Wronki k.Poznania, 19 czerwca 2019, 08:31, 1584/160731Zbigniew Garstka

LINK 2: WYSTAW OCENĘ W RANKINGU
LINK 3: WYNIKI - BIEG
LINK 4: WYNIKI - NORDIC WALKING
LINK 5: ARCHIWUM: WRONKI K.POZNANIA

Pisząc dla Was podsumowanie ubiegłorocznej edycji zwracaliśmy uwagę na temperaturę powietrza, która zachęcała raczej do treningu w najwolniejszym zakresie tempa a nie walki o życiówki. Jeszcze do soboty zapowiadało się na to, że także w tym roku żar lejący się z nieba zmusi biegaczy do zastosowania podobnej jak w 2018 roku strategii. Na szczęście w dniu biegu pogoda odrobinę nas oszczędziła i we Wronkach naprawdę dało się biec z przyjemnością. Temperaturze powietrza zaś bliżej było do 20, a nie 30˚C

-8%

Zanim o zwycięzcach słów kilka, najpierw o tym co działo się w Biurze Zawodów. Tu od samego rana z uśmiechem na twarzy, w pocie czoła wolontariusze wydawali pakiety startowe. Te odebrało w tym roku i ukończyło imprezę 399 biegaczy i rekordowa liczba 70 chodziarzy. Rozgrzewkę przed samymi zawodami, co staje się powoli wroniecką tradycją, przeprowadziła dla wszystkich nasza koleżanka z Wronieckiego Klubu Biegacza – Ania Rychczyńska.

W trakcie samych zawodów nie zawiedli po raz kolejny kibice, którzy podobnie jak podczas wcześniejszych edycji wybrali sobie kilka strategicznych miejsc i gorąco dopingowali wszystkich bez wyjątku.

Wygrana w V Wronieckiej Dyszce była w tym roku wewnętrzną walką zawodników wywodzących się z Ukrainy. Wygrał z rezultatem 32:03, co jest nowym rekordem trasy – Oleksii Obuchowski. 10 sekund za nim uplasował się Dmytro Musiatczenko. Na najniższym stopnium podium stanął ubiegłoroczny zwycięzca Jakub Szymankiewicz.

Wśród Pań drobna, można rzec kosmetyczna, zamiana w stosunku do zeszłego roku. Z rezultatem o sekundę lepszym od ubiegłorocznego rekordu trasy zwyciężyła druga w 2018 Violetta Macioszek, druga na mecie zameldowała się najlepsza podczas IV edycji Justyna Papież. Podium uzupełniła ponownie - Katarzyna Kołaczkowska.

Wspomniana trójka Pań po raz kolejny zdominowała żeńską część rywalizacji. Dwukrotnie we Wronkach wygrywała tegoroczna zwyciężczyni, pozostałe Panie mają po jednym zwycięstwie. Wśród chodziarzy najlepsi okazali się Katarzyna Ryżek z Wielenia i Zygmunt Zmysłowski z Lubasza.

Jak zawsze wszystkim tym, którzy dołożyli do organizacji V Wronieckiej Dychy i III Wronieckiego Marszu Nordic Walking swoją, nawet najmniejszą cegiełkę... wszystkim tym, którzy pracowali w dniu biegu w biurze zawodów, na trasie i wszędzie tam, gdzie to było potrzebne... wszystkim Partnerom wydarzenia z Amicą na czele – chcielibyśmy jako organizatorzy przekazać ogromne słowa podziękowania !!!