redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Wieruszów, 25 wrzesnia 2019, 09:03, 655/159082Organizator
Relacja z IV Integracyjnego Biegu Ulicznego Wieruszów 2019

LINK 1: STRONA INTERNETOWA ORGANIZATORA
LINK 2: PROFIL BIEGU NA FB
LINK 3: WYSTAW OCENĘ W RANKINGU
LINK 4: WYNIKI OPEN - PDF
LINK 5: ARCHIWUM: WIERUSZóW      

W dniu 21 września 2019r. odbył się IV Ogólnopolski Integracyjny Bieg Uliczny Wieruszów 2019, organizowany przez Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki, Stowarzyszenie Integracyjne „Klub Otwartych Serc” w Wieruszowie oraz Wieruszowski Klub Sportowy „PROSNA”.

Przed biegiem, od godz. 10.30 do godz. 12.30 odbywały się konkurencje sportowe, w których brali udział dzieci, młodzież i dorośli z niepełnosprawnością z terenu powiatu wieruszowskiego. Uczestnicy zostali uhonorowani nagrodami indywidualnymi, pucharami oraz medalami. Zawodnicy brali udział w różnych konkurencjach m.in. skoku w dal z miejsca, torze przeszkód, rzucie woreczkiem do hula-hop, czy przeciąganiu liną. Nie zabrakło również występów wokalno-tanecznych, które uświetniły organizowane wydarzenie.

123
086
215
227
2016
2017
2018
2019
 
-30%
+150%
+6%
Historia frekwencji OPEN

Ponadto o godz. 14.00 miało miejsce uroczyste odsłonięcie tablic poświęconych ku pamięci osiągnięć Olimpijczyków i Paraolimpijczyków. Do Alei Olimpijczyków i Paraolimpijczyków, zawierającej już 10 tabliczek upamiętniających utytułowanych reprezentantów Polski, dołączyli kolejni wybitni sportowcy tj.: Anita Włodarczyk- dwukrotna złota medalistka Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro 2016, Londyn 2012 w rzucie młotem. Mistrzyni świata z 2009, 2013, 2015 oraz 2017 roku, czterokrotna złota (2012, 2014, 2016, 2018) i brązowa (2010) medalistka mistrzostw Europy. oraz Paweł Piotrowski- złoty medalista Igrzysk Paraolimpijskich Ateny 2004 w pchnięciu kulą, dwukrotny srebrny medalista Igrzysk Paraolimpijskich Ateny 2004, Pekin 2008 w rzucie oszczepem. Mistrz Świata z 2011, 2006 oraz Mistrz Europy (2005) w pchnięciu kulą oraz rzucie oszczepem.

Punktualnie o godz. 15.00 nastąpił start biegaczy. IV Ogólnopolski Integracyjny Bieg Uliczny Wieruszów 2019 rozegrany został na dwóch dystansach tj. 10 km oraz 2,5 km. Bieg realizowany był w ramach cyklu „Biegnij W Łódzkie w 80km dookoła łódzkiego”, pod patronatem Marszałka Województwa. IV Ogólnopolski Integracyjny Bieg Uliczny Wieruszów 2019 współfinansowany był ze środków wojewódzkich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego - www.lodzkie.pl

Na linii startu biegu stanęli biegacze z różnych rejonów Polski i z zagranicy. W związku z integracyjnym charakterem imprezy, wszyscy uczestnicy, zarówno pełnosprawni, jak i osoby z niepełnosprawnością mieli do pokonania dystans 10 km ulicami naszego miasta: Rynek Wieruszów, ul. Klemensa Wierusza, Dąbrowskiego, Mikołaja Kopernika, Cmentarna, Krasickiego, Kordeckiego, Warszawska, Fabryczna, Biskupa Stefana Bareły, Ludwika Waryńskiego, Piskorska, Nowa, Parkowa, Sportowa, Rynek Wieruszów (2 okrążenia)

Oprócz tego osoby z niepełnosprawnością mogły rywalizować drużynowo również na dystansie 2,5 km. W Drużynowych mistrzostwach wzięły udział 3 jednostki zajmujące się aktywizacją osób z niepełnosprawnością tj. Warsztat Terapii Zajęciowej w Wieruszowie, Zakład Aktywności Zawodowej w Wieruszowie oraz Dom Pomocy Społecznej w Chróścin Zamek i Wieś.

Za zajęcie miejsc w kategoriach: OPEN Kobiet i Mężczyzn, OPEN osób z niepełnosprawnością oraz OPEN na wózkach przewidziane były nagrody finansowe oraz puchary współfinansowane ze środków wojewódzkich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego: za zajęcie miejsc: I - III. Za zajęcie miejsc: IV – VI nagrody rzeczowe. Puchar za zajęcie I miejsca oraz nagrody rzeczowe za zajęcie miejsc I – III w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn.

W Mistrzostwach Gminy Wieruszów kobiet i mężczyzn za zajęcie I miejsca zawodnicy otrzymali puchar, a za zajęcie miejsc I-III nagrody rzeczowe.

Dodatkowo Puchar otrzymali najstarsza zawodniczka i zawodnik, którzy wzięli udział w biegu głównym. Uczestnicy Drużynowych mistrzostw z niepełnosprawnością otrzymali puchary oraz pamiątkowe dyplomy. W Drużynowych mistrzostwach w biegu głównym drużynowym zawodnicy otrzymali Puchar oraz nagrody rzeczowe za zajęcie miejsc I-III.

Dodatkowo rozlosowane zostały pośród wszystkich zgłoszonych zawodników nagrody rzeczowe tj. monitor aktywności Polar Loop, których sponsorem była firma Sport Konsulting - www.sportkonsulting.pl

Ponadto, w tym samym dniu rozegrany został Bieg Masowy ze startu wspólnego na dystansie 2,5 km. Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal wykonany przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wieruszowie, koszulkę techniczną oraz wodę w limitowanej serii aluminiowych puszek Every Can Counts, którą dostarczyła dla uczestników Fundacja na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL.

W imieniu organizatorów i uczestników serdeczne podziękowania kierujemy do Marszałka Województwa Łódzkiego- P. Grzegorza Schreiber. IV Ogólnopolski Integracyjny Bieg Uliczny Wieruszów 2019 współfinansowany był ze środków wojewódzkich- Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego- www.lodzkie.pl. Bieg odbywał się w ramach cyklu „Biegnij W Łódzkie” pod Patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego.

Serdecznie dziękujemy wolontariuszom i współpracownikom za okazane serce i życzliwość, bezinteresownie poświęcony czas przy organizacji i podczas trwania imprezy, w której udział wzięły osoby niepełnosprawne oraz biegacze z całej Polski. Okazana pomoc uczestnikom jak i organizatorom jest dla nas nieoceniona.

Serdecznie dziękujemy obsłudze medycznej, obsłudze technicznej, obsłudze sędziowskiej, ale również mediom lokalnym i regionalnym za patronat, a przede wszystkim sponsorom, a także instytucjom, bez wsparcia których organizacja imprezy byłaby niemożliwa.

Organizatorami wydarzenia byli: Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki, Stowarzyszenie Integracyjne ,,Klub Otwartych Serc” w Wieruszowie oraz Wieruszowski Klub Sportowy „PROSNA”. Instytucjami współfinansującymi byli: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Gmina Wieruszów, Starostwo Powiatowe w Wieruszowie, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Honorowym Patronatem imprezę objęli: Marszałek Województwa Łódzkiego, Prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Starosta Wieruszowski, Burmistrz Gminy Wieruszów.

Patronat Medialny nad imprezą objęli: Ilustrowany Tygodnik Powiatowy, TVP 3 Łódź, Radio Ziemi Wieluńskiej, Radio Łódź, Łącznik, Radio SUD, Maratony Polskie.pl. Partnerzy przedsięwzięcia: Miejsko -Gminna Biblioteka Publiczna im. W.S. Reymonta w Wieruszowie, Wieruszowski Dom Kultury, Zakład Aktywności Zawodowej i Spółdzielnia Green Service dla których organizatorem jest Stowarzyszenie Integracyjne Klub Otwartych Serc, a w przypadku Spółdzielni również Samorząd Gminy Wieruszów, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Przedsiębiorstwo Społeczne- organizatorami, których jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Odział Miejski Wieruszów, Fundacja RECAL, Madonis, Sport Konsulting.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku pobijemy kolejne rekordy! Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do sprawnego przeprowadzenia powyższej imprezy.WIADOMOSCI POWIAZANE
 
  2019-09-10 - Wieruszów zaprasza na IV Ogólnopolski In...
  2019-09-01 - Wieruszów: Anita Włodarczyk i Paweł Piot...Komentarze czytelników - brakskomentuj informację
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768