CITY TRAIL: Lublin, Warszawa i Szczecin zainaugurowały kolejny sezon!

LINK 5: WYNIKI - SZCZECIN
LINK 6: ARCHIWUM: WARSZAWA
LINK 7: ARCHIWUM: SZCZECIN
LINK 8: ARCHIWUM: LUBLIN

W weekend 19-20 października odbyły się trzy biegi w ramach przełajowego cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. W sobotę biegali mieszkańcy Lublina, a w niedzielę – Warszawy i Szczecina. Sprzyjająca aura zachęciła do udziału w zawodach ponad 2200 uczestników – z czego ponad 700 to dzieci i młodzież dzieci.

Lublin

Piękne słońce, 20 stopni, brak wiatru. W takich warunkach startowali zawodnicy z Lublina. Zwycięstwo odnieśli Jarosław Bimkiewicz i Natalia Zych.

Jarosław Bimkiewicz to drugi zawodnik CITY TRAIL w Lublinie w edycji 2016/2017. W dwóch kolejnych edycjach startował sporadycznie. Po sobotnim biegu, w którym wyrównał rekord trasy Artura Kerna – 16:28 – zapowiedział, że będzie startował w CITY TRAIL regularnie.

- Udaje mi się łączyć pracę i treningi. Nie są to już treningi wyczynowe, jak kiedyś, ale biegam regularnie 5 razy w tygodniu, co pozwala mi utrzymać stabilną formę. Mój trening jest uzależniony od samopoczucia w danym dniu. Jeśli jestem zmęczony to trening jest luźniejszy. Jeśli mam dzień wolny od pracy, wtedy mogę sobie pozwolić na cięższy trening – podkreślił po zawodach zwycięzca zawodów.

– Miałem roczną przerwę w bieganiu spowodowaną kłopotami ze zdrowiem i kwestiami zawodowymi, więc moim pierwszym celem był powrót do regularnego treningu. Ten cel udało się zrealizować. Następnym celem jest powrót do poziomu, jaki reprezentowałem kiedyś, jednak najważniejsze jest dla mnie to, że udaje mi się ruszać regularnie.

Wspomniany już Artur Kern zajął tym razem drugie miejsce, a jego czas to 16:36. Trzecią lokatę wywalczył Paweł Wysocki – wynik 17:14

Najlepsza z zawodniczek lubelskiego biegu – Natalia Zych wywalczyła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej poprzedniego sezonu. W sobotę uzyskała czas 19:27. Drugie miejsce zajęła Magdalena Sekuła (19:41), a trzecie – Dominika Łukasiewicz (20:01)

Linię mety minęło 291 biegaczy. W zawodach dla dzieci i młodzieży, które są nieodłączną częścią cyklu wzięło udział 105 młodych sportowców.

Następny bieg w Lublinie jest zaplanowany na 10 listopada – będzie to trzecia edycja Biegu Niepodległości CITY TRAIL z dodatkową klasyfikacją, nagrodami i pamiątkowymi medalami. Kolejne zawody edycji 2019/2020 odbędą się 14 grudnia, 11 stycznia, 1 lutego, 7 marca. Zawody w Lublinie odbywają się na pętli poprowadzonej ścieżkami nad Zalewem Zemborzyckim. Start, meta i biegowe miasteczko będą zlokalizowane w pobliżu Kempingu Dąbrowa.

Warszawa

Podobnie, jak w sobotę w Lublinie, podczas niedzielnego biegu w Warszawie warunki sprzyjały – aż trudno uwierzyć, że to już II połowa października! Zwycięstwo w zawodach odnieśli Piotr Parfianowicz i Dominika Stelmach.

Piotr Parfianowicz specjalizuje się w biegach na orientację. Ma na koncie szereg sukcesów, jest m.in. mistrzem świata juniorów. Za kilka dni wylatuje do Chin na finałowe zawody Pucharu Świata, które będą dla niego najważniejszym startem w tym roku. W CITY TRAIL dotąd nie biegał. Jego wczorajszy wynik to 15:33

– Jeśli będę akurat w Warszawie, chętnie pojawię się tutaj ponownie. Mój trening opiera się głównie na bieganiu - to podstawa. Często szukam biegów na 5 km, ponieważ specjalizuję się w sprintach, które trwają do 15 minut, więc zawody na tym dystansie najbardziej oddają czas wysiłku, jaki mam podczas startów na orientację – mówił tuż po przekroczeniu mety zwycięzca biegu.

Drugie miejsce zajął Kamil Zieliński (czas 16:00), a trzecią lokatę wywalczył Marek Kruszyński (wynik 16:06). Najlepsza z zawodniczek warszawskiego biegu – Dominika Stelmach pokonała 5 km trasę w czasie 17:14. Drugie miejsce zajęła Izabela Parszczyńska (18:34), a trzecie – Martyna Wiśniewska (18:46)

Linię mety minęło 637 biegaczy. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 310 młodych sportowców. Następny bieg w Lesie Młociny jest zaplanowany na 9 listopada – będzie to pierwsza edycja Biegu Niepodległości CITY TRAIL w Warszawie z dodatkową klasyfikacją, nagrodami i pamiątkowymi medalami. Kolejne zawody edycji 2019/2020 odbędą się 15 grudnia, 12 stycznia, 2 lutego, 8 marca.

Zawody w Warszawie odbywają się na ścieżkach Lasu Młociny. Meta i biegowe miasteczko są zlokalizowane na polanie przy ulicy Papirusów, natomiast start – w głębi lasu (1,5 km od mety)

Szczecin

W niedzielnych zawodach na dystansie 5 km w Puszczy Bukowej wystartowało 685 osób, a zwycięstwo odnieśli Arkadiusz Minko i Paulina Grzegórzek.

Arkadiusz Minko biega w CITY TRAIL od edycji 2016/2017. Ma na koncie drugie i trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, jednak nigdy nie wygrał biegu w Puszczy Bukowej – To dla mnie historyczny dzień, bo po raz pierwszy zwyciężyłem w CITY TRAIL – spełniło się takie moje małe marzenie. Znałem moich dzisiejszych rywali, znałem zmodyfikowaną trasę, bo biegłem nią w letniej edycji, więc wiedziałem, gdzie przyspieszyć, gdzie się schować, gdzie zwolnić, co było moją przewagą i dało wynik, który widzimy na zegarze – mówił tuż po biegu najszybszy zawodnik. Jego czas to 17:38

Drugie miejsce zajął Andrzej Pańko (18:09). Trzecią lokatę wywalczył Piotr Grzegórzek (18:26)

Najlepsza z zawodniczek szczecińskiego biegu – Paulina Grzegórzek pokonała trasę w czasie 19:40. Drugie miejsce zajęła Joanna Woźniak (19:55), a trzecie – Beata Białek (20:30)

Linię mety minęło 685 biegaczy. W zawodach CITY TRAIL Junior wzięło udział blisko 300 młodych sportowców. Następny bieg w Puszczy Bukowej jest zaplanowany na 24 listopada. Kolejne zawody edycji 2019/2020 odbędą się 22 grudnia, 19 stycznia, 22 lutego, 15 marca. Zawody w Szczecinie odbywają się na pętli w Puszczy Bukowej nad Jeziorem Szmaragdowym – start, meta i biegowe miasteczko będą zlokalizowane na Polanie Widok.

Na cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden składa się sześćdziesiąt biegów – po sześć w każdej z dziesięciu lokalizacji (poza w Lublinem, Warszawą i Szczecinem są to: Bydgoszcz, Katowice, Łódź, Olsztyn, Poznań, Trójmiasto i Wrocław). Najbliższe zawody są zaplanowane na 26 października w Olsztynie i 27 października w Trójmieście.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku

2020-03-28 - CITY TRAIL: czas podsumować 53. biegi se...
  2020-03-10 - CITY TRAIL: zakończenie rywalizacji w Lu...
  2020-03-03 - Olsztyn i Gdańsk zamknęły piątą kolejkę ...
  2020-02-25 - CITY TRAIL: coraz mniej niewiadomych w k...
  2020-02-16 - Rekordowo szybki bieg CITY TRAIL w Katow...