redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Gdańsk, 21 czerwca 2019, 09:43, 849/187763Materiał prasowy
Freedom Charity Run 2019 - tysiąc kilometrów dla wolności i dzieci

LINK 1: WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE
LINK 2: ARCHIWUM: GDAńSK      

Dokładnie 1039 kilometrów, w siedmiu krajach, w 30. rocznicę ponownego odzyskania wolności przebiegnie szóstka biegaczy z Polski. Celem biegu jest zbiórka pieniędzy dla dzieci z Rwandy w 25 lat po morderstwach plemiennych. Bieg, który rozpocznie się 26 czerwca w Gdańsku o godz. 9 pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców 1970 biegacze zamierzają skończyć 5 lipca w Mediolanie.

Sygnał do startu da Prezydent Lech Wałęsa.

To nie jest pierwsze podobne przedsięwzięcie tej ekipy. Rok wcześniej, przebiegli 1 000 km w poprzek Europy, z Poznania przez Pragę i Norymbergę do Strasburga. Biegali także w USA, Japonii, na Litwie, Łotwie, w Niemczech i oczywiście Polsce. Razem ponad 4 000 km.

Zawsze staramy się znaleźć jakiś symboliczny kontekst - mówi dr Mariusz Szeib – organizator biegu. „Na przykład w 2014, w 25-lecie upadku komunizmu, połączyliśmy symbolicznie Gdańsk, tam gdzie powstała Solidarność, z Berlinem, gdzie upadł berliński mur”.

Tegoroczny bieg przypada w 30- lecie Obrad Okrągłego Stołu i pierwszych, częściowo wolnych, wyborów do parlamentu. Dlatego biegacze promują pokój, demokrację i międzynarodową przyjaźń, a patronat nad tegorocznym biegiem objął prezydent Lech Wałęsa.

Patronaty objęli prezydenci miast, przez który prowadzi bieg, w tym Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Biegacze pobiegną w koszulkach z hasłem „Let Solidarity Win” i z osobistym przesłaniem do prezydentów wszystkich miast znajdujących się na trasie biegu. Trasa prowadzi przez Polskę, Austrię, Słowację, Węgry, Chorwację, Słowenię i Włochy do Mediolanu. Tam odbędzie się światowa konwencja największej na świecie organizacji humanitarnej Lions Clubs. Z odległej Florydy biegaczom kibicuje maleńka Matylda Klimowicz. Dzięki zeszłorocznej zbiórce spełniło się marzenie jej rodziców i urodzona z niepełnosprawnością 2 - latka, po operacjach w Paley Institute, stawia właśnie pierwsze samodzielne kroki.

Biegacze bowiem, jako członkowie Lions Clubs, podczas każdego biegu zbierają środki na pomoc dla dzieci. Do tej pory zebrali blisko 500 tys. zł na pomoc dla dzieci na Ukrainie, na Łotwie, w Nepalu, w Niemczech, Syrii, Libanie i w Polsce. W tym roku wszystkie kraje zbierają na cel globalny – pomoc dla dzieci z Rwandy, a drugą połowę zebranych funduszy każdy kraj przekaże na dzieci w potrzebie mieszkające na jego terytorium. Pomóc można przez wpłatę na poniższe konto, na wykup symbolicznych kilometrów, dołączenie do biegu w dowolnym miejscu na trasie lub zakup koszulki biegowej.

Organizatorzy deklarują, że każda zebrana złotówka trafi, bez żadnych potrąceń, do potrzebujących, bowiem wszystkie koszty biegu pokrywają sami uczestnicy, bądź pokryte zostaną dzięki życzliwości sponsorów m.in. firmy Toyota Bońkowscy, która wypożyczy samochód na potrzeby biegu, oraz firmy Brooks, która przekazała sprzęt sportowy dla biegaczy.

Część kosztów ponosi także Lions Clubs Okręg 121 Polska.

Więcej informacji www.freedomcharityrun.org

Okręg 121 Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions
ul. Skarbka 20/2, 60-348 Poznań
BNP Paribas Bank Polska S.A. O/Poznan
61-569 Poznań, ul. Wierzbięcice 1
Acc. No. PLN: 41 1600 1404 0004 0533 6264 6040

Dalsze informacje
Dr Mariusz Szeib
Tel. +48 601 790 321
Mail. mrszeib@texet.plKomentarze czytelników - brakskomentuj informację
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768