Łubianka k.Torunia, 14 listopada 2019, 11:00, 1744/291052Organizator
Łubianka: świętowano rocznicę niepodległości naszego kraju.

LINK 5: WYNIKI - OPEN
LINK 6: WYNIKI - DRUŻYNOWO
LINK 7: GALERA ZDJĘĆ - ORGANIZATOR
LINK 8: ARCHIWUM: ŁUBIANKA K.TORUNIA

Już po raz 23. biegaczki i biegacze z całej Polski zjechali do gmina , by w sportowy sposób świętować rocznicę niepodległości naszego kraju.

Zawodnicy nie zawiedli. Podobnie jak w roku ubiegłym na starcie biegu stanęło niespełna pół tysiąca uczestników. Jedenastokilometrowa trasa wiodła między innymi przez dziedziniec średniowiecznego zamku krzyżackiego oraz zadrzewiony wąwóz leszczyński, który o tej porze roku szczególnie zachwyca.

-4%

Bieg ukończyło niespełna pół tysiąca zawodników. Pierwszy na metę dotarł Maciek Tomaszewski – mieszkaniec Torunia, z czasem 37:53. Drugie miejsce wśród mężczyzn zajął Bartosz Wiligalski (mieszkaniec gminy Łubianka), a trzecie Damian Chojnicki z Głogowa. Pierwsza z kobiet na metę dobiegła Justyna Żyła z czasem 47:28, druga – Agnieszka Dobrowolska, a miejsce trzecie zajęła, podobnie jak w roku ubiegłym - Beata Jarocka. Wśród drużyn najlepszy był bydgoski zespół – TKKF Kolejarz Bydgoszcz, na miejscu drugim Born to Run – Chojnicki Team, a podium zamknęła drużyna HRMAX Team.

Najlepsi w kategoriach wiekowych, prócz okazałych pucharów otrzymali nagrody rzeczowe o wartości kilkuset złotych. Rozlosowano również wiele cennych nagród spośród wszystkich uczestników – choćby sokowirówkę o wartości 650 zł. Wielu uczestników otrzymało upominki od naszych sponsorów. W pakietach zawodnicy mogli znaleźć wafelki, a na mecie wiele pierników od Fabryki Cukierniczej Kopernik z Torunia.

Przekrój wiekowy i umiejętnościowy zawodników był przeróżni. Biegli maratończycy ale nie zabrakło osób biegnących rekreacyjnie. I to właśnie sprawia, że bieg w gminie Łubianka przyciąga setki osób. Przemiła atmosfera, wręcz rodzinna. To wspaniałe, że prócz oczywistej rywalizacji, nasz bieg to możliwość spotkania się ludzi, a to wszystko dla naszej niepodległej.

Organizatorem XXIII Biegu Niepodległości była Biblioteka - Centrum Kultury w Łubiance, która już zaprasza na przyszłoroczną - 24. edycję biegu. Ta odbędzie się 11.11.2020 r., a zapisy on-line ruszą pod koniec styczna.

2019-10-25 - Łubianka: ostatni tydzień zapisów na Bie...
  2019-08-06 - Łubianka: 11 listopada zapraszamy na XXI...