redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Warszawa, 28 kwietnia 2019, 10:00, 734/186551Organizator
Noc Himalajska - zapraszamy także biegaczy

LINK 1: DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I REJESTRACJA
LINK 2: ARCHIWUM: WARSZAWANoc himalajska to nowatorski projekt prezentacji filmów, slajdów, zdjęć i spotkań z wybitnymi alpinistami, podróżnikami, jak również pasjonatami górskich wędrówek w szczególnym roku – roku 80-lecia polskiego himalaizmu, 50-lecia stosunków dyplomatycznych Polska-Nepal oraz 30. rocznicy tragicznej śmierci Jerzego Kukuczki.

Dlaczego noc? Ano dlatego, gdyż zazwyczaj o tej porze rozpoczynają się ataki szczytowe. A tych były setki – jedne kończyły się sukcesami, inne dramatami. Celem przedsięwzięcia jest też zebranie środków na budowę czortenu pamięci 33 Polaków, którzy na zawsze pozostali na 14 ośmiotysięcznikach. Ich wykaz na stronie www.polskiehimalaje

Monument stanie na terenie Parku Narodowego Sagmaratha w Namche Bazar na wysokości ok. 3500 m przy popularnym szlaku z Lukli do bazy pod Everestem.

W nocy z 10 na 11 maja, po raz pierwszy w Polsce, zaprezentowanych będzie w dwóch salach warszawskiego kina LUNA kilkanaście filmów, w tym dwa premierowe: „Ulice Katmandu" i „Everest dla każdego". W spotkaniach z widzami udział wezmą czołowi alpiniści (m.in. Sylwia Bajek, Szczepan Brzeski, Rafał Fronia, Jarosław Gawrysiak, Jan Lenczowski, Jerzy Natkański, Dariusz Załuski), podróżnicy (Bartosz Malinowski, Marcin Mentel), maratończycy (Robert Celiński, Michał Walczewski, Sławek Smoliński) oraz reżyserzy, filmowcy, montażyści (Maciej Bieliński, Adrian Dmoch, Robert Kielak)

RAMOWY PROGRAM WARSZAWSKIEJ NOCY HIMALAJSKIEJ – KINO LUNA

Rejestracja poprzez stronę kina - TUTAJ

PIĄTEK 10 maja – godzina 22-23 NAMASTE: odbiór karnetów wstępu (upoważniają do przebywania zarówno w sali A jak i B); możliwość nabycia unikatowych kalendarzy na rok 2020, pocztówek-cegiełek, otrzymania autografów.

SALA A – 80 LAT POLSKIEGO HIMALAIZMU

22:45 – 23:35 „Klątwa Nanda Devi" - spotkanie z kierownikiem wyprawy na Nanda Devi East 2019 Jarosławem Gawrysiakiem i jej uczestnikami: Rafałem Fronią, Marcinem Gałusem, Janem Lenczowskim, Stanisławem Pisarkiem i Dariuszem Załuskim.

23:40 – 1:00 Wokół K2, Lhotse i Manaslu – prelekcja Rafała Froni ilustrowana filmami i zdjęciami 1:15 – 2:30 Wielki Szlak Himalajski - prelekcja Bartosza Malinowskiego ilustrowana filmami i zdjęciami

2:30 – 3:00 przerwa kawowa, rozmowy kuluarowe

3:00 – 4:30 spotkanie z twórcami „Everest dla każdego": Maciejem Bielińskim, Adrianem Dmochem, Robertem Kielakiem, Dariuszem Załuskim i prapremiera filmu.

SALA B – OD BAŁTYKU i TATR PO GÓRY NAJWYŻSZE

22:30 – 23:20 „Everest i Lhotse w duecie" – prelekcja ilustrowana filmami i zdjęciami Szczepana Brzeskiego i Sylwii Bajek

23:30 – 00:30 „Ulice Katmandu", Michał Walczewski, Sławomir Smoliński - projekt 201races.com (*) – prapremiera filmu i spotkanie z jego autorami, a także z Robertem Celińskim i Marcinem Mentelem.

00:35 – 1:15 „Z Bieszczadów pod K2" – Jerzy Natkański jakiego jeszcze nie znamy – prelekcja ilustrowana filmami i zdjęciami
1:15 – 1:45 przerwa kawowa; rozmowy kuluarowe
1:45 – 3:30 spotkanie z twórcami „Everest dla każdego": Maciejem Bielińskim, Adrianem Dmochem, Robertem Kielakiem, Dariuszem Załuskim i prapremiera filmu .

(*) 201races to projekt przebiegnięcia 201 maratonów w 201 krajach w 10 lat. To cel Michała i Sławka. „Równiny, doliny, pustynie i lasy. Dzikie zwierzęta, bakterie, deszcze i upały. Skrupulatni celnicy, skradzione bagaże, odwołane loty i zakazy wwozu alkoholu – to wszystko przed nami. Czy nas to martwi? Nie! Nas to cieszy! Jakże nudne byłoby życie, gdyby problemy nie czekały na nas za rogiem. Zamierzamy witać je tradycyjnie – po staropolsku – chlebem i solą!" – podkreślają.

Dodatkowo 10 maja o godzinie 17:00 zapraszamy do Centrum Olimpijskiego, w tamtejszym kinie zostanie zaprezentowany film pt. Biegiem przez Bajkał - oraz prelekcja Sławomira Smolińskiego i Michała Walczewskiego (w szczególności polecany dla osób, które chcą wyjechać za rok właśnie nad Bajkał). Spotkanie otwarte, ze względów logistycznych prośba o wcześniejsze zgłoszenia na adres: polskiehimalaje@tlen.pl

Organizator: Klub Sportowy Polskie Himalaje
Partner MaratonyPolskie.PL

O wydarzeniu przeczytacie także na stronie www.kinoluna.pl


Komentarze czytelników - brakskomentuj informacjęSerwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768