redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
18 kwietnia 2019, 13:15, 1175/158463Maciej Otawski
Polska Race Hau. To cykl 16 biegów, w 16 miastach i dla 16 schronisk

LINK 1: ZOBACZ TRASY      

Nie jeden z Was zna już ogólnopolskie wydarzenie Polska Race Hau. To cykl 16 biegów, w 16 miastach i dla 16 schronisk pomagających zwierzakom. W ramach akcji schroniska otrzymają wsparcie - dochód przeznaczony będzie na zakup karmy i środków higienicznych. W każdym z 16 miast do wyboru zawsze macie dwa dystanse do wyboru, a chętni Biegacze mogą także wystartować ze swoimi psiakami, którym też ruch się przyda.

W ostatnia niedziele odbył się pierwszy, inaugurujący cykl 16 biegów – bieg w mieście latających scyzoryków czyli w Kielcach. Na trasę 4 i 8 km wyruszyło przeszło 100 biegaczy. Trasa prowadziła wspaniałym ścieżkami Stadionu Leśnego.

Kolejna impreza to Kraków Run Hau, która odbędzie się 27.04.2019. Tym razem Biegacze zmierzą się z trasą na Zakrzówku czyli biegamy w Parku Skały Twardowskiego. Start, meta i biuro zawodów (w dniu zawodów czynne od 8.00) zlokalizowane będą od strony głównego wejścia na Zalew Zakrzówek ul. Wyłom 1 (wjazd od ul. Norymberskiej/ Pychowickiej). Do wyboru macie dwa dystanse 4 km i 8 km. Będzie to dobra rozgrzewka przed krakowskim maratonem, który odbędzie się kolejnego dnia. Dzięki temu w jeden weekend zgarnąć będzie można dwa trofea i wspomóc psiaki.

Po Krakowie udajemy się w Bieszczady czyli do Rzeszowa. Tutaj ścigać się będziemy bulwarami w centrum miasta nad rzeką Wisłok. Start, meta i biuro zawodów (w dniu zawodów czynne od 8.00) zlokalizowane będą w Parku Kultury i Wypoczynku przy ulicy Bulwarowej, a do wyboru będa dwa dystanse – 5 km i 10 km.

Z Rzeszowa kierujemy się na północ kraju. Po drodze 2 czerwca spotkamy się w Lublinie w Parku Rury. Na biegaczy czekać będą dwa dystanse 5 km i 10 km a start meta i biuro zawodów (w dniu zawodów czynne od 8.00) zlokalizowane będą w przy ulicy Gościnnej 11.

Następny przystanek to Białystok, gdzie 16 czerwca zbieramy się w Rezerwacie Las Zwierzyniecki. Tutaj tak samo jak w Lublinie biegamy na trasach 5 km i 10 km, a start meta i biuro zawodów (w dniu zawodów czynne od 8.00) zlokalizowane będą przy ul. 11 Listopada/ Letniska.

Kolejna wizyta to już okres wakacyjny dlatego „lecimy” na Mazury. Cała trasa poprowadzi Biegaczy wokół Jeziora Długiego, a start, meta i biuro zawodów (w dniu zawodów czynne od 8.00) zlokalizowane będą przy ul. Leśnej 1A. Do wyboru będą dwa dystanse – jedno lub dwa okrążenia, które dają odpowiednio 4 km i 8 km.

Z Mazur kierować się będziemy lekko na zachód kraju. Po drodze zatrzymamy się w Bydgoszczy aby pobiegać w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” na dwóch dystansach 3 km i 9 km. Start meta i biuro zawodów (w dniu zawodów czynne od 8.00) zlokalizowane będą przy ul. Hipicznej przy Polanie Różopole. Z Bydgoszczy pojedziemy do Trójmiasta aby zażyć kąpieli słonecznych w Parku im. Ronalda Reagana nad Zatoką Gdańską. Start meta i biuro zawodów (w dniu zawodów czynne od 8.00) zlokalizowane będą przy wybiegu dla psiaków (wejście od ul. Czarny Dwór 10). Jak rok i dwa lata temu do wyboru są dwa dystanse 4,5 km i 9 km.

W połowie wakacji 4 sierpnia docieramy na zachód Polski do Leśnego Parku Zdroje nad Jeziorem Szmaragdowym w Szczecinie. Start meta i biuro zawodów (w dniu zawodów czynne od 8.00) zlokalizowane będą w parku przy ul. Kopalnianej, a do wyboru dwa dystanse 5 km i 10 km. Tym biegiem żegnać się będziemy z pięknym Bałtykiem i na zimę kierować w stronę polskich gór, ale zanim tam dojedziemy zatrzymamy się jeszcze w Poznaniu i Zielonej Górze. W stolicy Wielkopolski widzimy się 25 sierpnia w dobrze nam znanym Lasku Marcelińskim na dwóch dystansach – 4,5 km i 9 km. Start meta i biuro zawodów (w dniu zawodów czynne od 8.00) zlokalizowane będą w parku obok wybiegu dla psiaków, a wejście od strony ulicy Wałbrzyskiej jak i Strzegomskiej.

Po Poznaniu mała przerwa na zakończenie wakacji i rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Równo tydzień po pierwszym września jedziemy w lasy Nadleśnictwa Przytok Zielonej Góry gdzie pokonamy 5 km i 10 km. Start meta i biuro zawodów (w dniu zawodów czynne od 8.00) zlokalizowane będą przy ulicy Stary Kisielin-Zatorze (przy leśniczówce).

Następny przystanek to miasto „tysiąca wysp” czyli Wrocław. Nadodrzańska trasa Lasku Osobowickiego zostanie opanowana przez Biegaczy 15 września gdzie zmagać się będziemy z dystansem 4 km lub 8 km. Start meta i biuro zawodów (w dniu zawodów czynne od 8.00) zlokalizowane będą obok parkingu leśnego przy ul. Osobowickiej. Po drodze odwiedzimy kolejne „wodne” miasto czyli Opole. Tam 28 września odwiedzimy Las Suchy Bór, na dystansach jak we Wrocławiu.

Start meta i biuro zawodów (w dniu zawodów czynne od 8.00) zlokalizowane będą w parku od strony ulicy Strzeleckiej/ Powstańców Warszawskich. Nie może zabraknąć też stolicy czarnego złota. 5 października dzień przed Silesia Marathon na rozgrzewkę zapraszamy mieszkańców Śląska, którzy mogę porozciągać się na dwóch trasach 4 km i 8 km przed Królewskim startem. Trasa poprowadzona jest w Dolinie Trzech Stawów wokół Stawu Kajakowego i Łąka a start meta i biuro zawodów (w dniu zawodów czynne od 8.00) zlokalizowane będą w przy stawie Kajakowym od ulicy Pułaskiego/ Graniczna (były Praktiker).

Z Katowic kierunek północ do centralnej Polski. W mieście dwóch autostrad czyli Łodzi biegać będziemy 13 października na dystansach 3 km i 6 km. Trasa poprowadzona jest w Parku im. Adama Mickiewicza, lepiej znanym jako Julianowki. Start meta i biuro zawodów (w dniu zawodów czynne od 8.00) zlokalizowane będą przy parkingu od strony ulicy Zgierskiej.

I tym sposobem dotarliśmy na sam koniec zawodów Polska Run Hau. Finał-finałów to stolica, gdzie 20 października wystartujemy z Plaży Żoliborskiej na 4,5 km i 9 km. Trasa wiedzie nadwiślańskimi ścieżkami pomiędzy Centrum Olimpijskim, a Wisłą. Start meta i biuro zawodów (w dniu zawodów czynne od 8.00) zlokalizowane będą na Plaży Żoliborskiej (wejście od ulicy Wybrzeże Kościuszkowskie).

Wykaz wszystkich tras realnych znajdziecie pod linkiem >>> TRASY biegowe POLSKA RUN HAU 2019 << znajdują się też tam linki do poszczególnych zapisów. Pamiętajcie, że na Wasza pomoc czeka 16 schronisk, a także 16 medali do zdobycia, które w całości utworzą wspaniałą mapę POLSKI

Do zobaczenia!

WIADOMOSCI POWIAZANE
 
  2019-06-13 - Cała Polska Biega dla psiaków czyli Pols...
  2019-02-18 - Kielce i Kraków RunHau 2019...
  2019-01-23 - Polska Race HAU 2019...


Komentarze czytelników - brakskomentuj informację
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768