redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Czechy, 18 wrzesnia 2019, 09:45, 905/171443
Shrek
Grzegorz
Wnuk
Maraton w Ostrawie już w najbliższą niedzielę!

LINK 1: STRONA INTERNETOWA MARATONU
LINK 2: ELEKTRONICZNE ZGŁOSZENIA
LINK 3: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 4: ARCHIWUM: ZAGRANICA - CZECHY      

Tak jest, to już za kilka dni, w niedzielę 22.09.2019! Jeśli wciąż się wahasz, gdzie się wybrać, lub nie masz planów na weekend – daj sobie szansę i sprawdź, jak organizowane są biegi u naszych południowych sąsiadów. To tylko rzut kamieniem ze Śląska, około 90 km od Katowic, w całości pokonywane autostradą, dzięki czemu na miejsce dotrzesz w godzinę!

Dystans „do wyboru, do koloru” – maraton, półmaraton, ćwierćmaraton, sztafeta, biegi na dzieci i wiele innych imprez, w tym także bieg charytatywny Charity Run, w którym ani wynik, ani dystans nie będą miały znaczenia. Nie zabraknie Nordic Walking. Wszystko to w ramach jednego festiwalu biegowego – Ostrava!!! City Marathon, jednego z wydarzeń biegowych o najdłuższej historii w Europie.

OPŁATY STARTOWE: maraton

85 pln

120 pln

150 pln

170 pln


do 28
lutego

do 31
maja

do 15
września

w Biurze
Zawodów

Limit uczestników: brak
 
Uwaga: powyższe kwoty w złotówkach podane są orientacyjnie na bazie kursu NBP dla korony czeskiej.

Niemal płaska trasa, bardzo szybka i doskonała do uzyskiwania wyśmienitych rezultatów, poprowadzona będzie częściowo po centrum miasta, ukazując Ostravę od jej piękniejszej strony, a częściowo po urokliwym i cichym parku, ciągnącym się wzdłuż rzeki Ostravicy. Obok mieszkańców Ostravy, zawsze żywiołowo dopingujących biegaczy, do biegu będą zagrzewać Cię dwa zespoły muzyczne i zespół bębniarzy. Wszystko to na ćwierćmaratońskiej pętli (dla pokonania maratonu trzeba będzie ją powtórzyć czterokrotnie), co sprawi, że jeśli muzyka przypadnie Ci do gustu, będziesz miał okazję… posłuchać jej kolejne trzy razy.

Wydarzenie trwać będzie cały weekend. Numer startowy można odebrać do ostatniej chwili w niedzielę bezpośrednio przed startem, ale przychodząc po odbiór pakietu startowego w sobotę, na pewno trafisz na wystawę Quality City Ostrava. Tam będziesz miał okazję przeprowadzić pomiar-analizę swojego ciała, dzięki czemu dowiesz się, czy rzeczywiście jesteś w dobrej formie, a że w niedzielę może lepiej tego nie robić, to dla odmiany po biegu będziesz mógł… sprawdzić sobie wzrok. Zresztą, po wysiłku zapewne większe znaczenie będzie miała możliwość regeneracji i skorzystania z usług masażystów, czekających wyłącznie na Ciebie.

Coś dla ciała, coś dla… żołądka! Lato się kończy, trudno przewidzieć, jaka w dniu biegu będzie pogoda. Dlatego dla uczestników na mecie przygotowana będzie ciepła zupa, ale znajdzie się też i naprawdę zimne piwo. A w zasadzie – będzie i jedno, i drugie!

Naprawdę, nie ma na co czekać! Wkładaj buty, wrzuć coś na siebie, wrzuć siebie do auta i dawaj do Ostrawy! Czekamy tu na Ciebie! Do zobaczenia już w najbliższy weekend!!!

Przypis tłumacza: zaprasza Petra Pastorova, 7-krotna (w tym aktualna) Mistrzyni Czech w maratonie i półmaratonie, dyrektor Ostrava!!! City Maraton. Od siebie dodam, całkowicie na marginesie, że dodatkowym magnesem, który w ten sam weekend zapewne przyciągnie do Ostrawy tłumy przyjezdnych, będą organizowane tutaj każdego roku we wrześniu Dni NATO. Biegając, trzeba się więc liczyć z hukiem nisko przelatujących odrzutowców, czy wystrzałami z czołgów… Te drugie program przewiduje o godzinie 11:25, więc akurat biegnący będą na trasie. Miejmy nadzieję, że w bezpiecznej odległości i że ta zbieżność nie jest zaplanowana celowo. Właśnie! „Celowo” jest tu chyba słowem nie na miejscu...

WIADOMOSCI POWIAZANE
 
  2019-08-30 - OSTRAVA!!! City Maraton już za miesiąc...Komentarze czytelników - 9podyskutuj o tym 
 

Adam P.

Autor: Adam P., 2019-07-02, 21:55 napisał/-a:
Opłata za maraton wynosi 900 koron czeskich (CZK) a nie PLN, jak podano tutaj na stronie.

 

Shrek

Autor: Shrek, 2019-07-09, 16:17 napisał/-a:
Już kwoty zostały skorygowane i są podane w przeliczeniu na złotówki.

 

arturgadecki

Autor: arturgadecki, 2019-08-09, 20:35 napisał/-a:
czy trasa maratonu i półmaratonu ma tam atest?

 

dominiczka15

Autor: dominiczka15192, 2019-08-12, 13:21 napisał/-a:
Witam.
Moj narzeczony startuje w maratonie. Co można podarować jako " nagrodę "? Myślałam o https://eluxo.pl/pl/kieliszki-do-wodki/5079-krysztalowe-kieliszki-do-wodki-6szt-szlif-ananas.html

 

samazur

Autor: samazur, 2019-08-30, 22:18 napisał/-a:
Pogięło Cię?
Maratończycy nie piją!

 

Shrek

Autor: Shrek, 2019-09-02, 13:20 napisał/-a:
W tym roku, z uwagi na realizowane w Ostrawie prace remontowe, trasa będzie zmieniona w porównaniu do poprzednich edycji. W ten sposób straciła oficjalny atest.
Niemniej jednak organizatorzy deklarują, że dystans jest dokładnie zmierzony.

 

Shrek

Autor: Shrek, 2019-09-02, 13:31 napisał/-a:
Chyba nikt Ci nie doradzi, co będzie dobre dla Twojego narzeczonego. Sama to pewnie wiesz najlepiej.
Ale osobiście bardziej bym się ucieszył z czegoś zdecydowanie osobistego, niż z takiego typowego prezentu jak na wesele od "osób trzecich".
Pomysłów może być wiele, ale tu na forum nie będę pisał, bo pewnie Twój chłopak też to przeczyta... :D
Jedno istotne - cokolwiek to nie będzie, sama osobiście na mecie mu to wręcz! To, że tam wtedy będziesz i że go wspierasz będzie miało największe znaczenie!

 

pbest

Autor: pbest, 2019-09-07, 11:24 napisał/-a:
Hej, jak tam wygląda sprawa odbioru pakietów startowych? Jest to możliwe też w niedzielę przed biegiem?

 

Namor 13

Autor: Namor 13, 2019-09-07, 16:04 napisał/-a:
Tak, od 7:30 do 9:30

 
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768