redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Sosnowiec, 22 kwietnia 2019, 08:57, 639/155598Agnieszka Warwa
6. Harpagańska Dycha - podsumowanie

LINK 1: STRONA INTERNETOWA BIEGU
LINK 2: WYSTAW OCENĘ W RANKINGU
LINK 3: WYNIKI - OPEN
LINK 4: WYNIKI - DRUŻYNOWO
LINK 5: WYNIKI - NORDIC WALKING
LINK 6: ARCHIWUM: SOSNOWIEC      

6. Harpagańska Dycha w Sosnowcu, minęły już trzy tygodnie – kolejna edycja za nami. Pobiegli i poszli zeszłoroczną, lekko zmodyfikowaną trasą, z niewielkimi podbiegami, prowadzącą przez ścisłe centrum miasta i przez tereny naszych cudnych Stawików, a ukończyli finiszem na stadionie.

W roku 2019 ze swoimi możliwościami zmierzyło się 852 biegaczy oraz 96 osób uprawiających marsz Nordic Walking. Jako organizatorów bardzo mile zaskakuje nas olbrzymie zainteresowanie, miejsca na marsz rozchodzą się w ciągu miesiąca, a na bieg główny na dystansie 10 km sporo przed upływem terminu zapisów i limitu 990 opłaconych osób … a do tego jeszcze te ilości biegaczy wyczekujące pod biurem zawodów na wolne miejsce ;) DZIĘKUJEMY !!!

487
620
920
944
963
947
2014
2015
2016
2017
2018
2019
 
+27%
+48%
+3%
+2%
-2%
Historia frekwencji OPEN

Zawsze od pierwszej edycji zastanawiamy się co ten marzec nam przyniesie, bo jak to przysłowia ludowe niosą albo „Czasami w marcu zetnie wodę w garncu” albo „W marcu jak w garncu”. Odpukać – napiszemy: pogoda to nas lubi i naszą imprezę ;) z czego się bardzo cieszymy, a co najważniejsze, cieszy to również naszych zawodników J Pasjonatom biegania udało się uzyskać bardzo dobre wyniki, z licznymi rekordami życiowymi włącznie.

Relację video z imprezy znajdziecie TUTAJ

Najszybciej trasę 6. Harpagańskiej Dychy pokonał Mateusz Semper, trenujący w MKS-MOS Płomień Sosnowiec, który na metę wbiegł z czasem 34:07 i otrzymał również nagrodę dla Najszybszego Sosnowiczanina. Drugi był Maciej Szczecińcki z Gliwic (34:13), a trzeci Bartosz Kwestorowski z Zabrza (34:21)

Finisz Mateusza Sempera możecie obejrzeć TUTAJ

Wśród pań triumfowała Sylwia Ślęzak biegająca w barwach CKS Budowlani Częstochowa. Drugie miejsce zajęła Chorzowianka Agnieszka Gortel Maciuk z wynikiem 36:43, a trzecie Wiktoria Kłębowska z Bytomia (37:02)

Każdy z uczestników w specjalnie dedykowanej bawełnianej torbie w pakiecie startowym otrzymał: pamiątkową techniczną koszulkę, opaskę, izotonik, naturalnie suszone morele od firmy Badapak, kalendarz od Wydawnictwa Aniew, produkty promocyjne od firmy Olimp (Sklep PBC Katowice-Galeria) oraz wejściówki i kupony zniżkowe od naszych wspaniałych i hojnych sponsorów.

Wszyscy zawodnicy na mecie mieli zagwarantowane odpowiednie nawodnienie. Podobnie jak w roku ubiegłym była z nami woda od Piwniczanki Zdrój - za co w imieniu startujących – bardzo dziękujemy !!!

Harpagańska Dycha to zawodnicy, którzy co roku pokazują nam, że mają wielkie serca i chętnie biorą udział w akcji charytatywnej, nie zawiedli nas i w tym roku.

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."

Podczas 6. HARPAGAŃSKIEJ DYCHY w Sosnowcu w niedzielę 31 marca 2019 r. zainteresowane osoby mogły włączyć się do charytatywnych akcji: akcji biegowej Fundacji PKO Banku Polskiego - biegnąc z kartką „biegnę dla Mikołaja", dzięki którym kwota 10.000 zł przekazana zostanie na rzecz Mikołaja na konto organizacji, w której chłopiec jest podopiecznym – Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą

- akcji wolontariuszy ze Stowarzyszenia Dobro Powraca, którzy przygotowali stoisko z pysznym ciachem - zbierając na rehabilitację Adama. Biegacze mieli okazję uzupełnić cukier po wysiłku, a przy okazji wesprzeć tę właśnie dobroczynną akcję

Wiemy, że dobro wraca i wiemy, że warto pomagać!!!❤❤❤

Cieszą nas super opinie o imprezie - jako organizatorzy jesteśmy niezmiernie wdzięczni za każdą z nich. Impreza nie odbyłaby się na tak wysokim poziomie, gdyby nie współpraca i wsparcie osób trzecich. Ich pomoc przy organizacji imprezy jest nieoceniona, to również dzięki nim są super pakiety, bogate nagrody na podium i te do losowania, punkty nawodnienia i punkty z masażami, czas na odpoczynek i regenerację dla oka i ucha. 

Harpagańska Dycha to impreza przygotowana przez Stowarzyszenie Harpagan Sosnowiec, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sosnowcu i Miasto Sosnowiec.

DZIĘKUJEMY:

- Panu Prezydentowi Miasta Sosnowiec Arkadiusz Chęciński - bez Państwa zgody nie byłoby gdzie pobiec ;)
- Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sosnowcu - współorganizatorowi - na ręce Pana Michała Rakoczego - składamy podziękowania za sprawną obsługę techniczną i zabezpieczenie trasy :)
- Policji i Straży Miejskiej, Grupie Wolf oraz WSZYSTKIM wolontariuszom – za BEZPIECZEŃSTWO NA TRASIE i zabezpieczenie trasy :)

Nasi Partnerzy:

- PBC Perfect Body Center Katowice Galeria Katowicka
- Fizjoterapia Justyna
- Qmedic Rehabilitacja
- Naturalna Woda Mineralna Piwniczanka

Patronat medialny:

- MaratonyPolskie.PL
- ESKA INFO Śląsk
- Zagłębie FM
- Tygodnik Twoje Zagłębie

Punktom masażu, gdzie wszyscy zawodnicy zarówno przed biegiem, jak i po jego ukończeniu mieli możliwość skorzystania z konsultacji u fizjoterapeuty i darmowego masażu przygotowanych w tym roku przez:

- Fizjoterapia Justyna
- Qmedic
- Regionalne Centrum Kształcenia Ustawicznego
- Studio Masażu G&A Mobilne Studio Masażu

Sponsorzy i Fundatorzy nagród:

- BadaPak.pl
- OneDayMore PL
- Wake Zone Stawiki
- Vertiss.pl - personalizowana odzież sportowa
- Wydawnictwo Aniew
- Skoda Auto Śliwka
- TANDSNOW
- Nessi Sportswear
- Pablosport
- Xtreme Fitness Sosnowiec - za super rozgrzewkę przed zawodami
- SALCO
- JUST HERO sportswear
- Komputronik
- Medalówki - Wieszaki na medale
- 2-Koła Sklep & Serwis rowerowy - za prowadzenie marszu NW na rowerze elektrycznym 
- nanushki.com
- Squash Point Sosnowiec
- Trattoria La Festa
- Legalne Ziółka
- Fitness World - Sosnowiec, Teatralna
- Bingospa
- Cross Box Evolution
- FlyPark Jaworzno
- Herbaciarnia Filiżanka
- Poziom450
- Autodrom Sosnowiec gokarty.sosnowiec.pl
- Sklep Biegacza
- Jerzy Skarżyński
- Wyroby Naturalne
- Laserhouse
- Natu handmade
- Bez Igły
- Trattoria Pizzeria Stonehenge Sosnowiec
- Galeria "Coś Pięknego"
- Akademia Kobiecości Dorota Rakowska
- My Fitness Place Sosnowiec 
- Olimpus Fitness Club
- Kołowrotka
- Wydawnictwom: Wydawnictwo Galaktyka, Burda Książki, Bezdroża, Zysk i S-ka Wydawnictwo, Wydawnictwo AGORA - za ufundowane nagrody książkowe.

Ekipy artystów, dzięki którym była chwila oderwać się od wysiłku po biegu:

- ZUMBA Bakcyl
- Skandal - Zespół Tańca Nowoczesnego i Cheerleaders 
- Dance4you fitness club

Dziękujemy FOTOGRAFOM - Fotokompozytor - Fotografia ślubna i sportowa , MB Foto, Foto Filecki, Dawid Juszczyk Fotografia, DiGi Foto - za każdą emocję uchwyconą w kadrze <3

Niektórzy z nich są z nami od pierwszej edycji, niektórzy dopiero dołączyli. My cieszymy się z każdej najmniejszej podarowanej nam nagrody, a jesteśmy mega dumni, że fundatorzy dołączają z bonusami do pakietu dla zawodników. Losowanie nagród nie miało końca, z czego się niezmiernie cieszymy :) Już dziś – SPONSORZE – zaplanuj dołączenie do nas w kolejnej edycji ;)

DLA WAS WSZYSTKICH OD NAS - SYMBOLICZNE PUCHARY NAŁADOWANE POZYTYWNĄ ENERGIĄ

Wisienką na torcie było losowanie nagród wyjątkowych: dwóch samochodów na weekend od  Skoda Auto Śliwka  dwóch rowerów elektrycznych na weekend od 2 Koła & Serwis rowerowy skoku tandem z instruktorem - ufundowanego przez Sponsora TANDSNOW, który wygrała Pani Katarzyna Kaszuba – GRATULUJEMY !!!

W naszym "miasteczku biegowym" gościliśmy w niedzielę:

- F.U.H Elite , który przygotował mega żurek z białą kiełbasą, jako posiłek regeneracyjny dla zawodników 
-  Angielski metodą Helen Doron Dąbrowa Górnicza - malowanie buziek i pierwsze kroki w nauce języka angielskieg, a nawet niektóre dzieciaczki znalazły tam fachową opiekę na czas startu rodzica
- 2-Koła Sklep & Serwis rowerowy - z super rowerami, a rower elektryczny zrobił na was wrażenie
- Vertiss - gdzie można było zakupić wypasione koszulki techniczne i nie tylko, część z Was otrzymała w nagrodę za miejsce na podium, a część wylosowała,
- PBC Perfect Body Center Katowice Galeria Katowicka - na jego stoisku można było kupić batony, shoty, żele energetyczne i inne suplementy przydatne przed, w trakcie i po męczącym biegu
-  Bez Igły - Iwona Turosz to znana Ultraska - jej pasją jest bieganie po górach, na bardzo długich dystansach, ale w niedzielę zawitała do nas na bieg uliczny - ze swoim stoiskiem, gdzie można było zakupić ręcznie robione czapki i opaski :)
- Cafemobil Mobilna Kawiarnia - zapraszał do zakupu pysznej, aromatycznej kawy, a obok mieliście możliwość zakupienia pączków angielskich
- "wirtualnie" w tym roku pojawił się u nas sponsor, który ufundował dla najwytrwalszych na mecie - sól dla sportowców - SALCO - zgodnie z umową wręczyliśmy nagrody na mecie
- dodatkową atrakcją (drugi rok z rzędu) była możliwość skorzystania odpłatnie z grawerowania medalu, który dla WAS wykonała firma GrawerBus

Cieszą nas ogromnie pozytywne opinie, super komentarze, dochodzące „pocztą pantoflową" słowa uznania – za mega pakiet, za super koszulkę, za organizację, za atmosferę, za atrakcje, za sprawnie działające biuro i wiecie za co... za pogodę, bo jak nigdzie dopisuje Harpagańskiej Dysze :)

Nic dodać ... nic ująć ;) W EKIPIE JEST SIŁA !!!

Z UŚMIECHEM PISZEMY - DO ZOBACZENIA ZA ROKWIADOMOSCI POWIAZANE
 
  2019-03-17 - 6. Harpagańska Dycha czeka na Was!...
  2019-01-05 - Ruszają zapisy na 6. Harpagańską Dychę...INFORMACJA POSIADA MULTI-FORUM
POROZMAWIAJ
Biegi / Biegi - 10 km

6. Harpagańska Dycha - Sosnowiec, 31.3.2019

1
2019-01-05
Biegi / Biegi - 10 km

2018 - 5. Harpagańska Dycha

7
2018-03-27
Biegi / Biegi - 10 km

2017 - 4. Harpagańska Dycha

1
2017-02-06
Biegi / Biegi - 10 km

2016 - 3. Harpagańska Dycha

11
2016-03-31
Biegi / Biegi - 10 km

2015 - 2. Harpagańska Dycha

46
2015-04-01
Biegi / Biegi - 10 km

2014 - Harpagańska Dycha

25
2014-04-03
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768