redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Bydgoszcz, 25 lutego 2020, 09:11, 1666/238625
JGrzywaczewska
Justyna
Grzywaczewska
CITY TRAIL: coraz mniej niewiadomych w klasyfikacjach generalnych

LINK 1: STRONA INTERNETOWA CYKLU
LINK 2: PROFIL CYKLU NA FB
LINK 3: WYNIKI - SZCZECIN
LINK 4: WYNIKI - BYDGOSZCZ
LINK 5: WYNIKI - POZNAŃ
LINK 6: ARCHIWUM: BYDGOSZCZ
LINK 7: ARCHIWUM: SZCZECIN
LINK 8: ARCHIWUM: POZNAń      

Poznań, Bydgoszcz i Szczecin – to lokalizacje, w których startowali biegacze CITY TRAIL w weekend 22-23 lutego. Były to piąte biegi sezonu, a to oznacza kolejne rozstrzygnięcia w klasyfikacjach końcowych edycji 2019/2020, która kończy się w marcu.

Poznańskie wietrzne bieganie

Trasy poprowadzone ścieżkami nad jeziorami mają ogromny atut w postaci widoków, ale są też bardziej niż te typowo leśne odsłonięte, co podczas wietrznych dni oznacza dla biegaczy walkę nie tylko ze zmęczeniem, ale także z podmuchami wiatru. Tak właśnie było w sobotę nad poznańską Rusałką. Bieg przyniósł zwycięstwo Łukasza Nowaka i Malwiny Misjan. Tym samym oboje przypieczętowali wygraną w klasyfikacji generalnej cyklu. Linię mety biegu głównego na dystansie 5 km minęło 765 biegaczy. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 264 młodych sportowców.

Łukasz Nowak wygrał po raz trzeci w sezonie (poza tymi zwycięstwami dwa razy był drugi). Jego wynik na mecie to 15:26. Łukasz biega w trwającej edycji bardzo równo – różnica między jego najwolniejszym i najszybszym biegiem to zaledwie 7 sekund!

- Biegam w CITY TRAIL z wielką satysfakcją, lubię spędzać tutaj czas, a jeśli mogę to połączyć ze zwycięstwami to jest po prostu super. Z drużyną będziemy walczyć także o wygraną w klasyfikacji generalnej, więc pełna mobilizacja trwa do końca sezonu – podkreślił na mecie zwycięzca sobotniego biegu, olimpijczyk z Londynu w chodzie na 50 km.

– Przed startem dokładnie przeanalizowałem sytuację w klasyfikacji końcowej i w dzisiejszym biegu skupiłem się na wygranej z Grześkiem Michalakiem, który jako jedyny mógł mi zagrozić. Moje plany startowe na wiosnę są dość spontaniczne, wszystko będzie zależało od tego, na ile zdrowie i praca pozwolą się odpowiednio przygotować. W marcowym kalendarzu jest Recordowa Dziesiątka w Poznaniu, a w maju być może Półmaraton Bieg Lwa w Tarnowie Podgórnym.

Drugie miejsce wywalczył Sebastian Nowicki (15:32), a trzeci był Krzysztof Stefanowicz (15:36)

Najszybsza z kobiet – Malwina Misjan ma na koncie cztery wygrane biegi edycji 2019/2020, a także dwa zwycięstwa w klasyfikacji końcowej CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Poznaniu (w sezonach 2017/2018 i 2018/2019). Jej sobotni czas – 17:19 – jest najlepszym wynikiem uzyskanym w trwającej edycji przez kobietę (w Poznaniu). Drugie miejsce wywalczyła Oliwia Wawrzyniak (również znakomity wynik - 17:33). Jako trzecia na metę wbiegła Martyna Iwanejko (czas 19:19)

- Biegło mi się dzisiaj bardzo dobrze, było wietrznie, ale mniej błotniście niż ostatnio. Dostałam wytyczne od trenera, aby dwa ostatnie kilometry pobiec w tempie poniżej 3:20, udało się zrealizować te założenia, więc jestem zadowolona. Nie spodziewałam się łatwej wygranej w tym sezonie, bo moja największa rywalka – Oliwia Wawrzyniak z biegu na bieg poprawiała się, dzisiaj też nie było łatwo z nią wygrać – podkreśliła po zawodach najszybsza zawodniczka CITY TRAIL w Poznaniu.

- Moje najbliższe plany startowe to Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych, a w sezonie 5000 lub 10 000 m na bieżni – jeszcze nie wybraliśmy docelowego dystansu.

Biegi CITY TRAIL Poznań są poprowadzone na pętli nad jeziorem Rusałka. Meta i biegowe miasteczko są zlokalizowane w pobliżu plaży miejskiej i Restauracji Rusałka. Szósty - ostatni bieg edycji jest zaplanowany na 28 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu będzie zorganizowane 15 kwietnia.

Damian Rudnik najlepszy w Bydgoszczy

Niedzielne zawody w bydgoskim Myślęcinku przyniosły rozstrzygnięcie w klasyfikacji generalnej mężczyzn – zwycięzcą został najszybszy w tym biegu - Damian Rudnik. Wśród kobiet wygrała tym razem Zuzanna Latańska. Linię mety biegu głównego na dystansie 5 km minęło 456 biegaczy. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 212 młodych sportowców.

Damian Rudnik wygrał w niedzielę po raz trzeci. Jego wynik to 15:09. Drugie miejsce wywalczył Krzysztof Gosiewski (czas 15:10), a trzeci był Bartosz Kotłowski (wynik 15:26)

- Od początku biegu miałem plan, aby trzymać się za Krzyśkiem i zaatakować na ostatniej prostej przed metą. Biorąc pod uwagę, że jeszcze dwa lata temu startowałem na bieżni - na średnich dystansach, wiedziałem, że mam przewagę szybkościową i starałem się to wykorzystać. To dzięki obecności Krzyśka pobiegłem dzisiaj najszybciej w sezonie - Startuję w CITY TRAIL w ramach treningu, dlatego mimo, że mam już pewną wygraną w generalce, planuję pobiec w ostatnim – marcowym biegu. A tydzień wcześniej wystartuję w przełajowych mistrzostwach Polski na dystansie 4 km.

Rywalizacja kobiet jest w trwającej edycji w Bydgoszczy zdecydowanie bardziej zacięta. Zwyciężczyni niedzielnego biegu – Zuzanna Latańska (z czasem 18:10) dotychczas nie wygrywała na trasie w Myślęcinku, ale nadal ma szanse na końcowy sukces – chociaż aktualnie liderką jest trzecia w niedzielę na mecie – Daria Maik (jej wynik to 18:29)

Drugie miejsce wywalczyła w niedzielnym biegu Marta Szenk (wynik 18:15), która aktualnie zajmuje trzecie miejsce w generalce, ale jest trzecią pretendentką do zwycięstwa w końcowej klasyfikacji. Wszystko rozstrzygnie się w marcu. Biegi CITY TRAIL Bydgoszcz są poprowadzone ścieżkami Myślęcinka i Nadleśnictwa Żołędowo. Start, meta i biegowe miasteczko są zlokalizowane na Polanie Różopole. Szóste – ostatnie zawody edycji 2019/2020 odbędą się 29 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu będzie zorganizowane 14 kwietnia.

Rekordowo szybki bieg w Szczecinie

Piąty bieg w Szczecinie, który odbył się w niedzielę był popisem Michała Oliwy i Joanny Woźniak. Zwycięzcy zawodów poprawili rekordy 5-kilometrowej trasy w Puszczy Bukowej – Michał zameldował się na mecie z wynikiem 16:27, a Joanna – 18:52. Linię mety biegu głównego minęło 594 biegaczy. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział ponad 200 młodych sportowców.

Michał Oliwa to znakomity triathlonista, aktualny mistrz Polski na dystansie sprinterskim. 23-latek debiutował w CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden przed miesiącem, zajmując drugie miejsce – za plecami Bartosza Nowickiego – poprzedniego rekordzisty trasy. W niedzielę to Michał okazał się być lepszym.

- W tym roku staram się częściej kontrolować formę w trakcie przygotowań do sezonu triathlonowego, stąd CITY TRAIL w moim planie treningowym. W triathlonie zawodowym na dystansach sprinterskim i olimpijskim trasy biegowe są zazwyczaj poprowadzone po asfalcie, mimo to starty przełajowe bardzo mi odpowiadają. Poza tym lubię przetrzeć się na zawodach startując z biegaczami, a biegając tutaj w trakcie przygotowań do zawodów docelowych urozmaicam półroczne żmudne treningi – podkreślił na mecie zwycięzca szczecińskich zawodów.

Drugi na mecie niedzielnego biegu - Bartosz Nowicki zapewnił sobie tym startem wygraną w klasyfikacji generalnej. Jego wynik to tym razem 16:53. Medalista halowych mistrzostw Europy w Paryżu na 1500 m z 2011 roku podkreślił po zawodach, że cieszy się z wygranej Michała Oliwy, bo sam czuje się już bardziej trenerem niż zawodnikiem i bawi się sportem, ale… nie składa broni i jeśli tylko będzie miał możliwość wystartować w marcowych zawodach, postara się powalczyć o poprawienie swojego najlepszego wyniku, a być może także rekordu trasy.

- Na pewno nie zapomnę już butów startowych, co zdarzyło mi się dzisiaj – śmiał się na mecie Bartosz Nowicki – Chciałbym bardzo wyraźnie powiedzieć, że to niesamowite uczucie, że wygrałem tę edycję CITY TRAIL, bo jest wielu młodych, dobrych biegaczy w Szczecinie, a jednak nadal – mając już prawie 36 lat – mogę pościgać się z nimi.

Trzecie miejsce w męskiej rywalizacji zajął Konrad Ulajdziński (17:23). Wśród kobiet najszybszą była wspomniana już Joanna Woźniak, która tym samym została zwyciężczynią końcowej klasyfikacji. Drugie miejsce wywalczyła Ewelina Kowalik (wynik 19:56). Jako trzecia na metę wbiegła Paulina Grzegórzek (czas 20:36)

Biegi CITY TRAIL Szczecin są poprowadzone na pętli nad Jeziorem Szmaragdowym Start, meta i biegowe miasteczko są zlokalizowane na Polanie Widok. Szóste – ostatnie zawody edycji 2019/2020 odbędą się 15 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu będzie zorganizowane 30 marca. Biegi CITY TRAIL w Szczecinie są współfinansowane przez Miasto Szczecin.

Cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden ma formułę ogólnopolską. Poza Poznaniem, Bydgoszczą i Szczecinem zawody są organizowane w Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. W trakcie sześciu jesienno-zimowych miesięcy odbędzie się łącznie sześćdziesiąt biegów – po sześć w każdej lokalizacji. Kolejne biegi są zaplanowane na 29 lutego w Olsztynie oraz 1 marca w Trójmieście (Gdańsku)

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na FacebookuWIADOMOSCI POWIAZANE
 
  2020-03-28 - CITY TRAIL: czas podsumować 53. biegi se...
  2020-03-10 - CITY TRAIL: zakończenie rywalizacji w Lu...
  2020-03-03 - Olsztyn i Gdańsk zamknęły piątą kolejkę ...
  2020-02-16 - Rekordowo szybki bieg CITY TRAIL w Katow...
  2020-02-11 - Olsztyn i Trójmiasto zamknęły czwartą k...
  2020-01-28 - Słoneczny i szybki bieg CITY TRAIL Wrocł...
  2020-01-21 - CITY TRAIL: tym razem startowali biegacz...
  2020-01-13 - CITY TRAIL: weekend na biegowo!...
  2020-01-06 - Jak najlepiej zacząć rok? Na biegowo!...
  2019-12-30 - CITY TRAIL: ostatnie biegi 2019 roku za ...
  2019-12-23 - Przedświąteczne wydanie CITY TRAIL w Poz...
  2019-12-17 - Przełajowa piątka CITY TRAIL w wydaniu l...
  2019-12-12 - Ruszyła trzecia kolejka cyklu CITY TRAIL...
  2019-12-03 - CITY TRAIL: Grzegorz Michalak i Oliwia W...
  2019-11-24 - Medycy na start! - czyli oryginalny pomy...
  2019-11-18 - Historyczny wynik podczas CITY TRAIL w B...
  2019-11-11 - CITY TRAIL: warszawiacy i lublinianie po...
  2019-11-01 - Ponad 7100 biegaczy w pierwszej kolejce ...
  2019-10-28 - CITY TRAIL: rekordowy weekend w Olsztyni...
  2019-10-21 - CITY TRAIL: Lublin, Warszawa i Szczecin ...
  2019-10-15 - CITY TRAIL: jedenasta edycja biegów nad ...
  2019-10-09 - CITY TRAIL kibicuje ojcom!...
  2019-10-07 - CITY TRAIL: rekord trasy we Wrocławiu na...
  2019-10-01 - CITY TRAIL: ósma edycja wystartowała!...
  2019-09-25 - Startuje ósma edycja CITY TRAIL!...
  2019-09-05 - Ruszają zapisy do CITY TRAIL!...


Komentarze czytelników - brakskomentuj informację
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768