Wrocław, 11 listopada 2019, 19:53, 1712/301467Marcin Janiszewski
2636 osób na starcie Wrocławskiego Biegu Niepodległości

LINK 3: PROFIL BIEGU NA FB
LINK 4: WYNIKI - OPEN
LINK 5: WYNIKI - KOBIETY
LINK 6: ARCHIWUM: WROCłAW

Po raz pierwszy Wrocławski Bieg Niepodległości wyruszył z Rynku w Stolicy Dolnego Śląska. Po uroczystym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego w dziesięciokilometrową trasę wyznaczoną w centrum Wrocławia wystartowało 2636 biegaczek i biegaczy. Na mecie zameldowało się 2631 z nich.

Jako pierwszy dystans ukończył obywatel Ukrainy Roman Romanenko z bardzo dobrym czasem 00:29:39. Za nim finiszował Kenijczyk Nelson Kipkogei Cherituch (00:30:32). Na najniższym stopniu podium stanął Polak Emil Dobrowolski (00:30:36). Wśród pań triumfowała obywatelka Kenii Nelly Jepchumba (00:33:27). Drugie miejsce zajęła Polka Aleksandra Lisowska z czasem 00:33:32. Trzecia była Kenijka Mbatha Ruth Nundu (00:34:21)

6. BOSIAK Patrycja, POL - 00:38:43

Przy trasie zawodnikom towarzyszyły inscenizacje historyczne, chór wykonujący pieśni patriotyczne, a przy strefie startu i mety znalazła się wystawa fotografii historycznych. Na każdego biegacza po przekroczeniu linii finiszu czekała gorąca herbata i bezalkoholowy grzaniec za zdrowie Marszałka.

2631
2019

853
2019

Historia frekwencji KOBIETY

Kolejna edycja Wrocławskiego Biegu Niepodległości oczywiście w przyszłym roku w najważniejsze polskie święto narodowe – 11. listopada 2020

2019-11-08 - Wrocławski Bieg Niepodległości 2019 już ...
  2019-10-25 - Ostatni tydzień zapisów internetowych na...