redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Warszawa, 07 stycznia 2020, 17:37, 4368/314315
Admin
Michał
Walczewski
ORLEN Warsaw Marathon 2020 odwołany

LINK 1: STRONA INTERNETOWA MARATONU
LINK 2: ARCHIWUM: WARSZAWA      

Co by się stało, gdyby kilka lat temu Marek Tronina stracił kontrolę nad Maratonem Warszawskim? To proste - maratonu w stolicy już by nie było. Tegoroczny ORLEN Warsaw Marathon mimo szumnych zapowiedzi zgarnął zabawki i się nie odbędzie - pomimo ustalonej "już" trzy tygodnie temu daty biegu. Jak można zorganizować maraton w połowie kwietnia gdy na początku stycznia nie ma się uruchomionych zgłoszeń? Kto z Was płacze na wspomnienie tej imprezy, a kto uważa, że jeden maraton mniej na krajowym rynku biegów może tylko pomóc?

Do jak się okazuje bardzo "teoretycznej" daty tegorocznego maratonu pozostały niecałe 3 miesiące. Komunikacja leżała od wielu miesięcy, choć pod tym względem i poprzednie edycje nie rozpieszczały. Strona maratonu - orlenmarathon.pl pomimo to wciąż dumnie prezentuje informacje z zeszłego roku. W czasach, gdy wielkie światowe maratony - a ORLEN do tego grona aspirował - uruchamiają komunikację i pre-zgłoszenia praktycznie na drugi dzień po poprzedniej edycji, ORLEN z opanowaniem godnym linoskoczka balansującego na linie - nie śpieszył się, czekając aż uczestników przyciągną maratony konkurencyjne. A takich przecież w Polsce i nie tylko - jest dużo.

No i cóż. Doczekali się. Nagle odkryto, że jest za mało czasu na organizację maratonu... Psu na budę te odznaczenie ROAD RACE Silver Label. Kto by pomyślał :-)

Komentarze czytelników - 20podyskutuj o tym 
 

Admin

Autor: Admin, 2020-01-09, 20:16 napisał/-a:
To jest niezwykłe że tyle osób wierzy w takie komunikaty prasowe :-) Hej ho zmieniamy formułę dla Was i odwołujemy imprezę żeby była jeszcze lepsza! Hej ho! Wszystkiego Najlepsiejszego w Nowym Roku !

Jak to mówią - sztuka komunikacji polega na tym, by tak wyrzucić pracownika z pracy by ten cieszył się że wyrusza w podróż życia :-)

 

Ryszard N.

Autor: Ryszard N., 2020-01-10, 14:53 napisał/-a:
Henry, zmienia ktoś, kto wydaje na to własne pieniądze. To po pierwsze. Po drugie, sprawdź sobie ilu biegło w Maratonie Warszawskim w 2018 roku i ile w 2019. Być może, dojdziesz do jakiś wniosków. Po trzecie, może lepiej, siłą Orlenu i Fundacji Maratonu Warszawskiego zrobić jedną, dużą imprezę niż robić dwie, gdzie blokuje się miasto i w połączeniu z imprezami biegowymi, rowerowymi, strajkami, protestami, itd robi się spory problem dla mieszkańców. Po czwarte, przeniesienie imprezy na jesień nie oznacza, że biegacze nie mają alternatywy. Biegów jest sporo.
Henry, na bieganie w Polsce należy patrzyć szerzej a nie tylko przez pryzmat nagród w kategorii wiekowej. U Ciebie komentarze zdominowane są przemyśleniami na temat tego, ile dają, dlaczego nie dają i tak w ogóle ze to skandal, że tak mało.

 

henry

Autor: henry, 2020-01-10, 18:21 napisał/-a:
A ja myślę, że dyrektor maratonu warszawskiego nigdy nie dogada się z Orlenem. Dlatego jeśli wystartuję w Maratonie to w Krakowie lub Krynicy.

 

Zulus

Autor: Zulus, 2020-01-10, 20:37 napisał/-a:
A wiesz,że u mnie jakoś się to sprawdziło...wyrzucili mnie z jakiejś małej polskiej firmy,to przygarnął mnie szejk Dubaju :)

 

Lebork

Autor: Lebork, 2020-01-11, 09:06 napisał/-a:
Słusznie. Rzeczowy komentarz.

 

piotrhierows

Autor: piotrhierowski, 2020-01-11, 09:23 napisał/-a:
Nie zapominaj Krzysiu o grupie MaratonyPolskie.PL TEAM ,która ma u Ciebie główną bazę treningowo-rozrywkową :)

 

Admin

Autor: Admin, 2020-01-11, 12:06 napisał/-a:
Dubaj to taki mały kraj... Ledwo go nawet na mapie widać :-) A może jesteś w Dubaju teraz na maratonie 24 stycznia?

 

Zulus

Autor: Zulus, 2020-01-11, 16:17 napisał/-a:
Nie,lecimy dopiero 29-o,ale tym razem do Abu Dhabi.

 

Ryszard N.

Autor: Ryszard N., 2020-01-18, 17:59 napisał/-a:
Dochodzą słuchy, że to wszystko może się jeszcze przekręcić w druga stronę i że podobno Orlen Maraton jednak się odbędzie. Nie chcę jednak rozsiewać plotek, poczekamy na fakty,...

 

Martix

Autor: Martix, 2020-02-01, 15:19 napisał/-a:
Oby jak najszybciej się dogadali bo sam już nie wiem na jaki maraton półroczny mam się zapisać.
Ciekawe gdzie w takim razie odbędą się Mistrzostwa mężczyzn w Maratonie.

 
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768