redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Ukraina, 30 lipca 2019, 09:00, 1988/303333Sergiej Panasiuk
10 sierpnia pobiegnij w EkoMaraton Świt Świtezi - maratonie na Wołyniu

LINK 1: STRONA INTERNETOWA MARATONU
LINK 2: PROFIL BIEGU NA FB
LINK 3: REGULAMIN ZAWODÓW
LINK 4: ELEKTRONICZNE ZGŁOSZENIA
LINK 5: ARCHIWUM: ZAGRANICA - UKRAINA      


10 sierpnia 2019 odbędzie się EKOMARATON „Świt Świtezi" - drugy maraton na Wołyniu na dystans 42.195 km w Szackim Parku Narodowym!

Główne motto naszej imprezy to "Odpoczywaj aktywnie i chroń ekosystem!"

Trasa maratonu przebiega prze las, drogą asfaltową obok najgłębszego jeziora na Ukrainie - Świteź! Na szlaku zanurzycie się w dziewiczej przyrodzie Szackiego Parku Narodowego, a ze względu na godzinę startu będziecie mogli przezwyciężyć trudy maratonu w promieniach wschodzącego Słońca nad jeziorem Świteź.


Bieg po wodzie - impreza towarzysząca

Oprócz pasji do biegania, oferujemy warte odkrycia liczne trasy turystyczne w Szackim Parku Narodowym.

EKOMARATON „Świt Świtezi" to wspólna inicjatywa klubu sportowego „Kowel", OTK „Rzeźnik" (stowarzyszenie ofiar trenera Klyausa „Rezun") i Chelmbiega przy współpracy z administracją Szackiego Regionu (Ukraina) i gminą Woli Uhruskiej, powiatem Włodawskim (Polska)

Celem wyścigu jest ochrona przyrody i promocja polsko - ukraińsko - białoruskich terenów leśnych, w tym Szackiego Parku Narodowego. Maraton odbywa się w okresie „Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa" (8-11 sierpnia), podczas których będzie możliwość przekraczania polsko-ukraińskiej granicy przez most pontonowy przez zachodni Bug niedaleko miejscowości Zbereże w Polsce oraz Adamczuki na Ukrainie.

Chcemy, aby uczestnicy oraz goście Ekomaratonu „Wschód Świtezi" z Ukrainy i Unii Europejskiej komfortowo spędzili czas na świeżym powietrzu.

W ramach Ekomaratonu 11 sierpnia odbędzie się pierwszy na Ukrainie bieg po wodzie „Jeziora Switeź" - 400m, dziecięcy bieg, półmaraton, sztafeta, bieg na 5km. 9 sierpnia odbędzie się 9 edycja „Leśnego Biegu" - pierwszego historycznego transgranicznego biegu Polsko - Ukraińskiego. Tegoroczny bieg, organizowany 9 sierpnia będzie mieć dystans 5km. Startujemy w Polsce w pobliżu wsi Zbereże, dalej przez pontonowy most i polnymi drogami do wsi Adamczuki i z powrotem do wsi Zbereże. Start i meta znajdują się po polskiej stronie w odległości 100m od granicy.

Odległość między Zbereżem i Adamczukami to ponad 20 km. Organizatorzy wyścigu chcą udowodnić, że polsko-ukraińska granica jest przyjazna i można ją sprawnie przejść w przyjaznej i miłej atmosferze.

Dla mieszkańców Włodawskiego powiatu oraz turystów jest jest to świetna okazja do odwiedzenia pięknych jezior i lasów Szackiego Parku Narodowego, a także do aktywnego promowania turystyki rowerowej i pieszej. Dla nas jest to szansa pokonać biegiem ten dystans, a potem o 6:00 nad ranem 10 sierpnia dołączyć do Ekomaratonu „Wchód Świtezi", oraz cieszyć się „Europejskimi Dniami Dobrosąsiedztwa" w pięknej okolicy i spróbować pysznych regionalnych dań i napojów.

Ekomaraton „Świt Świtezi", Bieg Polesia „Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa" to okazja, aby zmienić stosunek do przyrody, do mieszkańców obszarów przygranicznych, do siebie nawzajem, do wspólnej, często niełatwej i krwawej historii.

Fizyczne pokonanie granic wraz z edukacją, nastawioną na przezwyciężenie granic mentalnych poprzez przekonywanie, że zachodni Bug jest naturalną granicą pomiędzy Polakami, Ukraińcami oraz Białorusinami. Łączącym elementem będzie służyć towarzysząca biegom konferencja poświęcona wielokulturowemu dziedzictwu Polesia, jego przyrody, jego przeszłości i teraźniejszości.

Świteź czeka na Was!

Zapiusywać się do statru możecie TUTAJKomentarze czytelników - brakskomentuj informację
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768