redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
02 lutego 2020, 19:24, 1441/216691Run Pro Sport
Jak zdobyć herb maratonów i półmaratonów za 2019 i w 2020 roku

LINK 1: STRONA PROJEKTU
LINK 2: PROFIL PROJEKTU NA FB
LINK 3: FORMULARZ HERBU MARATONÓW
LINK 4: FORMULARZ HERBU PÓŁMARATONÓW      

Kliknij aby powiększyć

Prawdopodobnie bieganie jest nieodłącznym elementem Twojego życia. Stawiasz sobie konkretne cele i je realizujesz. Masz lepsze i gorsze sezony biegowe. W jednym dopada Cię kontuzja i złościsz się na cały świat. W innym bijesz życiówki a radości nie ma końca. Rośniesz w siłę. Czy należysz do grona wytrawnych biegaczy, lubiących walkę ze samym sobą, stawiającym sobie coraz wyższą poprzeczkę?

Może nadszedł czas na zdobycie odznaczenia, będącego uhonorowaniem Twoich startów? Medalu, który “wartością” będzie odpowiadał sześciu innym. Herbu, który będzie zwieńczeniem trudu włożonego w przygotowanie do udziału i sam udział w sześciu wymagających imprezach biegowych. Jeśli lubisz wyzwania, to walka o herb półmaratonów i maratonów będzie dla Ciebie odpowiednim wyborem.


Kliknij aby powiększyć

Herb półmaratonów i maratonów. O programie

Jesteśmy “stowarzyszonymi” biegaczami, którzy zakochali się w bieganiu dawno temu i to tej aktywności oddali sporą część swojego serca i… życia. Od 2016 r. nasze stowarzyszenie Run Pro Sport docenia biegaczy szczególnie ambitnych i wytrwałych herbami.

Herb to w pierwszej kolejności program. W drugiej odznaczenie. W trzeciej medal.

Ciężko jest wyjść na trening, kiedy za oknem pada deszcz, wieje lub temperatura spada poniżej zera. Niełatwo jest też podnieść się z ciepłego łóżka, gdy za oknem jest jeszcze ciemno, a wszyscy domownicy smacznie śpią. Walczysz ze swoimi słabościami każdego dnia. W dodatku pracujesz. Masz rodzinę. Przyjaciół. Dzieci. Drugą pracę. A mimo to, biegasz. Biegasz długodystansowo a samodyscypliny uczysz się codziennie.

Nasz “herbowy” program ma na celu docenienie Was, Drodzy Biegacze! Waszych startów. Wysiłku, włożonego w przygotowania do biegów. Doskonale wiemy jak wiele wyrzeczeń czeka Was na drodze do celu.

Te dodatkowe odznaczenie zostało stworzone przez biegaczy i dla biegaczy, a sam pomysł stworzenia tego projektu był skutkiem wielu rozmów i dyskusji pobiegowych (często przy grochówce, czasem przy pizzy i koniecznie przy piwie!) z zapaleńcami biegania, takimi jak my.


Kliknij aby powiększyć

Zdobycie herbu (medalu) półmaratonów i maratonów. Warunki

Otrzymanie herbu półmaratonów wiąże się z ukończeniem w ciągu roku sześciu półmaratonów, natomiast herb maratonów otrzymają Ci biegacze, którzy przebiegli sześć maratonów w ciągu dwóch lat.

Aby zdobyć herb półmaratonów możesz wybrać starty w biegach dłuższych niż dystans półmaratonu, ale nie mających więcej niż 40 km. W przypadku herbu maratonów liczy się każdy maraton oraz każdy bieg o większym kilometrażu.

Dlaczego warto wybrać nasze odznaczenia?

Bieganie jest azylem, które daje nam, biegaczom, wolność. Nie zawsze jest to proste i piękne. Podczas biegania zostajesz sam ze sobą. Ze swoimi emocjami. Słabościami. Zdarza się, że bieg przypomina walkę o przetrwanie. Każdy trening, a tym bardziej start uczy nas o sobie czegoś nowego.

Tworząc odznaczenia, postanowiliśmy Ci tę wolność podarować. Niczego nie narzucamy. To Ty wybierasz imprezę biegową, w której pobiegniesz. Może to być w miejscowości, w której właśnie się znajdujesz, czytając ten tekst. A jeśli zapragniesz, możesz udać się na koniec świata i tam przebiec połówkę czy maraton. Liczy się każdy start w kraju i za granicą.

Nie jesteś uzależniony od konkretnych imprez biegowych. To Ty dokonujesz wyboru. Jeśli dopadnie Cię grypa, czy, co gorsza, nabawisz się kontuzji, nie wypadasz z gry. Możesz zastąpić zaplanowany bieg innym. Wniosek o herby składasz dopiero po ukończeniu regulaminowej ilości biegów a nie przed.

Dowolność wyboru biegów to także ekologia, gdyż nie zmuszamy cię do dalekich podróży ale także ukłon w stronę Waszych finansów bo jak widomo podróże takie wymuszone to koszty a my i tak sporo wydajemy już na buty. Dodatkowym aspektem przemawiającym za wolnością wyboru imprez biegowych jest aspekt braku komercji naszego projektu i konieczności wyboru największych czy najdroższych imprez biegowych. Te małe kameralne biegi też są fajne.

Jeśli nie jesteś fanem asfaltu, możesz postawić na półmaratony i maratony w miejscowościach oddalonych od miejskiego zgiełku oraz takie które nie posiadają atestu PZLA i walczyć o medale w otoczeniu natury.

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami: herb@herbmaratonów.pl

Wiele szczegółowych informacji oraz regulamin zdobycia herbów znajdziesz na naszej stronie herbmaratonow.pl

O czym jeszcze musisz wiedzieć

Biegacze powinni się wspierać. Dzielić swoimi doświadczeniami. Dlatego jeśli opisujesz swój udział w biegach w formie relacji i masz ochotę się nimi z nami podzielić, napisz do nas maila. Z chęcią opublikujemy Twój tekst ze zdjęciami na naszej stronie.

Jeśli chcesz być z nami na bieżąco gorąco zachęcamy do polubienia i obserwowania naszego FANPAGE

Herb maratonów to także drużyna


Kliknij aby powiększyć

Zapraszamy Was także do przyłączenia się do naszej herbowej drużyny i propagowania wiedzy o herbie oraz stania się swoistymi ambasadorami naszej idei. Aby stać się częścią naszej biegowej społeczności nie musisz biegać w czołówce wystarczy, że biegasz i sprawia Ci to przyjemność jedni biegają szybko inni wolno i dokładnie, ale każdy jest mile widziany w naszym Teamie. Oczywiście dla naszych klubowiczów przewidujemy herbowe koszulki i inne gadżety biegowe. To że przyłączysz się do nas wcale nie oznacza że musisz biegać tylko maratony czy półmaratony obstawiamy też 5 i 10.

Herby maratonów i półmaratonów za rok 2019


Kliknij aby powiększyć

Co ważne, jeżeli w roku 2019 ukończyłeś minimum 6 półmaratonów lub w latach 2018-2019 6 maratonów możesz jeszcze aplikować o herb za ten rok i masz na to czas do końca marca br.

Herby edycja 2020

Uruchomiliśmy już dla Was na rok 2020 formularze herbów są one dostępne oczywiście na naszej stronie internetowej a puki co pracujemy jeszcze nad wyglądem herbów w roku 2020. Z cała pewnością jak tylko zakończymy pracę nad projektem niezwłocznie Was o tym poinformujemy.

Nowe inicjatywy

Z całą pewnością już niedługo zachęcimy Was także do współtworzenia razem z nami kolejnych inicjatyw biegowych i około biegowych a także biegaczy znajdujących się w wieku wymaganym dla klasy masters zachęcimy do wspólnego trenowania i biegania razem z nami.

Komentarze czytelników - 6podyskutuj o tym 
 

KamilMotykaB

Autor: KamilMotykaBiegaczMaratoń, 2020-02-02, 20:36 napisał/-a:
fajna inicjatywa sam mam taki medal. Ale moglibyście stworzyć coś bardziej oryginalnego niż medal? (statuetka,drewniany dyplom, proporczyk). Medali każdy ma mnóstwo.

 

tatamak

Autor: tatamak, 2020-02-03, 11:05 napisał/-a:
Kolejna bzdura podobna do koron. Nie jestem w stanie pojąć, jak ktoś może się tym kręcić.

 

Jarek42

Autor: Jarek42, 2020-02-03, 11:51 napisał/-a:
Korony, herby - wszystko dobre co dopinguje do biegania. Mnie tam co innego dopinguje, więc się nie skuszę.

 

Shodan

Autor: Shodan, 2020-02-03, 12:23 napisał/-a:
"Otrzymanie herbu półmaratonów wiąże się z ukończeniem w ciągu roku sześciu półmaratonów, natomiast herb maratonów otrzymają Ci biegacze, którzy przebiegli sześć maratonów w ciągu dwóch lat." Wydaje mi się, że słowa "otrzymanie / otrzymują" są nie najbardziej adekwatne. Może właściwszymi byłby słowa (Zakup / kupują).

 

Ryszard N.

Autor: Ryszard N., 2020-02-03, 15:37 napisał/-a:
Tak się wzruszyłem,...płaczę jak bóbr,...ze śmiechu.

 

herb maraton

Autor: herb maratonow, 2020-02-03, 21:38 napisał/-a:
Dokładnie każdy sposób motywacji jest dobry i każdy z biegaczy stawia sobie inne cele.

 
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768