Gdańsk, 11 grudnia 2019, 17:47, 1847/392045Organizator

LINK 6: WYNIKI - 52 KM
LINK 7: WYNIKI - 27 KM
LINK 8: WYNIKI - 11 KM
LINK 9: ARCHIWUM: GDAńSK

Za nami ostatni tegoroczny etap zawodów Garmin Ultra Race! Zawody odbyły się w minioną sobotę (7 grudnia) w Gdańsku na terenach Trójmiejskiego Parku krajobrazowego. Drugi etap zawodów przyniósł rekord frekwencji! Na listach startowych znalazły się nazwiska blisko 1900 dorosłych zawodników i dzieci, które startowały w zawodach Garmin Kids.

Zawodnicy podczas Garmin Ultra Race Gdańsk 2019 rywalizowali na czterech dystansach: 86 km, 52 km, 27 km i 11 km. Popularność cyklu podczas tegorocznych zmagań zachęciła do startu zarówno zawodników z Polski jak i z całego świata! Start i meta zlokalizowane były w Gdańsku Oliwie, a wszystkie trasy poprowadzone były szlakami i ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

1141
1217
2018
2019

+7%

Tak jak i w ubiegłym roku trójmiejska edycja to bieg kwalifikacyjny do Ultra Trail du Mont Blanc, jednego z najtrudniejszych ultramaratonów górskich w Europie oraz zawody punktowane w rankingu ITRA. Każdy z biegaczy, który ukończył swój bieg w limicie czasowym otrzymał punkty kwalifikacyjne. Za dystans 86 km były to 3 punkty kwalifikacyjne, za 52 km 2 punkty, a za przebiegnięcie 27 km nadano im 1 punkt.

Pierwszym startem był dystans 86 km, który rozpoczął się punktualnie o 05:00 nad ranem. Zawodnikiem, który w początkowych odcinkach trasy prowadził, był Paweł Sarnowski, utrzymywał dłuższy czas pierwszą lokatę. To on nadawał tempa goniącym go zawodnikom.

Ogromną niespodzianką okazał się Dominiki Milewski, który w pierwszym międzyczasie był dwunasty. Dominiki gonił zawzięcie rywala i to on zdobył pierwsze podium! Dominiki Milewski (Gąbin Biega) zawody na dystansie 86 km ukończył w czasie 07:43:18. Drugim na podium był Sarnowski Paweł z wynikiem 07:43:42, zaś trzecia lokata należała do Dariusza Rewers (Festiwal Biegowy ULTRA WAY, 08:18:21)

Pierwszą zawodniczką na mecie była Małgorzata Pazda-Pozorska (Poltarex), która pomimo przeziębienia utrzymywała przewagę do samego końca! Czas jaki uzyskała to 08:44:52. Drugą kobietą na mecie była Marta Naczyk (09:17:55), a trzecie miejsce zajęła Ewelina Kaska-Łobodowska (10:11:25)

Drugimi zawodnikami, którzy wybiegli na trasę Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego byli biegacze z dystansu 52 km. Od samego początku w grupie prowadzącej był Adrian Kępka (TAGER Sport) który z wynikiem 04:26:54 jako pierwszy przekroczył linię mety. Drugie miejsce na podium wywalczył Łukasz Gołaszewski (04:41:54). Trzecie miejsce zajął Sławomir Mąka z czasem 04:48:52

Najszybszą kobietą na dystansie 52 km okazała się pochodząca ze Szwecji Colette Coumans (Hässleholm Kiropraktik), która osiągnęła wyniki 04:53:17. Druga na mecie z czasem 04:58:52 była Iwona Szabłowska (Pruszcz Biega). Trzecie miejsce na podium zdobyła Magdalena Ziółek (Olej Running Team, 05:18:16)

Dystans 27 km był kolejnym startem podczas Garmin Ultra Race. Najszybszym zawodnikiem na tym dystansie okazał się Krzysztof Żebrowski (Mazovia ProActiv Ciechanów), którego wyniki końcowy wyniósł 01:47:23. Drugim na podium był Bartłomiej Zyborowicz (Kujawscy Runners AdRunaLine) z czasem 01:50:51. Trzecia lokata należała do Krzysztofa Wiatrowskiego (TriWiatraki / run-passion.pl; 02:02:19)

Wśród kobiet pierwsze miejsce na podium wywalczyła Aleksandra Baranowska-Trzasko z Kujawscy Runners. Jej wynik to 02:18:41. Drugą na mecie była Anna Koziarska (02:30:09), zaś trzecie miejsce zdobyła Weronika Wojnarowska (02:30:50)

Ostatnim dystansem podczas Garmin Ultra Race Gdańsk 2019 byli biegacze z 11 km. Pierwszym zawodnikiem na tym dystansie był Filip Szołowski (LABOSPORT Team), który 11 km pokonał w czasie 00:47:06. Drugim na podium był Macin Zygmunt ze stratą 2 minut i 45 sekund. Trzecia lokata przypadła Grzegorzowi Neubauer (Straszyn Biega Naturhouse Rumis; 00:50:19)

Imprezą towarzyszącą były biegi dzieci i młodzieży Garmin Kids. Do wybory był jeden z trzech dystansów: 200 m, 500 m oraz 1000 m.

Zawody w Gdańsku były ostatnim etapem tegorocznego cyklu Garmin Ultra Race. Po zakończonych dekoracjach zawodnicy, którzy wystartowali we wszystkich trzech lokalizacjach na tym samym dystansie (Myślenice, Radków, Gdańsk), otrzymali dodatkowo pamiątkowe koszulki polo.

Zapisy na przyszłoroczny cykl Garmin Ultra Race już trwa. Już dzisiaj 9 grudnia możecie zapisać się na zawody w Myślenicach (09.05.2020) i w Radkowie (11-13.09.2020). Przyszłoroczne zawody w Gdańsku odbędą się 5 grudnia 2020.

Otwarte zapisy na Garmin Ultra Race Gdańsk 2020 ruszą już w najbliższą środę 11 grudnia 2019, o godzinie 12:00. Zawodnicy, którzy już startowali w Gdańsku będą mogli dokonać rejestracji podczas pre-zapisów. Pre-zapisy zostaną włączone dzisiaj (9 grudnia 2019) po godzinie 9:00. Pre-zapisy potrwają do środy 11 grudnia, do godziny 10:00