redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Warszawa, 20 listopada 2019, 18:54, 1355/190244Organizator
Bieg Przeszkodowy Hutnika 2020: weź udział w licytacji charytatywnej dla Antosia

LINK 1: WEŹ UDZIAŁ W LICYTACJI
LINK 2: ZBIÓRKA NA SIEPOMAGA.PL
LINK 3: ARCHIWUM: WARSZAWACześć jestem Antoś i mam zaledwie 3,5 roku. Kiedy przyszedłem na świat 15.03.2016 roku jeszcze nikt nie wiedział, że zaczęła się walka o moje życie. Mój brzuszek nie był w pełni zdrowy i nie radził sobie z trawieniem nawet mleka mojej mamy. Dostałem niedrożności jelit i musiałem przejść pierwszą lecz nie ostatnią operację ratującą życie.

Lekarze z Instytutu Matki i Dziecka wyłonili mi na moim małym brzuszku stomię. Ten niewielki woreczek towarzyszy mi nadal. Chodź nazwano tę chorobę bardzo szeroko pojętą Dysplazją Neuronalną Jelit to miała ona uwarunkowania choroby HIRSCHSPRUNGA. Nikt nie był w stanie powiedzieć jaka jest perspektywa leczenia.

Mając 8 miesięcy w Centrum Zdrowia Dziecka po serii biopsji, badaniach rtg, lekarze potwierdzili że to Hirschsprung. Przeszedłem kolejną operację która trwała prawie 7 h. Wycięto mi część jelita grubego, które nie miało unerwienia powodując niedrożność i metodą DUHAMELA sprowadzono unerwione jelito do odbytnicy a następnie zrobiono zespolenie. Mimo to stomia została. Od tamtego czasu przeszedłem ponad 20 zabiegów chirurgicznych, operację uchyłka jelita grubego, zapalenie jelita grubego na odcinku dystalnym.

Doznałem uraz cewki moczowej podczas cewnikowania, co spowodowało jeszcze Urostomię w postaci Cystofixu. Mój mały organizm z wieloma rzeczami się uporał. Doszedłem do sprawności urologicznej na tyle, że nie muszę mieć urostomi lecz kolostomia została.

Każdego dnia próbuję żyć normalnie i czerpać z niego co najlepsze. Nie jest to łatwe. Nie mogę biegać tak jak inne dzieci, chodzić na basen, jeździć na rowerze. Zawsze muszę uważać na brzuszek bo moja stomia może wypaść albo bardzo krwawić. Chodź bardzo lubię cytrusy, soki owocowe albo marchewkę to nie mogę ich jeść bo po nich bardzo cierpię. Woreczki często przeciekają i oprócz ulubionej zabawki zawsze przy sobie muszę mieć zapasowe woreczki i ubranie na przebranie. Każdego dnia pytam rodziców dlaczego mam woreczek a moja siostrzyczka nie, po co tak musi być. Chciałbym mieć szansę na normalne życie lecz tu w Polsce nikt mi jej nie daję....

Dobra wiadomość przyszła z Niemiec. Profesorowie z kliniki w Aachen dali mi szansę na lepsze dzieciństwo. Chcą podjąć się leczenia mojego małego brzuszka lecz cena za to spełnione marzenie to ponad 170000 złotych. Czas na zebranie pieniędzy - do końca listopada. 3 Grudnia termin operacji.

Wylicytuj Pakiet Startowy i stań na starcie razem z Antosiem w życiowym BIEGU po zdrowie.

WEŹ UDZIAŁ W LICYTACJI NUMERY STARTOWEGO

Możecie także wziąć udział w zbiórce - TUTAJ


WIADOMOSCI POWIAZANE
 
  2019-10-11 - Zmagania 3. edycji Przeszkodowego Biegu ...
  2019-09-03 - Czołowi zawodnicy OCR ambasadorami Przes...
  2019-08-22 - Kolejne industrialne wyzwanie na terenie...Komentarze czytelników - brakskomentuj informacjęSerwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768