redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Zabrze, 14 listopada 2019, 09:00, 1463/299220Organizator
Bieg 48h z Rekordami Polski Hanny Nejfeld i Pawła Żuka

LINK 1: ARCHIWUM: ZABRZE      

Z całą pewnością był to bieg wyjątkowy pod każdym względem. Począwszy od miejsca, formuły i zaproszonych gości aż po dystans. Wracająca do łask i zyskująca coraz więcej zwolenników bieżnia mechaniczna, staje się również areną zmagań biegaczy.

Często słyszymy, że tu i ówdzie na świecie ktoś podejmuje wyzwanie pobicia jakiegoś rekordu. Patrycja Bereznowska dość niedawno ustanowiła Rekord Guinnessa w biegu 12h. Klub ReShape poszedł dalej. Postanowił zaprosić kilkoro znanych ultramaratończyków z kilku krajów i zorganizował pierwszy w formule zawodów bieg ultra na bieżni mechanicznej - World Cup 48h.

Organizacyjnie bieg na najwyższym światowym poziomie. Zawodnicy i ich support mieli zapewnione wszystko co potrzebne do rozegrania takiego biegu. Pozostała tylko walka ze swoimi słabościami i sprostanie wymaganiom "mechanicznej bestii". Przez dwie doby było wszystko co charakteryzuje ultra. Walka z kryzysami, odradzanie się zawodników, urazy, kontuzje, endorfiny.

Plusem tego typu zmagań była bezpośrednia relacja live w internecie i możliwość oglądania przez kibiców walki zawodników w domowym zaciszu. Bardzo mocno pobiegła, wicemistrzyni Polski w biegu 24h z Supraśla, Hanna Nejfeld. Wygrała w kobietach z wynikiem 311.45 km. To zaledwie 11,5 km mniej od rekordu świata, szwedki Kristiny Palten.

Wśród panów najlepszy okazał się Paweł Żuk, biegacz reprezentujący Biegam Na Tarchominie. Wynik 354,28 km to rekord Polski i jednocześnie czwarty rezultat na świecie na tym dystansie czasowym. Coraz większe zainteresowanie takimi zawodami, czołowych biegaczy ultra na świecie oraz polskich zawodników poszukujących nowych wyzwań, zaowocowało podjęciem decyzji o organizacji w przyszłym roku zawodów na dużo większą skalę.

Klub ReShape chce zaprosić największe gwiazdy ze szczytów światowych tabel do wspólnej rywalizacji w tej stosunkowo nowej dyscyplinie biegowej. Konfrontacja 40 najlepszych biegaczy w jednym miejscu przyniesie na pewno mnóstwo emocji i wartościowe wyniki.Komentarze czytelników - 2podyskutuj o tym 
 

henry

Autor: henry, 2019-11-16, 10:29 napisał/-a:
Mam bieżnię taką średnią a może nawet tańszą za 1200 zł. Jednak według mnie ta bieżnia nie pokazuje takich kilometrów jak na normalnej trasie. Czasem przez 10 minut pokazuje mi 1 kilometr , od czego to zależy ?.

 

Ryszard N.

Autor: Ryszard N., 2019-11-16, 14:34 napisał/-a:
Heniu, to zależy od,...
- ceny urządzenia. Bieżnia za 1200 to nie wiem co to jest ale na pewno, nie jest to urządzenie na którym można bezpiecznie i wiarygodnie trenować,
- nawet dobrą bieżnie, należy kalibrować. Musi to zrobić serwis producenta,
- 48 godzin na bieżni wykonano na sprzęcie z firmy TechnoGym. To bardzo wysoka półka sprzętowa a jedna taka bieżnia na której biegali, kosztuje ok. 50 tys.

 
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768