redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Gdańsk, 15 czerwca 2019, 12:35, 1257/166718Dorota Szota, portal maratonczyk.pl
Jubileuszowy XXV ORLEN Maraton Solidarności w Trójmieście

LINK 1: STRONA INTERNETOWA MARATONU
LINK 2: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 3: ELEKTRONICZNE ZGŁOSZENIA
LINK 4: ARCHIWUM: GDAńSK      

Organizator: 15-go sierpnia 2019, na ulice Trójmiasta wyruszą maratończycy, by wziąć udział w jubileuszowej edycji XXV ORLEN Maratonu Solidarności. Bieg tradycyjnie wystartuje z Gdyni spod Pomnika Pamięci Ofiar Grudnia 1970. Biegacze pobiegną ciekawą trasą z Gdyni, przez Sopot, do Gdańska i metę osiągną na Długim Targu.

Z okazji jubileuszu organizator przedłuża niższą opłatę startową w wysokości 99 zł do samego końca trwania zapisów online czyli do dnia 5.08.2019! Prosimy jednak by nie zapisywać się na ostatnią chwilę :) Po tym dniu zgłoszenia elektroniczne nie będą już przyjmowane. Będzie można zgłosić się już tylko w Biurze Zawodów 13 i 14 sierpnia 2019.

Opłata startowa w tych dniach wyniesie 150 zł (dla nie zarejestrowanych wcześniej). Więcej szczegółów znajdziecie w regulaminie imprezy

Tych, którzy nie startowali w naszym maratonie serdecznie zapraszamy, bowiem meta pod Neptunem jest niezapomnianym przeżyciem. Tłumy kibiców stoją wzdłuż całej ulicy. W tym czasie odbywa się też w Gdańsku słynny na cały świat Jarmark Św. Dominika. Zawodnicy biegną wzdłuż straganów i szpaleru kibiców :) Pogoda zawsze podczas maratonu jest piękna a temperatury w sierpniu zdecydowanie niższe niż w czerwcu czy lipcu.

Tegoroczny motyw przewodni biegu to charakterystyczne punkty wszystkich trzech miast, które od 25 lat są gospodarzami trasy maratonu. Gdynia prezentuje znajdujący się na nabrzeżu - na molo południowym (Skwer Kościuszki) pomnik "Maszty" (zwany też inaczej pomnikiem "Żagle"). Żagle wyglądają tak, jakby dmuchał w nie mocno wiatr :) Sopot - najbardziej znaną i charakterystyczną atrakcję miasta - Sopockie Molo. Gdańsk prezentuje - Żurawie Stoczni Gdańskiej.

Trasa tegorocznego biegu pozostaje bez zmian. Można się z nią zapoznać tutaj. W tej edycji w osiągnięciu odpowiedniego czasu na mecie pomogą wam wykwalifikowani pacemakerzy, którzy poprowadzą zawodników na czas: 3:15 - 3:30, 3:45, 4:00, 4:15, 4:30.

MEDALE I MIASTECZKO MARATOŃSKIE

Każdy, kto ukończy ten wyjątkowy maraton otrzyma piękny pamiątkowy, jubileuszowy medal. Na awersie będą charakterystyczne motywy Trójmiasta. Na rewersie jubileuszowa cyfra 25, logotypy miast gospodarzy i oczywiście miejsce na grawerunek czasu w jakim zostanie ukończony maraton. Stanowisko grawerskie będzie się znajdowało w miasteczku maratońskim, które w tym roku zostanie przeniesione na teren Pałacu Młodzieży im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku, około 200 metrów od linii mety.

Prysznice i stanowiska masaży będą się znajdowały w budynku Pałacu Młodzieży. Oczywiście nie zabraknie posiłku regeneracyjnego, który tradycyjnie przygotuje Restauracja Alizee.

ODBIÓR PAKIETÓW STARTOWYCH

Odbiór pakietu startowego jest możliwy tylko w Biurze Zawodów, które będzie czynne w dniach:

13.08.2019 r (wtorek) i 14.08.2019 r (środa) w Sali BHP ul. Doki 1 budynek 131 A w Gdańsku obok Europejskiego Centrum Solidarności

13.08.2019 r (wtorek) – 11.00 – 19.00

14.08.2019 r (środa) - 11.00 – 19.00 oraz w dniu 15.08.2019 r (czwartek) w Gdyńskim Centrum Sportu w Gdyni start od strony Al. Piłsudskiego od 6.30 – 8.30

MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ

W tym roku po raz kolejny będzie można bezpłatnie odwiedzić Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku 13-go i 14-go sierpnia 2019 – we wtorek i środę przed XXV ORLEN Maratonem Solidarności.

Na hasło "Maraton Solidarności" do muzeum będzie mógł wejść każdy, kto zechce w tych dniach odwiedzić to szczególne miejsce.

NOCLEGI

Istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnego noclegu na hali w Gdyńskim Centrum Sportu. Należy przy rejestracji zaznaczyć chęć skorzystania i zabrać karimatę. Specjalną ofertę dla zawodników przygotowały też hotele Haffner w Sopocie i Numer One w Gdańsku.

Serdecznie zapraszamy, by pakiety odbierać wcześniej. Warto zaplanować sobie dłuższy pobyt w Trójmieście i skorzystać także z innych licznych atrakcji w Gdańsku, Sopocie i Gdyni.

Nie zwlekajcie! Warto już dziś zapisać się na maraton!

Więcej informacji znajdziecie na stronie maratongdansk.pl

Komentarze czytelników - brakskomentuj informację
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768