redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Nieporęt k.Warszawy, 22 sierpnia 2019, 20:00, 651/136631Adrianna Małolepsza
Nieporęt: 8. Bieg Zająca w Nieporęcie coraz bliżej!

LINK 1: ELEKTRONICZNE ZGŁOSZENIA
LINK 2: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 3: ZOBACZ WYNIKI POPRZEDNIEJ EDYCJI - 10 KM
LINK 4: ZOBACZ WYNIKI POPRZEDNIEJ EDYCJI - 5 KM
LINK 5: ARCHIWUM: NIEPORęT K.WARSZAWY      

Drodzy biegacze, sierpień za pasem, warto pomyśleć o jesiennej zaprawie! W sobotę 21 września w Nieporęcie odbędzie się 8. Bieg Zająca, należący do Triady Zająca. Czym jest Bieg Zająca? To projekt Fundacji Active Life, który od ponad dwóch lat systematycznie jednoczy ludzi pod hasłem „Pomaganie przez Bieganie”. Organizatorzy marzą o świecie, w którym sport byłby dostępny dla każdego.

OPŁATY STARTOWE: 8 Bieg Zająca

 
40 pln

50 pln

80 pln

 
 
do 31
lipca

do 18
września

w Biurze
Zawodów
 

Limit uczestników: 600 (10km + 5km) + 100 (2km)
 

Dlatego na trasie Biegu Zająca wyczynowcy spotykają się z tymi, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z bieganiem. Młodość dopinguje mądrości i odwrotnie. Zawodnicy biegną, truchtają, idą o kulach albo pokonują trasę na wózkach inwalidzkich – każdy według swoich możliwości. Jak mawiał Bill Bowerman, były biegacz i twórca marki Nike: „Jeśli masz ciało, jesteś sportowcem”!

W programie zawodów zaplanowano bieg główny na 10 km, bieg towarzyszący na 5 km oraz Nordic Walking. Dzieci i młodzież mogą się sprawdzić w biegach na 200m i 1000m. Tytułowy Bieg Zająca dedykowany jest osobom chorym na stwardnienie rozsiane (SM) i inne dolegliwości psycho-ruchowe. „Zającem” nazywamy wolontariusza, który towarzyszy każdej z tych osób, w relacji 1:1, w pokonaniu 2-kilometrowego biegu.

Trasa Biegu Zająca została specjalnie przygotowana tak, by mogły ją pokonać również osoby na wózkach inwalidzkich. Na trasie zostały dodatkowo ustawione ławki, by w razie potrzeby można było odpocząć. Najcenniejsze i trudne do opisania są jednak emocje, które towarzyszą wszystkim uczestnikom. Zwycięzcami zostają nie tylko laureaci klasyfikacji czy biegacze bijący rekordy życiowe. Zawodnicy doświadczają ogromnej satysfakcji z samego faktu podjęcia walki z własnymi słabościami.

414
446
344
174
2017
2018
2019
2019
 
+8%
-23%
-49%
Historia frekwencji OPEN

Chorzy i niepełnosprawni stają się częścią społeczności biegaczy. Towarzyszący im wolontariusze czują natomiast, jak istotne jest to, co robią. Rodzą się znajomości i przyjaźnie, uczestnicy wspólnie planują udział w kolejnych edycjach biegu.

Uczestnictwo w dobroczynnym wydarzeniu sportowym, łączy przyjemne z pożytecznym. Jeśli jeszcze nie miałeś okazji wzięcia udziału w Biegu Zająca, gorąco zapraszamy we wrześniową sobotę do Nieporętu!

Zapisy:

Zapisy na dystanse 5 i 10 km - TUTAJ

Zapisy na dystans 2 km - TUTAJ

Zapisy na bieg dzieci - TUTAJWIADOMOSCI POWIAZANE
 
  2019-09-19 - 8. Bieg Zająca już w najbliższą sobotę!...Komentarze czytelników - brakskomentuj informację
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768