redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Zielona Góra, 22 sierpnia 2019, 09:24, 788/137570Małgorzata Szymańczyk
Półmaraton Zielonogórski - sygnał do startu daje Bachus, bóg wina...

LINK 1: STRONA INTERNETOWA IMPREZY
LINK 2: ELEKTRONICZNE ZGŁOSZENIA
LINK 3: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 4: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 5: ARCHIWUM: ZIELONA GóRA      

Biegów w Polsce coraz więcej. W każdy weekend odbywa się wiele imprez i coraz trudniej zorganizować coś oryginalnego. Są jednak imprezy, które od początku cieszą się powodzeniem i które zawsze przyciągają tłumy biegaczy. Jedną z nich jest Półmaraton Zielonogórski, zwany potocznie Zielonogórską Połówką.

Zielona Góra to jedna z 2 stolic województwa Lubuskiego. To kraina miodem i winem płynąca, słynąca z niekończących się lasów, krystalicznie czystych jezior i coraz liczniejszych winnic. 140-tysięczna Zielona Góra nosi 3 kolory: biały symbolizuje wyrabiane tu dawniej tkaniny, żółty - wino, a zieleń - parki, lasy i winorośl. Sportowo Zielona Góra to żużel, koszykówka i bieganie.

OPŁATY STARTOWE: Półmaraton i Ćwierćmaraton Zielonogórski Nocą

60 pln

70 pln

80 pln

90 pln

100 pln


1-250
zgłoszenia

251-500
zgłoszenia

501-700
zgłoszenia

701 do 20.09
zgłoszenia

w Biurze
Zawodów

Limit uczestników: 1000 (21 km) + 500 (1/4 maratonu)
 
Do ceny pakietu należy doliczyć (opcjonalnie) koszulkę w cenie 45 pln. Opłaty na dystansie ćwierćmaratonu - patrz regulamin.

Zawody biegowe organizowane są tu od ponad 30 lat.

Najbardziej znanym i najliczniej obsadzonym jest właśnie Półmaraton Zielonogórski. Rok temu zmieniono jego formułę i termin – odtąd obywa się w sobotni wieczór na początku października. Doczekał się swojej młodszej siostry – Zielonogórskiej Ćwiartki. Ćwiartka to jedna pętla, a Połówka – dwie, po tej samej trasie. Oba biegi startują razem, niemal w nocy, ale dzięki temu możemy podziwiać, jak bardzo rozświetlona i kolorowa jest Zielona Góra. Sygnał do startu daje Bachus, bóg wina, a nad głową rozbłyskują fajerwerki. Emocje sięgają zenitu i niosą przez podbieg, który rozpoczyna trasę. Będzie ich jeszcze kilka, bo jak nazwa miasta wskazuje - tutaj nie ma płaskich odcinków.

Trudno ułożyć trasę tak, aby pokazać to wszystko, co w Zielonej Górze najpiękniejsze, ale parę ciekawych miejsc uda się zobaczyć: stojącą na Winnym Wzgórzu Palmiarnię z największą palmą w Polsce i napisem „I <3 ZIELONA”, starannie odrestaurowaną zabytkową zabudowę dawnej fabryki tkanin, budynek Planetarium Wenus, pięknie oświetlony budynek Centrum Przyrodniczego czy modernistyczną architekturę kościołów i kamienic.

Bieg organizują biegacze dla biegaczy, więc o poziom organizacji można być spokojnym. Tradycją jest, że w biurze zwodów pomagają ci, którzy z różnych przyczyn nie mogą pobiec. Albo ci, którzy po prostu kochają tę przebiegową atmosferę. Poznać bieg od podszewki – bezcenne doświadczenie. Każdego roku organizowana jest także zbiórka dla dzieci z domu dziecka. Z zebranych pieniędzy zakupiono sprzęt sportowy czy meble do dziecięcych pokoi.

Na trasie do biegu zagrzewają liczne ekipy kibiców. W paru miejscach rozkładają się zespoły muzyczne. Szybki rytm wybijany przez perkusję pomoże pokonać każdy podbieg.

552
841
1010
1201
1204
786
2012
2013
2014
2015
2016
2019
 
+52%
+20%
+19%
-0%
-35%
Historia frekwencji OPEN

A na mecie medale wręczają bachantki, towarzyszki Bachusa.

Bazą zawodów jest sala sportowa, w której biegacze znajdą wszystko, co niezbędne – biuro zawodów, przepak, szatnie i prysznice, a także możliwość skorzystania z darmowego masażu. To także miejsce spotkań i rozmów, a po biegu – miejsce dekoracji zwycięzców i losowania nagród. Jeśli jeszcze nie byliście w Zielonej Górze, koniecznie trzeba tu przyjechać. Pobiec, a potem udać się na spacer nieodkrytymi zakątkami miasta czy regionu.

Zapisy i wszystkie inne informacje na stronie polmaratonzielonogorski.pl oraz na Facebooku - www.facebook.com/ZielonogorskaPolowka/ i www.facebook.com/zielonogorskacwiartkaKomentarze czytelników - brakskomentuj informację
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768