redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Łódź, 10 kwietnia 2019, 05:54, 619/197214Robert Blesiński
Uważasz, że jesteś aktywnym obywatelem? Pobiegnij dla Europy

LINK 1: ELEKTRONICZNE ZGŁOSZENIA
LINK 2: ARCHIWUM: ŁóDź      

Biegasz? Jesteś aktywny? Biegnij dla Europy. Uważasz, że jesteś aktywnym obywatelem? Biegiem na wybory! - tymi słowami organizatorzy zachęcają do udziału w Biegu dla Europy, który odbędzie się 28 kwietnia w Łodzi.

Zawodnicy będą mieli do pokonania liczącą około 5,5 kilometra malowniczą trasę leśną wiodącą przez Las Łagiewnicki, który jest największym kompleksem leśnym leżącym na terenie miejskim w Polsce i jednym z największych w Europie. Limit uczestników to 500 osób. W biegu mogą uczestniczyć wszyscy, którzy ukończyli 16 lat. Udział w zawodach jest bezpłatny.

Celem imprezy, poza zachętą to aktywności na świeżym powietrzu i rywalizacji w biegu przełajowym jest promocja aktywności obywatelskiej, przede wszystkim udziału w głosowaniu w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego. Impreza odbędzie się w ostatni weekend kwietnia. Data jest nieprzypadkowa – mówi Maciej Zieliński z agencji eventowej Blersport, która na zlecenie Komisji Europejskiej w Polsce będzie realizować wydarzenie.

28 kwietnia to początek długiego majowego weekendu a jednocześnie prawie dokładnie miesiąc do wyborów europejskich. Chcemy przy okazji wydarzenia sportowego zachęcić zawodników i kibiców aby 26 maja poszli zagłosować. Zależy nam, aby podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego była jak najwyższa frekwencja. Będziemy do tego zachęcać – wyjaśnia.

Organizatorzy przygotowali dla biegaczy pamiątkowe koszulki. Każdy, kto ukończy bieg, otrzyma także medal za uczestnictwo. Do pierwszych trzech kobiet i mężczyzn w kategorii open trafią okazałe puchary. Wyróżnieni zostaną również najlepsi zawodnicy w kategoriach wiekowych. Po biegu przewidziane są różne atrakcje towarzyszące, także dedykowane najmłodszym.

Impreza rozpocznie się o godzinie 11. Już od godziny 8 czynne będzie biuro zawodów, które mieścić się będzie w hotelowym kompleksie leśnym przy ulicy Skrzydlatej 75. Start i meta zlokalizowane będą w bliskim sąsiedztwie ulicy Studenckiej.

Zapisy do biegu znajdziecie TUTAJ

Komentarze czytelników - brakskomentuj informację
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768