redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
27 listopada 2019, 09:52, 1375/212927Tadeusz Dziekoński
Tadeusz Dziekoński: lista biegów atestowanych

LINK 1: LISTA TRAS ATESTOWANYCH      W kalendarzu imprez figuruje już wiele biegów ulicznych na trasach atestowanych. Niestety, od czasu do czasu zdarza się, że niektóre z nich rozgrywa się na niepełnych dystansach (niezgodnie z atestem)

Występują tu różnorakie przyczyny, tj. decyzje administracyjne, remonty ulic i inne obiektywne ale niestety też i wynikające z winy organizatora. Nie byłoby takich przypadków gdyby ekipy techniczne organizatora ściśle kierowały się wytycznymi zawartymi w dokumentacji atestatora. Różne są przy tym okoliczności tych zdarzeń.

Ostatni miał miejsce przy organizacji Bełchatowskiej Piętnastki. Tuż przed biegiem próbowałem ustalić dlaczego start i meta usytuowane zostały w niewłaściwym miejscu. Niestety, moje uwagi zostały zlekceważone i nikt się tym nie zainteresował. W efekcie do pełnego dystansu zabrakło 60,90 m.

Zapewne organizatorowi chodziło o to aby start i meta były w tym samym miejscu. Gorzej, że zawodnicy nie zostali poinformowani o tym, że bieg był rozegrany niezgodnie z atestem. Niektórzy organizatorzy obowiązek ten spełniają ale zapewne głównie dlatego, że nie dało się tego ukryć ze względu na skalę niedopatrzeń.

Na stronie www.taddziek.pl rejestruję przypadki rozgrywania biegów niezgodnie z atestem. W tym roku było ich kilka ale żaden z organizatorów nie poinformował mnie o tym, że do tego doszło. Zapewne nie są to wszystkie przypadki tego rodzaju.

Organizatorom tych i innych biegów należą się oczywiście podziękowania za wkładany trud ale powinni oni wyciągać wnioski z zaistniałych niedociągnięć.

Pełną listę biegów w Polsce posiadających atest znajdziecie TUTAJ

A tak na marginesie – poszukuję komunikatów z wynikami Mistrzostw Polski Weteranów w biegu górskim z 1998 i 1999 roku (26.09.1999 - Ustroń)

Tadeusz Dziekoński
Administrator PZLA ds. atestacji tras w biegach ulicznych

Komentarze czytelników - 5podyskutuj o tym 
 

michu77

Autor: michu77, 2019-11-27, 12:02 napisał/-a:
w ubiegły weekend - maraton we Florencji również został skrócony o kilkaset metrów, ze względów bezpieczeństwa. Taka ciekawostka.

 

DamianSz

Autor: DamianSz, 2019-11-27, 16:55 napisał/-a:
Brakuje półmaratonu w Tychach, który od tego roku jest z atestem.

 

Jakub_AK77

Autor: Jakub_AK77, 2019-11-28, 13:59 napisał/-a:
LINK: https://www.facebook.com/belchatowskapietnastka/po

Organizator na fb, stronie podał tłumaczenie, dlaczego została przesunięta linia startu, a tym samym skrócony bieg. Sami oceńcie tłumaczenie organizatora dlaczego bieg musiał byc skrócony o 60 metrów , mimo że przez kilka lat był rozgrywany na tej samej trasie w prawidłowej, atestowanej, długości.

 

Ryszard N.

Autor: Ryszard N., 2019-12-04, 13:13 napisał/-a:
Oczywiście, nie przyjmuję tłumaczenia organizatora. organizator nie wie, że bieganie na trasach atestowanych, kontrolowanie swojego progresu, uzyskiwanie życiówek, to część tej zabawy. Lubię jeździć na bieg rozgrywany na tej samej trasie i mierzyć się po raz kolejny z dystansem.
Z piętnastkami w Polsce, generalnie jest problem. W strzelcach brak atestu, teraz dołączył Bełchatów. oczywiście, nie mam zamiaru fatygować się do Bełchatowa aby dostać medalik na tasiemce i pobiegać na trasie której długość jest nie znana.

 

PawełŻyła

Autor: PawełŻyła, 2019-12-07, 18:26 napisał/-a:
kilka lat temu Cracovia, też został uszczuplony o kilkaset metrów. Ludzie powpisywali życiówki, a karawana jedzie dalej. :-)

 Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768