redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Witunia k.Bydgoszczy, 14 marca 2019, 09:05, 2352/141276WITUNIA WEEKEND MARATON
Nowy Rekord Polski w liczbie przebiegniętych maratonów!

LINK 1: LISTA KLUB 100 POLSKA
LINK 2: ARCHIWUM: WITUNIA K.BYDGOSZCZY      

Tak było w 2015 na 366 maratonie w Wituni


24 marca 2019r. Ryszard Kałaczyński zostanie NOWYM REKORDZISTĄ POLSKI w przebiegniętych maratonach. Na swoim koncie będzie miał przebiegnięte 682 maratony i zostanie pierwszy wśród Polaków. Z tej okazji organizujemy mu uroczysty maraton celebrujący zdobycie pierwszego miejsca.

Serdecznie zapraszamy Państwa do Wituni koło Bydgoszczy do współuczestnictwa w tym ogromnym wydarzeniu!

Chciałbym przedstawić bliżej Ryszarda Kałaczyńskiego. Jest znanym i cenionym w Polsce jak również na świecie maratończykiem oraz ultramaratończykiem. Przygodę ze sportem rozpoczął od dyscypliny podnoszenia ciężarów, jednak po pewnym czasie zakupił buty do biegania i udał się na swój pierwszy trening biegowy. Tak rozpoczęła się kariera biegacza długodystansowego.

W swoim dorobku maratońskim ma na koncie ponad 670 przebiegniętych maratonów w tym 38 ultramaratonów oraz 10-krotny udział w najtrudniejszym biegu świata-maratonie greckim Spartathlonie. Do największych dotychczas wyczynów biegowych Ryszarda Kałaczyńskiego jest przebiegnięcie 366 MARATONÓW W 366 DNI, bieg 6 dobowy 658 km a także INDYWIDUALNY BIEG PRZEZ POLSKĘ, w którym pokonał on trasę z Zakopanego do Sopotu – 800 kilometrów zaledwie w 7 dni.


Kliknij aby otworzyć całą listę KLUB 100 POLSKA

Być może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że na co dzień jest on rolnikiem, hodowcą trzody chlewnej w małej wiosce Witunia położonej niedaleko Więcborka. Po wielu godzinach pracy w gospodarstwie rozpoczyna on trening.

Najczęściej trenuje wieczorami a nawet późną nocą. Trening składa się z biegu na odcinkach od 20 do 50 kilometrów. Uzupełnieniem treningu biegowego jest trening siłowy ze sztangą oparty na bojach technicznych stosowanych w podnoszeniu ciężarów. Dzięki temu jak dotychczas został dwukrotnie złotym medalistą Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów.

W 2008 roku odegrał główną rolę w filmie dokumentalnym OSTATNIA PROSTA zrealizowanym przez TVP Polonia, którego akcja rozgrywa się w Grecji podczas maratonu – SPARTATHLON. Ryszard dołącza teraz do swoich treningów rower i pływanie. Został on nagrodzony wieloma nagrodami, ale najważniejszą z nich jest nagroda National Geographic otrzymana z rąk Martyny Wojciechowskiej w kategorii WYCZYN I CZŁOWIEK ROKU.

Zapraszamy do zapoznania się z biegowymi dokonaniami Ryszarda na stronie www.facebook.com/wituniaweekendmaraton/

O Rysiu można także poczytać i pooglądać relacje na wielu stronach internetowych:

https://www.runners-world.pl/ludzie/Caly-rok-w-biegu-366-maratonow-Ryszarda-Kalaczynskiego,5755,1

https://www.youtube.com/watch?v=ChTAwh_ZcH8

https://www.youtube.com/watch?v=Wn-saRKLySM

http://www.national-geographic.pl/traveler/wywiady/ten-czlowiek-przebiegl-366-maratonow-w-366-dni

https://pomorska.pl/366-maratonow-w-366-dni-ryszard-kalaczynski-pobiegnie-po-raz-ostatni-wideo/ar/7775183

https://www.przegladsportowy.pl/magazyn-przegladu-sportowego/ryszard-kalaczynski-maratony-uratowaly-go-przed-alkoholizmem/byy34dx

Królewski maraton Rysia poprzedzać będzie również ważne wydarzenie. W Wituni od 15 marca 2019 roku Witunia Weekend Maraton po raz drugi organizuje DZIESIĘCIOMARATON (PLUS) na dystansie 42,195 kilometrów. JEDYNY TAKI W POLSCE (może i na ŚWIECIE). Czyli dziesięć maratonów dzień po dniu. Dodatkowo kilku naszych przyjaciół przy tym projekcie będzie biegało dwa maratony jednego dnia dlatego nazwa z PLUSEM czyli chcą zrobić 20 maratonów w 10 dni.

Miło nam będzie Państwa gościć.

Z poważaniem
Kamil Gwóźdź

Od redakcji: 24 marca w Witunii odbędzie się także uroczyste przekazanie 1 miejsca na Polskiej Liście KLUB 100 Maratonów. W ręce Ryszarda Kałaczyńskiego prowadzenie na powyższej liście przekaże dotychczasowy wieloletni lider - Jerzy Bednarz z Poznania. Jeszcze 1 stycznia tego roku Jurek prowadził z przewagą 16 maratonów, ale niestety od pewnego czasu już nie biega. Warto przy okazji wspomnieć właśnie Jurka Bednarza, gdyż to on był założycielem Polskiej edycji Klubu 100 Maratonów, jej prezesem i liderem.

Komentarze czytelników - 5podyskutuj o tym 
 

Jarek42

Autor: Jarek42, 2019-03-14, 11:58 napisał/-a:
Piękne osiągnięcia. Człowiek ciągle przesuwa do przodu granice ludzkich możliwości. Najtrudniejsze jest wymyślenie tych przekraczanych granic. Potem albo się uda albo nie.

 

florianchojn

Autor: florianchojnice, 2019-03-14, 20:28 napisał/-a:
LINK: http://florianchojnice

Rysiu - serdeczne gratulacje od całej grupy biegaczy FLORIANA Chojnice. Jesteś pozytywnym przykładem że można i to dużo można zrobić w łącznosci z Panem. Mamy na czele listy dwie wielkie postacie i zarazem jakże sympatyczne - JUREK i RYSIU życzymy dużo zdrowia i pogody ducha.

 

42.195m

Autor: 42.195m, 2019-03-15, 17:14 napisał/-a:
O ile wiem, to spora liczba z tych maratonów nie odbyła się zgodnie ze standardami zaliczanymi do rekordów (np. Guinessa), z powodu tego, że wiele z nich miało zbyt małą liczbę uczestników. Oczywiście nie umniejszając Panu Ryszardowi niczego. Ale może ktoś ma większą wiedzę na ten temat.

 

jozek80

Autor: jozek80, 2019-03-15, 22:27 napisał/-a:
maratony w których pobijany jest rekord Guinessa są zwolnione z wymagania "minimum trzech finiszerów".

 

Kamus

Autor: Kamus, 2019-03-16, 09:02 napisał/-a:
Ten co stracił prowadzenie jest Wielki.
Ten to objął prowadzenie jest Wielki.

Zdrowia

Pozdrawiam

 
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768