redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Warszawa, 11 pazdziernika 2019, 13:51, 750/195966Michał Hasik
Zmagania 3. edycji Przeszkodowego Biegu Hutnika w chłodnej aurze

LINK 1: STRONA INTERNETOWA BIEGU
LINK 2: PROFIL BIEGU NA FB
LINK 3: WYSTAW OCENĘ W RANKINGU
LINK 4: ZOBACZ WYNIKI
LINK 5: ARCHIWUM: WARSZAWA      

III edycja Przeszkodowego Bieg Hutnika mimo trudnych warunków atmosferycznych nie odstraszyła uczestników. W zmaganiach wystartowało ponad 300 zawodników z całej Polski. Poziom rywalizacji oraz skala trudności były wyższe niż przed rokiem.

Zmagania biegowe na terenie Huty ArcelorMittal Warszawa stają się powoli tradycją sportowych warszawskich Bielan i znajdują się w kalendarzach wielu zawodników OCR. W niedzielę od samego ranka tłumy biegaczy i wolontariuszy kłębiły się wokół biura zawodów. Zapisy zakończyły się kilka dni przed startem z uwagi na wypełnienie pełnej puli dostępnych miejsc – 300.

Zawodnicy rywalizowali w kategoriach OPEN mężczyzn i kobiet oraz w klasyfikacji zespołowej. Podobnie jak przed rokiem była również kategoria Masters, czyli biegaczy i biegaczek w wieku 40+. Start i meta usytuowane były w pobliżu dziedzińca głównego, choć w tym roku zawodnicy biegali w przeciwnym kierunku niż podczas ostatniej edycji.

Już na samym początku, po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów czekała ich pierwsza przeszkoda zbudowana z opon. W trakcie jej pokonywania dodatkowym utrudnieniem były unoszące się obłoki dymu o... zapachu perfum, nawiązujące do jednego z Partnerów biegu – perfumerii internetowej Tagomago.pl. Po jej sforsowaniu na zawodników czekały zasieki z drutu kolczastego.

Cała trasa, licząca ponad 8 km naszpikowana była przeszkodami i wyzwaniami. Kontenery i rowy z wodą, przeszkody, nierówności terenu czy osławiona hałda piachu spod Galerii Młociny. Organizatorzy zadbali o to, by zapewnić biegaczom moc wrażeń i atrakcji. W zgodnej ocenie uczestników, trasa była trudniejsza niż rok wcześniej, a przeszkody bardziej selektywne.

Rywalizacje toczyli również najmłodsi. Na specjalnie wydzielonym torze przeszkód ścigali się na dystansach od 600 do 1600 metrów w zależności od kategorii wiekowej. Nikt nie odpuszczał, choć najważniejsza była zabawa i frajda z pokonywanych przeszkód. Po przekroczeniu linii mety każdy malec otrzymywał medal oraz pączka dla uzupełnienie utraconej energii. Dla najlepszych przewidziano dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

W rywalizacji seniorów nie było niespodzianek. Zgodnie z przypuszczeniami wśród mężczyzn zwyciężył ambasador biegu, medalista mistrzostw świata w biegach OCR Wojciech Sobierajski z OCRA Poland (57:27). Za nim na metę wpadli Bartosz Januszewski z drużyny Kosiarze (59:01) oraz Damian Ebert z Bestie OCR Legionowo (61:48). Wśród kobiet zwyciężczynią została Olga Limanowska (92:11). Kolejne miejsca zajęły reprezentantki Nie W Szczepionkę Team – Diana Parol (106:14) oraz Daria Ciosek (113:10)

W klasyfikacji zespołowej wygrał zespół Kosiarzy. Drugie miejsce wywalczyła drużyna Bestie OCR Legionowo, a trzecie ekipa Huta ArcelorMittal Warszawa. Łącznie w zawodach sklasyfikowano 264 zawodników. Szczegółowe wyniki dostępne są TUTAJ

Po uroczystej dekoracji zwycięzców organizatorzy zakomunikowali o terminie kolejnej edycji zawodów. Przyszłoroczna odsłona odbędzie się 4 października 2020 roku. Trwają już zapisy do biegu.

WIADOMOSCI POWIAZANE
 
  2019-11-20 - Bieg Przeszkodowy Hutnika 2020: weź udzi...
  2019-09-03 - Czołowi zawodnicy OCR ambasadorami Przes...
  2019-08-22 - Kolejne industrialne wyzwanie na terenie...Komentarze czytelników - brakskomentuj informację
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768