redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Korbielów, 23 czerwca 2020, 15:13, 1319/295899Stefan Kalinowski
Zapraszamy na XX Bieg na Szczyt Pilska

LINK 1: STRONA INTERNETOWA BIEGU
LINK 2: ELEKTRONICZNE ZGŁOSZENIA
LINK 3: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 4: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 5: ARCHIWUM: KORBIELóW      

Pilsko to największy szczyt w województwie śląskim, który od 2001 roku zdobyło blisko 5 tysięcy biegaczy. Szczyt Pilska zdobywali zawodnicy, którzy reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Europy i Świata w biegach górskich m.in. Izabela Zatorska, Dominika Wiśniewska-Ulfik, Andrzej Długosz, Daniel Wosik, Jerzy Zawierucha, Tomasz Klisz, Marcin Świerc, Henryk Szost – późniejszy trzykrotny olimpijczyk w maratonie.

Jedynym uczestnikiem, który zaliczył wszystkie biegi jest Andrzej Piłatowski, który w tym roku będzie pokonywał trasę Pilska na Antarktydzie.

To w Korbielowie odbyły się dwie duże górskie imprezy biegowe, Mistrzostwa Europy Seniorów (2004) i Mistrzostwa Świata Masters (2010) zawody, które do dziś mile wspomina wielu zagranicznych uczestników.

Mimo problemów jakie czasami stawały na naszej drodze (brak współpracy z gminą) nigdy się nie podawaliśmy. Każda organizacja biegu to tak jak by po raz kolejny zdobywać szczyt Pilska i można śmiało stwierdzić, że zdobędziemy go po raz XX. Wsparcie jakie otrzymujemy od uczestników nie pozwala nam się poddać, a wręcz przeciwnie dążymy do kolejnej organizacji tego biegu.

Przez wiele lat nasze działania wspierali m.in. Andrzej Puchacz – członek zarządu WMRA, Mirosław Dziergas –Dyrektor Sportu i turystyki w Powiecie Żywieckim i schronisko na Hali Miziowej.

Mimo pandemii COVID-19 i innych przeciwności zapraszamy 5 lipca do Korbielowa na XX Bieg na szczyt Pilska. Dla tych, którzy z różnych względów nie będą mogli uczestniczyć 5 lipca w zdobywaniu Pilska mamy propozycję aby zdobyć go samemu od 6-26 lipca. Trasa tegorocznego biegu wynosi 7 km. Jeśli ktoś chce pokonać większy dystans to zapraszamy 4 lipca do Korbielowa na II Górski Półmaraton Harnasia.

Regulamin dostępny jest na www.gorskiebieganie.pl, a zgłoszenia przyjmowane będą do 30 czerwca włącznie.

Komentarze czytelników - brakskomentuj informację
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768