redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Gdynia, 21 marca 2019, 09:11, 751/145266Organizator
Kaszubska Poniewierka 2019 - malowniczy ultramaraton i biegi przełajowe na Kaszubach

LINK 1: STRONA INTERNETOWA BIEGU
LINK 2: PROFIL BIEGU NA FB
LINK 3: ELEKTRONICZNE ZGŁOSZENIA
LINK 4: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 5: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 6: ARCHIWUM: GDYNIA      Wystartowały zapisy na kolejną edycję Kaszubskiej Poniewierki. Zawodnicy mają do wyboru 100km ultramaraton (z opcją przedłużenia do 130km dla najszybszych), krótsze biegi (wciąż powyżej maratonu), czyli 75km i 50km oraz szybką przełajową 30stkę dookoła pięknie położonego jeziora Ostrzyckiego. Trasy zawodów wiodą górskimi i malowniczymi odcinkami szlaków i bezdroży Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, kaskady Raduni oraz Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Data imprezy to 14 września.

Zapisy do imprezy znajdziecie TUTAJ

UWAGA: do 30.04.2019 obowiązuje niższa opłata startowa.

OPŁATY STARTOWE: Ultramaraton 100 km

150 pln

190 pln

230 pln

270 pln


do 30
kwietnia

do 31
lipca

do 8
września

do 13
września

Limit uczestników: 250 (100 km)
 
Opłaty startowe oraz limity uczestników na krótszych dystansach - patrz regulaminy.

Kaszubska Poniewierka to impreza, która ma wiele twarzy. Do tej pory był to przede wszystkim ultramaraton o charakterze górskim z nocnym startem w Sopocie, wiodący szlakami TPK przecinającymi wzgórza i morenowe doliny sąsiadujące z rozświetlonym miastem oraz szybka pętla trailowa dla początkujących biegaczy. W tym roku organizatorzy dołożyli jeszcze dwa nowe dystanse powyżej maratonu.

Mamy więc do wyboru 4 różne biegi, których meta spotyka się w Wieżycy, u podnóża najwyższego wzniesienia Niżu Środkowoeuropejskiego. Trasa biegów jest bardzo urokliwa, można na niej odwiedzić kilka pięknych i dzikich rezerwatów, z Jarem Raduni na czele. Nie są to miejsca w które łatwo trafia turysta przyjeżdzający na Pomorze. Można śmiało powiedzieć, że Kaszubska Poniewierka oferuje biegaczom alternatywne zwiedzanie Kaszub i Trójmiejskich lasów w biegowej pigułce.

311
490
531
2016
2017
2018
 
+58%
+8%
Historia frekwencji OPEN

Jedną z anegdot jest fakt, że fragment trasy przebiega przy oliwskim ZOO i podczas ostatniej edycji zawodów zawodnicy donosili, że podczas biegu, w środku ciemnego lasu słychać było odgłosy afrykańskich zwierząt.

Kaszubska Poniewierka jest znana z wspaniałych wolontariuszy, z reguły około setka osób aktywnie wspiera obsługę i zabezpieczenie biegu dopingując i wspierając na trasie w trudnych momentach. Podczas biegu zaangażowani są także okoliczni mieszkańcy, tworzący nieoficjalne punkty wsparcia. To buduje świetny klimat imprezy.

Oprócz wymagających dystansów 50 – 130km początkujący biegacze przełajowi mogą spróbować swoich sił na najkrótszym dystansie Kaszubskiej Poniewierki 30. Gorący doping okolicznych mieszkańców kilka wspaniałych punktów widokowych, z których rozpościera się panorama na jezioro Ostrzyckie, okoliczne lasy i Szczyt Wieżyca. Po tym biegu nie będzie już łatwo wrócić na asfalt.

Limit biegu Kaszubska Poniewierka 30 jest przyjazny dla początkujących biegaczy, przez co wielu z nich pokonuje trasę marszobiegiem, a nawet zabiera na zawody swojego psa.

Bazą zawodów i metą wszystkich dystansów jest Centrum Aktywnego Wypoczynku w Wieżycy – Koszałkowie, miejsce doskonale znane ze sportów zimowych.

Na trasie biegu można odwiedzić wyjątkowe punkty żywieniowe, na których zawodnicy ultramaratonu mogą się posilić i skosztować kaszubskich przysmaków przy akompaniamencie muzyki granej na żywo.

Warto podkreślić, że w ramach opłaty startowej, dla wszystkich uczestników biegu organizator zapewnia ciepły posiłek na mecie przygotowywany przez kaszubskie koło gospodyń wiejskich.

Tradycyjnie, partnerem wydarzenia jest gmina Żukowo oraz Powiat Kartuski. Portal Maratony Polskie objął wydarzenie patronatem medialnym.

Więcej informacji:

Strona zawodów - www.kaszubskaponiewierka.pl

Profil na Facebook - www.facebook.com/kaszubskaponiewierka/

Instagram - www.instagram.com/kaszubska.poniewierka/

Fot. Piotr Dymus i Wojciech ZwierzyńskiKomentarze czytelników - 1podyskutuj o tym 
 

highman

Autor: highman, 2019-03-15, 12:55 napisał/-a:
LINK: https://b4sportonline.pl/Ultramaraton_Kaszubska_Po


Zapisy ruszyły. Zapraszamy!

 
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768