redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Warszawa, 07 maja 2019, 10:08, 1339/141751Organizator
Bieg Wegański już po raz dziesiąty - odkryj z nami dziką stronę Warszawy!

LINK 1: STRONA INTERNETOWA BIEGU
LINK 2: PROFIL BIEGU NA FB
LINK 3: ELEKTRONICZNE ZGŁOSZENIA
LINK 4: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 5: ARCHIWUM: WARSZAWABieg Wegański już po raz dziesiąty - dla zdrowia, dla zwierząt, dla planety 19 maja (niedziela) Fundacja Run Vegan zaprasza na jubileuszową, dziesiątą edycję Biegu Wegańskiego. Biegacze oraz wszyscy ciekawi tematyki eko & vege będą mieli okazję spotkać się w piknikowym klimacie nad Wisłą w Warszawie, aby biegać, jeść i dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego świat potrzebuje zmiany.

Na linii startu czekamy na wszystkich biegaczy, niezależnie od wyborów etycznych i upodobań kulinarnych. Impreza odbędzie się na błoniach przy Polskim Komitecie Olimpijskim na Żoliborzu we współpracy z Miastem Warszawa. Szczegóły na stronie www.biegweganski.pl

Bieg Wegański rozpocznie organizowany przez Fundację VIVA Tydzień Wege - największą i najstarszą imprezę promującą wegetarianizm i weganizm w Polsce. Tegoroczny Tydzień odbędzie się w dniach 19 - 26 maja 2019 r. i obejmie szereg wydarzeń na terenie Warszawy, związanych z dietą roślinną i zdrowym stylem życia.

OPŁATY STARTOWE: 10 Bieg Wegański - PÓŁMARATON

80 pln

100 pln

120 pln

160 pln


do 28
lutego

do 30
kwietnia

do 10
maja

w Biurze
Zawodów

Limit uczestników: 200 (półmaraton), 300 (10km), 500 (5km)
 
Wysokość opłat startowych na dystansach 10 km i 5 km - patrz regulamin biegu.

Bieg Wegański jest skierowany do wszystkich zainteresowanych przygodą z bieganiem lub/ i zmianą nawyków żywieniowych - dla zdrowia, dla zwierząt i dla planety. Wydarzenie promuje pożądane postawy społeczne: empatię, szacunek do zwierząt, ekologię, profilaktykę chorób cywilizacyjnych i zdrowe nawyki żywieniowe.

Nowości - lets run eko

Kluczowym punktem tegorocznej edycji będzie tematyka “eko-postawa w praktyce” - od wspólnego sprzątania śmieci w przestrzeni publicznej po #zerowaste. Z tego względu m.in biegacze otrzymają pakiety w bawełnianych torbach wielorazowego użytku, a targowi wystawcy będą zobligowani do zaproponowania eko-alternatywy dla plastikowych naczyń. Fundacja zachęca również uczestników do zabrania własnych kubków wielorazowych na napoje, idąc śladem górskich biegów ultra. Dodatkowo Bieg poprzedzi wspólne sprzątanie nadwiślańskich ścieżek w ramach akcji Zabiegam o czystą Polskę. Termin “sprzątania w biegu” to 11 maja (sob), zbiórka o 10.00 na łące obok Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Na sportowo

19 maja biegacze będą mieli do wyboru 3 dystanse: 5, 10 i 21 km. Trasa prowadzi leśnymi ścieżkami tuż nad Wisłą na Żoliborzu, więc wiosenna aura, śpiew ptaków i przyjazny dla stóp teren gwarantowany! 5 km to dystans, do którego w ciągu miesiąca może przygotować się niemal każdy, tym bardziej, że duży limit czasu pozwala na ukończenie również debiutantom. 10 km to dystans dla nieco bardziej doświadczonych biegaczy, a 21 km da satysfakcję przebiegnięcia (może pierwszego?) półmaratonu w motywującym otoczeniu przyrody. W osiągnięciu mety pomogą VEGE-Zające, których zadaniem jest wsparcie osób na końcu stawki :)

364
308
702
535
720
2014
2016
2017
2018
2019
 
-15%
+128%
-24%
+35%
Historia frekwencji OPEN

Na Bieg warto przyjść z dziećmi - dla najmłodszych przygotowano również atrakcje. Czekają 4 różne dystanse Biegu Dzieci podzielone wg wieku. Po zakończeniu części sportowej wszyscy mogą dodatkowo wziąć udział w bezpłatnym Rodzinnym Biegu po Zdrowie na dystansie ok 2,5 km.

Biegi na dystansach 5-10-21 km i Bieg Dzieci odbędą się z elektronicznym pomiarem czasu. Pamiątkowe statuetki przyznawane będą w kategorii OPEN oraz w kategoriach wiekowych co 10 lat. W biegu na 5 km przewidziana jest odrębna kategoria “bieg z psem”. Będą również statuetki dla najciekawiej przebranych dzieci i dorosłych. Chcesz wystartować, ale nie wiesz, jak zacząć? Osoby szukające motywacji i wsparcia do biegania, zapraszamy na wspólne treningi z Run & Vegan w każdą środę o 19.00 w Warszawie, zbiórka w Ogrodzie Krasińskich.

Edukacyjnie - ekologia na talerzu

W trakcie wydarzenia odbędą się spotkania z ekspertami, dzięki którym można się będzie dowiedzieć więcej pod hasłem “Why Vegan?”. W programie m.in: rozmowa z Dobrosławą Goglozą, założycielką Otwartych Klatek pt. "Czego sport uczy o życiu i skutecznym działaniu na rzecz zwierząt", spotkanie z dietetyczką Iwoną Kibil, a także z autorami niedawno wydanych książek - Janem Kapelą i Dariuszem Gzyrą. Ciekawie zapowiada się wykład redaktorki naczelnej magazynu Hipoalergiczni “Why the world will go vegan?”, pokazujący szeroką perspektywę i powiązania między wyborem tego, co na talerzu, a przyszłością naszej planety. Żaneta Geltz odpowie w ten sposób na pytanie, dlaczego (nie)jedzenie mięsa nie jest dziś prywatnym wyborem jednostki.

Na terenie Miasteczka będą również stoiska informacyjne Partnerów wydarzenia, Fundacji VIVA i Schroniska w Korabiewicach. Będzie można porozmawiać także z przedstawicielami Stowarzyszenia Otwarte Klatki i Empatia.

Na zakupy i dla głodnych - dieta roślinna łatwiejsza i smaczniejsza niż myślisz

Zgodnie z zamysłem Biegu, który ma przybliżać weganizm i dietę roślinną biegaczom, na mecie będzie czekał na wszystkich uczestników 5-10-21 km roślinny posiłek regeneracyjny. Dodatkowo na terenie Miasteczka będzie można znaleźć wystawców z bogatą ofertą kulinarną, z pysznościami do zjedzenia na miejscu lub zabrania do domu. Nie zabraknie też kuszących lodów i vege-słodkości - wiosna zobowiązuje!

W tym roku na targu szerzej reprezentowane będą również kosmetyki, środki czystości i odzież, wszystko pod hasłem ekologii każdego dnia. Z okazji 10 edycji w programie wydarzenia jest również tort, 100% roślinny oczywiście, do krojenia którego zaproszeni zostaną wolontariusze Biegu.

Rejestracja, zapisy

Rejestracja dla biegaczy odbywa się TUTAJ. Rodzinny Bieg po Zdrowie i spotkania warsztatowe są bezpłatne, acz również wymagają rejestracji online. Wstęp na Targ Wegański jest bezpłatny i otwarty. Począwszy od 2019 r., Bieg Wegański będzie odbywał się raz w roku, więc majowa edycja jest jedyną okazją do wzięcia udziału w wydarzeniu. Jeśli podoba się Wam idea Biegu, czas na rejestrację i wpis do kalendarza startów tej wiosny.

Organizator: Fundacja Run Vegan

Wydarzenie współorganizowane przez: Miasto St. Warszawa - Dzielnica Wisła

Patronat honorowy

- Burmistrz Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawa

Partnerzy:

- Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!
- Schronisko w Korabiewicach

Sponsor nagród:

- Garmin
- Sklep Biegacza

Współpraca:

- Compassion in World Farming
- Stowarzyszenie Vege Runners
- Stowarzyszenie Slow Jogging Polska
- Warszawska Rada Seniorów
- Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji
- Stowarzyszenie HAPPY EVOLUTION Global Association
- Slow Jogging
- Food Wise

Patronaty medialne:

- Polskie Radio PR IV
- magazyn VEGE
- portal treningbiegacza.pl
- portal maratonypolskie.pl
- miesięcznik Dzikie Życie
- magazyn Hipoalergiczni
- portal joga-joga.pl
Komentarze czytelników - brakskomentuj informacjęSerwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768