redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Nowy Targ, 03 kwietnia 2020, 09:06, 1812/560300Michał Gąsiorowski
Janosik Maraton - wyjątkowy bieg w wyjątkowych okolicznościach

LINK 1: STRONA INTERNETOWA MARATONU
LINK 2: ELEKTRONICZNE ZGŁOSZENIA
LINK 3: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 4: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 5: ARCHIWUM: NOWY TARG      

WALORY KRAJOZNAWCZE

Jak we wszystkich organizowanych przez nas biegach tak i w tym duży nacisk stawiamy na atrakcyjność trasy. Jej walory krajobrazowe i krajoznawcze są wyjątkowe. Trasa maratonu wiedzie bezpośrednio wzdłuż linii brzegowej przepięknego jeziora czorsztyńskiego, z dala od ruchu samochodowego.

Zawodnicy podczas biegu obiegną wokół cały zbiornik przebiegając po dwóch zaporach, obok dwóch średniowiecznych warowni po najpiękniejszej w Polsce ścieżce rowerowej! Z jej fragmentów rozpościera się piękny widok na Tarty, Gorce i Pieniny. Po drodze odwiedzicie również cypel w Kluszkowcach, gdzie znajdują się najpiękniejsze zabytki architektury góralskiej z XIX i początku XX w, które zostały przeniesione na brzeg i uratowane przed zalaniem obecnego jeziora.

OPŁATY STARTOWE: Janosik Maraton

 
150 pln

200 pln

250 pln

 
 
do 30
kwietnia

do 31
maja

do 15sierpnia
 

Limit uczestników: 500 (maraton) + 400 (półmaraton) + inne dystanse
 
Opłaty startowe na pozostałych dystansach - patrz regulamin.

Na start dowiezieni zostaniecie statkiem!!! By następnie spod Hotelu Kinga wyruszyć na cudowną trasę - trasę cudownych widoków oraz cudownych smaków regionalnych przygotowanych przez Górali Podhalańskich z Czorsztyna i Nowego Targu oraz przez Górali Spiskich. Każda Gmina (Czorsztyn, Nowy Targ oraz Łapsze Niżne) przygotuje po jednym z punktów, a które będą Wam smakować najlepiej? Musicie sprawdzić sami. Oprócz tego oczywiście będą też tradycyjne punkty odżywcze – w sumie aż 8! Nie zabraknie też góralskiej muzyki i prawdziwie zbójeckiego powitania na mecie!

WALORY SPORTOWE

Trasa Janosik Maratonu to 40km, z których 99% jest asfaltowe. Trasa jest wymagająca, przez swój pofałdowany profil, na który składa się kilka podbiegów i zbiegów. Zostały na niej przygotowane dwie specjalne premie – jedna lotna, zaraz po starcie (na zbiegu) i kolejna górska na podbiegu. Najlepsi na premiach zostaną nagrodzeni!

Janosik maraton polecamy wszystkich którzy chcą w przyszłości zacząć swoją przygodę z biegami ultra/górskimi. Jednocześnie to świetna alternatywa dla tradycyjnych biegów ulicznych których trasy poprowadzone są przez centra miast. Dla bardziej zaprawionych w bojach biegaczy może być to świetna forma sprawdzianu i „przetarcia się” przed docelowymi imprezami które zostały przeniesione na Październik lub Listopad.

Z resztą co wam będziemy opowiadać! Przyjedźcie i przekonajcie się sami!
Komentarze czytelników - 4podyskutuj o tym 
 

Admin

Autor: Admin, 2020-03-28, 11:52 napisał/-a:
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą biegów wchodzących w skład Ultrajanosika - nie tylko ultra ale także maraton, połmaraton, 10 km itd.

 

Katan

Autor: Katan, 2020-04-09, 19:52 napisał/-a:
Bardzo podoba mi się pomysł lotnych premii.
To fajna szansa by nawet ci wolniejsi mogli coś wygrać.
Można to ułożyć tak, że liczy się czas pokonania danego specjalnego odcinka np. 200 - 300 metrowy podbieg i dwa pomiary czasu na dole i na górze. Dzięki temu nie tylko ci co prowadzą mogą wygrać, ale ktoś ze środka stawki.
Daje pomysł pod rozwagę.
Tak można na trasie maratonu wyłonić najlepszego górala, sprintera czy najaktywniejszego.

Koszt maratonu mnie trochę przestraszył. Dawno nie startowałem. Czy aż tak zmieniły się wpisowe ?

 

polonski

Autor: polonski, 2020-08-19, 09:29 napisał/-a:
LINK: https://tourdezboj.com/ultrajanosik/trasy/janosik-

UWAGA! W oficjalnych materiałach dotyczących trasy można znaleźć informację o dystansie 40km czyli słowo maraton jak najbardziej powinno się ująć w cudzysłów jak to napisałem w temacie. W zasadzie wszędzie można znaleźć info że to 42km tyle że z doświadczenia wiem, że szczególnie organizatorzy takich górskich imprez, bardzo lekko podchodzą do tematu dystansu. Pół biedy gdy jest więcej niż deklarowany dystans mnaratonu co chyba równie często się zdarza, co zdecydowanie mniej niż 42km, o czym pisałem ostatnio w temacie Wadowickich Biegów Górskich, znanych też jako Beskidzka Trójka, gdzie niby też jest maraton, i tam totalny miszmasz, w materiałach 42, na medalu 43, a trasa ma 38km i to oficjalnie podawane, wręcz gdy pytałem o to, w odpowiedzi słyszałem jakby jakieś oburzenie, że przecież to maraton, tyle że na 38km.. Bez komentarza.. Jednak jak jest / jak będzie z tym teraz Janosik Maratonem w Niedzicy to nie wiem, ciekaw jestem jak faktycznie i co organizator powie na zwrócenie uwagi o pewne nieścisłości, bo takowe jak widać są.

 

K2

Autor: K2, 2020-08-19, 09:41 napisał/-a:
Tak czy inaczej jest odwołany, nie było chętnych na ten dystans.

 
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768