ciekawostkę: jeden z Biegaczy zdążył dojechać do Szczecina i wystartował o godz. 22:00 w VI Nocnym Maratonie Szczecińskim!

 

Admin

Autor: Admin, 2020-08-04, 08:58 napisał/-a:
Tak to ja uwielbiam :-)

 
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768